NEC Nijmegen Nizozemsko - NEC Nijmegen - Zprávy

Nijmegen se pokusí navázat na skvělé výkony proti Spartě

Páteční předehrávku 5. kola Eredivisie obstarají dva celky, jejichž hlavním cílem je co nejrychlejší záchrana a nyní se ve vzájemném souboji pokusí rozšířit své bodové konto. Domácí Sparta je na tom přeci jen o něco hůře, první vítězství zaznamenala až naposledy se Sittardem (3:1) a v tabulce ji patří čtrnáctá příčka se čtyřmi body. Hosté po úvodním debaklu zabrali a z následujících tří utkání vybojovali velmi solidních sedm bodů.

Nijmegen dlouhou přesilovku nevyužil, Willem II uválčil na jeho půdě plichtu

Nijmegen si vítězství v tomto měření sil určitě více zasloužil. Jenže svoje možnosti jednoduše neproměnil dle vlastních očekávání, a tak se v souboji s Willemem II musel spokojit pouze se ziskem jednoho získaného bodu. Za celých devadesát minut žádná branka nepadla, přestože hosté museli už od 15. minuty hrát v oslabení bez vyloučeného brankáře Jorna Brondeela.

Nijmegen i Willem II jsou v dobré pohodě. Uzme někdo z nich třetí výhru v řadě?

Nijmegen jakožto nováček Eredivisie nevstoupil do nové sezóny úplně nejlépe, nicméně vysokou porážku s favorizovaným Ajaxem, která se v podstatě za šeredný neúspěch ani nedala brát, evidentně hodil rychle za hlavu a v následných dvou zápasech zvítězil. Doma teď přivítá Willem II, který si doposud vedl po bodové stránce úplně stejně jako jeho protivník.

Nijmegen skolil oslabený Heracles, o jeho výhře rozhodl Akman

Nijmegen navázal na minulý skalp Zwolle, venku získal své druhé vítězství v Eredivisie, to když se mu povedlo nejtěsnějším možným způsobem přetlačil Heracles. Ten má tak na svém kontě po třech odehraných kolech pouze jeden bod. V nynějším duelu mu vaz srazilo zřejmě především vyloučení Sinana Bakise ze 41. minuty, které soupeř ztrestal krátce po obrátce trefou Aliho Akmana.

Heracles by si chtělo spravit chuť s rozjetým Nijmegenem

Heracles se v předchozích sezónách nejčastěji pohyboval v klidném středu tabulky, o pohárovou Evropu bojoval spíše sporadicky a ani v tomto ročníku se mu zatím příliš nedaří. V dosavadních dvou duelech ještě nevyhrál a teď se to ve vzájemném utkání s Nijmegenem pokusí změnit. Nováček soutěže po úvodním debaklu s Ajaxem (0:5) zabral proti Zwolle a v obnovené premiéře získal první tři body díky vítězství 2:0.

Zwolle padlo i podruhé v řadě, venku nestačilo ani na nováčka ligy z Nijmegenu

Zwolle si určitě představovalo slibnější start do tohoto ročníku, jenže po dvou odehraných kolech zkrátka hlásí jen dvě porážky. Po posledním nezdaru s Vitesse nestačilo venku ani na nováčka Eredivisie z Nijmegenu, který po předchozím neúspěchu s vysoce favorizovaným Ajaxem zabral a uzmul tři body. O jeho dva góly se postarali Ali Akman a Jonathan Okita.

Nijmegen v páteční předehrávce přivítá Zwolle, oba týmy chtějí uzmout první bod v sezóně

Po čtyřech letech se na Goffertstadionu bude hrát Eredivisie. Navrátivší se nováček ligy na úvod tohoto ročníku neuspěl, utrpěl pětigólový debakl, nicméně zápasy s Ajaxem nejsou ty, ve kterých by dle papírových předpokladů měl vyrovnaně měřit síly. V duelu, jakým je tento se Zwolle, už ale ano. A Nijmegen bude chtít potvrdit, že je mezi nizozemskou elitou právem.

Ajax se nemazlil s Nijmegenem, po 55 letech skóroval čtyřikrát v úvodních dvaceti minutách

Pětadvacetileté výročí Johan Cruyff Areny oslavil Ajax dle vlastních představ a očekávání. Po výprasku v Nizozemském superpoháru s PSV si úřadující šampión Eredivisie smlsl během ceremonie narozenin svého stadionu, jenž byl otevřen přesně na tento den v roce 1996, na nováčkovi z Nijmegenu. Tomu se tak návrat do nejvyšší soutěže po čtyřech letech nepovedl.

Pětadvacetileté výročí Johan Cruyff Areny: Ajax na úvod sezóny narazí na Nijmegen

Je tomu přesně pětadvacet let, co se otevírala Amsterdam ArenA, dnešní Johan Cruyff Arena. A tohle výročí by chtěl Ajax bezpochyby oslavit, jak se sluší a patří na pětatřicetinásobného mistra Eredivisie, který loni na všech frontách v Nizozemsku kraloval. Postaví se mu nováček z Nijmegenu, který se do nejvyšších pater vrátil po čtyřech letech díky úspěšné baráži.

Nijmegen díky brance v závěru udolal Bredu a po čtyřech letech se vrací do Eredivisie

NEC zvládlo i závěrečný zápas baráže o nejvyšší nizozemskou soutěž a díky těsnému vítězství v poměru 2:1 se po delší odmlce vrací mezi elitní osmnáctku, ve druhé lize totiž strávilo hned čtyři roky. Nyní na půdě konkurenční Bredy dlouho vedlo, a i když houževnatý soupeř srovnal zhruba pětadvacet minut před závěrečným hvizdem, tak rozhodující slovo měli hosté, neboť v 89. minutě se prosadil Jonathan Okita.

O vytoužený návrat do Eredivisie si to rozdají Breda s Nijmegenem

Poslední zápas o nizozemskou nejvyšší soutěž se odehraje mezi Bredou a Nijmegen, oba dva soupeři se po několika letech strávených ve druhé lize hodlají vrátit mezi elitu. Favorit se hledá jen velmi obtížně, jelikož oba celky na tom byly v Eerste Divisie velmi podobně a také v dosavadním průběhu baráže předváděly skvělé výkony. NAC se však určitě pokusí využít domácího prostředí.

Nijmegen hladce porazil Rodu a o návrat do první ligy si to rozdá s Bredou

Hráči Nijmegenu potvrdili úlohu favorita proti Rodě, během šedesáti minut vsítili hned tři branky a do finálového utkání baráže o Eredivisii tak postoupili po celkem přesvědčivém vítězství v poměru 3:0. Domácí strávili ve druhé lize čtyři roky a nyní jim zbývá udělat poslední krok na půdě Bredy, která trochu překvapivě vyřadila prvoligový Emmen po penaltovém rozstřelu. Naopak klub z Kerkrade si musí počkat minimálně další rok.

Nijmegen i Roda mají prvoligové zkušenosti a nyní se spolu utkají o vstupenku do finále baráže

Nizozemská baráž kvůli loňskému nedokončenému ročníku lehce změnila formát, vinou nahuštěného programu se semifinále i finále bude hrát pouze na jedno utkání a k dispozici je navíc jediné volné místo. Mezi nizozemskou smetánkou tak bude hrát pouze nejlepší ze čtyř účastníků, o první postupové místo do rozhodujícího souboje usilují druholigové celky Nijmegen s Rodou, které ještě nedávno taktéž působily v nejvyšší soutěži.

Venlo udolalo druholigový Nijmegen po prodloužení a postoupilo do semifinále národního poháru

Druholigový Nijmegen neměl v odloženém utkání KNVB Deker daleko od skalpu dalšího prvoligového týmu, ovšem tentokráte s Venlem nezvládl prodloužení a nakonec mu po urputné bitvě podlehl v poměru 1:2. Hosté se na tomto úspěchu výrazně nadřeli, nicméně alespoň částečně dokázali odčinit předchozí dvě ligové prohry. Do vedení je poslal řecký kanonýr Georgios Giakoumakis, v poslední minutě prvního prodloužení rozhodl střídající Meritan Shabani.

Nijmegen by rád proklouzl do semifinále přes nevyzpytatelné Venlo

Druhé čtvrtfinále letošního národního poháru se odehraje na půdě druholigového Nijmegenu a jasný favorit v něm určen není. NEC sice působí ve druhé lize, ovšem prezentuje se celkem slušnými výkony a v každém případě může překvapit prvoligové Venlo. Hosté si v nejvyšší nizozemské soutěži nevedou na své poměry úplně špatně a momentálně nebojují o záchranu, na druhou stranu nepatří ani do první poloviny tabulky.