Falkirk FC Skotsko - Falkirk FC - Zprávy

Falkirk FC - St. Mirren FC 1:3

Fotbalisté Falkirku nedokázali ani tentokrát zvítězit a připsali si již pátou porážku v lize, se třemi body se proto nacházejí na samém dně SPL. Přitom to vypadalo, že by domácí mohli vydolovat všechny tři body, ovšem v polovině druhé půle je zmrazil vyrovnávací gól a v poslední dvacetiminutovce museli ze sítě balón lovit ještě dvakrát. St.Mirren i přes vítězství zůstává sedmý, konkurentům ze spodku tabulky se však rapidně vzdálil.

Preview: Falkirk FC - St. Mirren FC

Oba týmy se měly prát v průběhu pouze o záchranu a zatím to platí pouze na půl. Falkirk je s na samém chvostu ligy a potácí se s vlastní formou. St.Mirren se zatím ukazuje ve velmi dobrém světle a útočí dokonce na úvodní šestku, která by mu po základní části přinesla boje s těmi nejlepšími a hlavně jistotu udržení se. Domácí sráží hlavně nízká produktivita a zatím jako jediný tým v celé SPL nevyhrál, zlepšené výkony ovšem úspěchu mohou napomoci.

Motherwell FC - Falkirk FC 1:0

Motherwell se vrátil na vítěznou cestu, díky sobotní výhře 1:0 nad Falkirkem. Jediný a tedy i rozhodující gól utkání vstřelil už v 18. minutě zápasu Lukasz Jutkiewicz.

Preview: Motherwell FC - Falkirk FC

Falkirku se začátek sezóny příliš nevydařil, v každém z posledních tří zápasů si však připsal bod, proto fanoušci The Bairns věří v lepší období. Tentokrát zajíždí Falkirk na Fir Park, kde hraje domácí zápasy momentálně šestý tým tabulky, Motherwell.

Falkirk FC - Kilmarnock FC 0:0

Falkirk se ani na šestý pokus nedočkal výhry a okupuje předposlední příčku tabulky. Pro Kilmarnock byla bezbranková remíza již druhou v pořadí, a ačkoli měl zásluhou Taouilovy tyče největší šanci zápasu, jeho matný výkon především z druhé půle nemohl stačit na víc než jeden bod.

Preview: Falkirk FC - Kilmarnock FC

Falkirk se loni zachránil zuby nehty a i nyní bude mít zřejmě s tímto úkolem velké problémy. Dosud totiž ještě z pěti pokusů nevyhrál. Jeho výkony se sice v poslední době zlepšily a po třech prohrách vydoloval dva body, poslední místo ale neopustil. Na Falkirk Stadium klidně může tuto sérii prolomit, Kilmarnock totiž rád právě těmto soupeřům body "přenechává." Ten zvítězil jen na úvod, od té doby to bylo též jen trápení, zázrak byl k vidění až v minulém kole.

Hamilton Academical - Falkirk FC 0:0

Zápas favoritů na letošní sestup vítěze neměl, Hamilton Accies se s Falkirkem rozešel bez branek. Navrch měli v první půli hráči Falkirku, český gólman Černý ale předváděl dobré zákroky a čistým kontem udržel pro Hamilton bod, po přestávce si týmy svoji roli vyměnily.

Preview: Hamilton Academical - Falkirk FC

Hamilton udělal v minulém kole první krok ke zlepšeným výkonům a poprvé na domácím trávníku zvítězil, opustil tak poslední místo a se třemi body je předposlední. V tomto klání přivítá poslední Falkirk, který získal pouze jeden bodík také v předchozím střetnutí v Aberdeenu. Nyní má zálusk na první výhru a po čtyřech kolech by to opravdu bylo záhodno, protože špatný začátek může pokazit celou sezónu.

Falkirk FC - Aberdeen FC 0:0

Vyrovnaný zápas mezi Falkirkem a Aberdeenem vítěze neměl a skončil bezbrankovou remízou. Falkirk tak pod novým koučem Eddiem Mayem stále čeká na první ligové vítězství.

Preview: Falkirk FC - Aberdeen FC

Falkirk je posledním týmem, který v novém ročníku ještě nebodoval, a proto bude chtít nelichotivou bilanci ukončit na vlastním stadionu proti Aberdeenu, který také neprožívá nejšťastnější období.

Dundee United - Falkirk FC 2:1

Dundee United potvrdilo roli favorita, dostalo se na prozatímní druhé místo a jako jediné může konkurovat glasgowským rivalům. Falkirk ani ve třetím duelu v řadě nebodoval a nachází se na předposledním místě tabulky, horší už je pouze Hamilton. Domácí utkání zcela ovládli po pauze, po bezbrankovém poločase skórovali dvakrát během deseti minut a ani zlepšený výkon hostů v dalších minutách už k bodům nevedl.

Preview: Dundee United - Falkirk FC

Dundee United může hned na začátku soutěže posbírat cenné bodíky a pak se vézt na vítězné vlně proti silnějším soupeřům. Ve třech minulých duelech prozatím uspěl a zaváhal pouze jednou. To Falkirk má naopak doslova příšerný start do sezóny a v dosavadním průběhu zatím ohromně zklamal, dvě prohry s celkovým skóre 2:7 není nic přívětivého. Nicméně na hřišti Dundee se vše může obrátit, i když domácí výběr před vlastními diváky často korálky neztrácí.

Falkirk FC - Hibernian FC 1:3

Velký obrat a začínající stagnace. Falkirk podruhé za sebou prohrál rozdílem třídy a díky celkovému skóre 2:7 mu patří s nulovým ziskem bodů poslední příčka. První utkání na půdě silných Rangers se dá prominout, ovšem to druhé před vlastními fandy proti Hibs už ne. Domácí přitom vedli od 25. minuty, díky dvěma trefám tradičního zabijáka Derika Riordana v druhém poločase však o všechny body přišli.

Preview: Falkirk FC - Hibernian FC

Falkirk přivítá ve druhém ligovém kole na svém hřišti Hibernian, který si jede pro tři body. Nebude to mít ovšem lehké, Falkirk sice v prvním kole podlehl Rangers, ale vždy je velice nevyzpytatelným soupeřem.

Rangers FC - Falkirk FC 4:1

Gól McCullocha, dvě trefy Millera a pojistka z kopačky Naismithe rozhodly o vítězi zápasu mezi Rangers a Falkirkem. Domácí byli jasně lepším týmem a do sezóny vkročili výhrou 4:1.