UD Almería Španělsko - UD Almería - Zprávy

Atlético pokračuje v krasojízdě, tentokrát to odnesla Almería

Ani čtrnáctý zápas v řadě ve španělské nejvyšší soutěži tým Diega Simeoneho neprohrál. Na Wanda Metropolitano si dokázal poradit se sestupem ohroženou Almerií v poměru 2:1. Všechny góly padly v první půli, Atlético otevřelo skóre díky trefě Griezmanna, vlastní gól si ale vstřelil Giménez. Takže se o slovo musel znovu přihlásit francouzský ostrostřelec, a stanovit tak konečné skóre utkání.

Dokáže Atlético přidat šestou výhru v řadě, nebo madridské překvapí Almería?

Diego Simeone může být nadmíru spokojen. Jeho svěřenci v posledních týdnech válcují soupeře a na svého městského rivala Real se dotáhli už na rozdíl pouhých dvou bodů. Jejich forma je, co do počtu bodů za posledních deset zápasů, vůbec nejlepší ze všech týmů top pěti evropských lig. Dokáží skvělou fazónu potvrdit i proti Almeríi?

Valencia odjela s prázdnou i z Almeríe

Valencia si připsala další porážku, tentokrát na hřišti Almeríe. Ta ukořistila první výhru po čtyřech zápasech a vyhoupla se ze sestupové zóny na šestnáctou pozici. O tři body se zasloužili zejména skórující Melero a Babić, za hosty sice snížil o chvíli později Castillejo, vyrovnání se už ale nekonalo.

Do Almeríe zavítá Valencia

Další z klíčových duelů o záchranu mají před sebou týmy Almeríe a Valecie, které se v rámci nedělního střetnutí utkají na Power Horse Stadium v Andalusii. A půjde o hodně. Oba celky mají na svém kontě po sedmadvaceti odehraných zápasech totožný počet dvaceti sedmi bodů, jen o skóre je tak na tom líp Valencia, která aktuálně drží sedmnáctou a nesestupovou pozici, naopak domácí jsou devatenáctí.

Zápas mezi Celtou a Almerií skončil remízou 2:2

21:8, taková byla statistika střel na konci zápasu mezi domácí Celtou Vigo a Almerií, konečná podoba skóre byla nakonec dva ku dvěma. Všechny branky navíc padly v prvním poločase, hosté šli dvakrát do vedení po trefách Babiće a Puigmala, za Los Celestes dokázal kontrovat nejdříve Haris Seferović a těsně před pauzou nádhernou ranou také Carles Pérez. Almería si tak z Viga odvezla cenný bod.

Předposlední Almería doufá v opakování barcelonského zázraku proti Celtě

Celta zakončila program před reprezentační pauzou naprosto skvěle a připsala si dvě výhry po sobě. O pomyslný hattrick bude soutěžit na domácí půdě stadionu Balaídos, kam se v neděli krátce po obědě chystá Almería.

Almería se rozešla s Cádizem smírně, vyrovnání padlo v nastavení

Remízou 1:1 skončilo utkání mezi Almerií a Cádizem, ovšem spokojenější s bodem budou domácí. Žlutá ponorka totiž dlouho vedla, od 50. minuty jí poslal do vedení Roger Martí, ale v sedmé minutě nastavení spasil Almeríu Gonzalo Melero.

Almería cítí šanci na postup výš, Cádiz je proti

Sobotní program 26. kola LaLigy začne na půdě Almeríe, která na Estadio de los Juegos Mediterráneos přivítá Cádiz. A bude to hodně dramatická bitva s možným rozhodujícím výsledkem, protože oba kluby bojující o přežití dělí jen dva body!

Andaluský záchranářský souboj vyzněl lépe pro Sevillu, tři body zařídil Lamela

V utkání tabulkových sousedů, kteří bojují o záchranu, byla po obratu úspěšnější favorizovaná Sevilla, která porazila Almeríi 2:1. Dokázala si poradit s nepříznivým stavem, který zařídil ve druhé minutě Akieme a otočit utkání na svou stranu trefami Ocampose a Lamely.

Klání tabulkových sousedů, o záchranu bojuje Sevilla s Almerií

Sevilla se pokusí v nedělním zápase pětadvacátého kola navázat na dobrý výkon ze čtvrtečního utkání osmifinále Evropské ligy, kde se jí podařilo zdolat Fenerbahce Istanbul. Ve velmi důležitém záchranářském souboji se jí do cesty postaví Almería, ta je v tabulce osmnáctá, tedy jen o pozici níže než její soupeř a ráda by zopakovala výkon, díky kterému před čtrnácti dny porazila poprvé v historii Barcelonu.

Almeríi v závěru došly síly a dalšího favorita o body neobrala. Villarreal zachránil Moreno

Villarreal porazil ve 24. kole LaLigy statečně vzdorující Almeríi 2:0. Dlouho se zdálo, že klub z Andalusie po senzační výhře nad Barcelonou z minulého kola obere o body na vlastním hřišti dalšího favorita, ale místy až drtivou převahu Žluté ponorky dokázal v 76. minutě přetavit ve vítěznou trefu střídající Gerard Moreno. Hosté navíc prodloužili dlouhou sérii bez porážky s Rojiblancos trvající již 12 soutěžních duelů.

Vyšlápne si Almería po Barceloně i na Villarreal?

Villarrealu se povedlo zastavit sérii porážek v řadě na čísle čtyři a v minulém kole opět zvítězil. Žlutá ponorka teď nebude chtít ustat a k dalšímu postupu tabulkou jí může sloužit výlet na Estadio de los Juegos Mediterráneos.

Almería slaví historický úspěch, jedinou trefou skolila Barcelonu

Almería to dokázala a po patnácti utkáních poprvé porazila slovutnou Barcelonu! Nováček LaLigy oprávněně slaví, protože v utkání hodně vytrpěl a proměnil jednu z mála šancí, jaké od Barcelony dostal. Závod o titul dostává po zakopnutí Barcelony nový impuls.

Blaugranas zajíždí do daleké Andalusie, kde se střetnou s tamní Almerií

V pozici jasného favorita bude vstupovat Barcelona do nedělního zápasu v Almeríi. Katalánci mají po dvaceti dvou kolech na svém kontě devětapadesát bodů a na svého odvěkého madridského rivala mají z první pozice už osmibodový náskok. Almería je naopak sedmnáctá a od sestupové zóny ji dělí pouze lepší skóre, než má osmnáctý Cádiz.

Osm gólů, osm různých střelců, Girona deklasovala Almeríi 6:2

Velmi pohledný a divácky atraktivní zápas nabídla předehrávka dvaadvacátého kola španělské LaLigy mezi domácí Gironou a Almerií. Už po prvním poločase byl díky trefám Castellanose, Tsygankova, Riquelmeho a Hernándeze zápas prakticky rozhodnut, na střeleckou listinu se pak ještě za hosty zapsali Ramazani a Touré, a za Blanquivermells Martin a Stuani. Přestřelka tak vyzněla pro domácí v poměru 6:2.