Falkirk FC Skotsko - Falkirk FC - Zprávy

Falkirk FC - Kilmarnock FC 0:1

Léčení jménem Calderwood vychází na jedničku, sedm bodů ze tří duelů je výtečný počin. Zvlášť, když proti outsiderovi z Kilmarnocku stáli takoví giganti jako Celtic či Dundee. V těžkém zápase ve Falkirku sice hosté nebyli výrazně lepší a museli se klepat až do závěrečných minut, nicméně díky brance Craiga Brysona se vzdálili sestupu na pět bodů.

Preview: Falkirk FC - Kilmarnock FC

A je to tady. Nyní se ukáže, kdo má právo a to štěstí hrát nejvyšší soutěž. Oba mančafty jsou nabuzeni z posledních zápasů, oba si mají co vracet. A oba vědí, že přes výhru vede cesta k záchraně. Pro Kilmarnock by úspěch znamenal pětibodový odstup od posledního místa a i když by to nebyl žádný zázrak, v dalším průběhu by se jistě lépe dýchalo. Avšak Falkirk nenechá nic zadarmo a rád by po delší době odskočil od poslední příčky alespoň o bod.

Aberdeen FC - Falkirk FC 0:1

Krásný gól Colina Healyho krátce po půlhodině hry, zajistil hostujícímu Falkirku vítězství v dohrávce 18. kola SPL nad nevýrazným Aberdeenem. Ten ačkoliv hrál na vlastním hřišti, nepředvedl výkon, za který by si zasloužil body.

Preview: Aberdeen FC - Falkirk FC

Aberdeen v minulém kole zklamal, o to větší motivaci však bude mít do úterní dohrávky 18. kola proti poslednímu Falkirku. Tomu se nedaří a už pět kol marně čeká na vítězství.

Rangers FC - Falkirk FC 3:0

Rangers dál drží svůj desetibodový náskok na čele tabulky před Celticem, s Falkirkem si poradili lehce 3:0. Do vedení poslal Rangers v 18. minutě Davis, ve druhém poločase zvýšil Fleck a závěrečnou branku utkání si připsal Whittaker.

Preview: Rangers FC - Falkirk FC

Lídr ligy proti beznadějně poslednímu týmu, čili zápas Rangers proti Falkirku nabídne 23. kolo skotské Premier League. Zatímco Rangers jsou ve skvělé formě, kterou odnáší jeden tým za druhým, Falkirku se nedaří.

Falkirk FC - Motherwell FC 0:0

Málokdo by očekával útočné vystoupení se samými parádami a opravdu se jich v tomto utkání příliš nedočkal. Diváci zažívali spíše nudu a museli se jistě zahřívat spíše některými teplými nápoji. Pro Falkirk je bod velmi cenný, díky němu nevzrostla ztráta na Kilmarnock a naděje proto stále žije. Motherwell naopak opět překvapivě ztratil a klesl na sedmé místo. Avšak za Aberdeenem je pouze o skóre a čeká se proto ještě hodně tvrdý boj.

Preview: Falkirk FC - Motherwell FC

Fotbalisté Falkirku by rádi konečně udělali změnu a ve vloženém kole by se tak poprali o cenné body. Před vlastními fandy přivítají Motherwell, který na tom a formou není úplně nejlépe a tudy cesta klidně vést může.

Falkirk FC - Dundee United 1:4

Dundee United je zpátky, to je jasné. Domácímu Falkirku nedalo vůbec žádnou šanci a odvezlo si z jeho stánku tři snadné body a opět se dostalo na třetí místo, na kterém byl po včerejším vítězném klání Hibernian. Hvězdou duelu se stal Jon Daly, který si připsal hattrick. Rozhodujícím momentem byl konec první půle, kde Dundee už v nastavení vsítilo druhou trefu a Falkirk se už z tohoto úderu dostat nedokázal.

Preview: Falkirk FC - Dundee United

Fotbalisté Dunde United v tabulce opět klesli na čtvrté místo a úkol do nedělního duelu s posledním týmem tabulky je proto jasný - vyhrát. Dundee se totiž zvedlo z krize a dostalo se zpátky do boje o třetí příčku, jenže zezadu začíná tlačit také Heart, které má ještě o mnohem lepší formu.

Celtic FC - Falkirk FC 1:1

Fotbalisté Celticu si opět zadělali na velký problém a celý Celtic Park zklamali. Proti poslednímu Falkirku, který se pere pouze o záchranu, získali jediný bodík a jejich ztráta na vedoucí Rangers se proto rozrostla na propastných devět bodů. A to se bude na takového giganta velmi těžko stahovat. Hosté šli do vedení, a i přestože domácí dokázali ještě do půle vyrovnat, na víc to nestačilo.

Preview: Celtic FC - Falkirk FC

Fotbalisté Celtiku mají stále nůž na krku a dobře vědí, že si nesmí dolovit zaváhat. Jinak jim totiž ujede vlak jménem Rangers takovým způsobem, že dohonit ho by snad nebylo ani v silách supermana.

Falkirk FC - Heart of Midlothian 0:1

Hearts se poprvé v nové sezóně dostali mezi šest nejlepších celků ligy a může za to sobotní výhra 1:0 ve Falkirku. Vítěznou střelu zápasu si připsal Michael Stewart, který druhým pokutovým kopem za týden zajistil Hearts tři body.

Preview: Falkirk FC - Heart of Midlothian

Poslednímu Falkirku se v minulém kole zadařilo a zvítězil nad Kilmarnockem, pokračovat na vítězné vlně ale bude těžké, v sobotu ho totiž čeká zápas s Hearts, kteří výsledkově překvapili ve vhodný čas.

Kilmarnock FC - Falkirk FC 1:2

Program šestnáctého ligového kola také přinesl souboj dvou celků bojujících o udržení v SPL, Kilmarnocku a Falkirku. Úspěšnější byli tentokrát hosté, Falkirk díky brankám Finnigana a Flynna zaznamenal důležité vítězství 2:1.