NEC Nijmegen Nizozemsko - NEC Nijmegen - Zprávy

FC Groningen - NEC Nijmegen 2:0

V souboji dvou trápících se týmů byl nakonec úspěšnější domácí Groningen, který dosáhl na tříbodový zisk poprvé od poloviny ledna a po dvanácti ligových zápasech mohl konečně slavit. Navíc se mu tento úspěch velmi hodí do boje o záchranu, v tabulce Eredivisie prozatím poskočil na desáté místo s třiatřiceti body. Naopak Nijmegen zřejmě bude muset bojovat o setrvání v soutěži až do samého konce, momentálně je čtrnáctý s osmadvaceti body.

Preview: FC Groningen - NEC Nijmegen

Oba středeční soupeři se nemohou v poslední době pyšnit kdovíjak dobrou formu, nacházejí se v dolní polovině tabulky a jsou tedy v přímém ohrožení sestupu. Groningen momentálně nedokázal v nejvyšší soutěži zvítězit už jedenáctkrát v řadě a v tabulce Eredivisie se nachází na dvanácté pozici se třiceti body. Nijmegen v minulých deseti střetnutích pouze dvakrát vyhrál a hned osmkrát prohrál, v současnosti mu patří čtrnáctá příčka s osmadvaceti body.

SBV Vitesse - NEC Nijmegen 2:1

Nijmegen prohrál už poosmé během posledních devíti utkání a čím dál více se přibližuje sestupovému pásmu. Na půdě Vitesse nebyl daleko od zisku alespoň jednoho bodu, šest minut před koncem ale o něj přišel díky proměněné penaltě Rickyho van Wolfswinkela. Domácí se díky tomuto vítězství posunuli ze sedmé na pátou příčku.

Preview: SBV Vitesse - NEC Nijmegen

Bitvou o nizozemskou provincii Gelderland započne nedělní program Eredivisie v rámci osmadvacátého kola. Favoritem tohoto derby bude Vitesse, které si potřebuje především pojistit účast v play-off Evropské ligy. Nijmegen má navíc opravdu hodně bídnou formu a bude hledat vykoupení po sedmi porážkách z posledních osmi případů.

NEC Nijmegen - FC Utrecht 0:3

Fotbalisté Utrechtu dokázali potvrdit úlohu favorita na půdě Nijmegenu a svého protivníka přehráli snadno po výsledku 3:0. O svém tříbodovém zisku rozhodli už v prvním poločase, kde vstřelili dva góly a náskok pojistili krátce po odehrané hodině. Po dvou předchozích neúspěšných zápasech zůstávají na čtvrtém místě tabulky a před Twente s Alkmaarem mají tříbodový náskok. Nijmegen je v tuto chvíli čtrnáctý s osmadvaceti body.

Preview: NEC Nijmegen - FC Utrecht

Nijmegen v letošním ročníku bojuje převážně ve druhé polovině tabulky, ovšem stále má šanci poprat se i o tu první či dokonce o Evropskou ligu. Na druhou stranu osm kol před koncem nemá jistou ani záchranu, momentálně mu patří dvanáctá příčka s osmadvaceti body a na barážové pozice disponuje pouze pětibodovým náskokem. Teď se pokusí překvapit favorizovaný Utrecht, jenž má naopak do evropských pohárů dobře našlápnuto.

ADO Den Haag - NEC Nijmegen 1:0

Fotbalisté Den Haagu přerušili hodně dlouhou sérii bez vítězství, která se v lize táhla od poloviny prosince uplynulého roku a čítala hned osm utkání. Nyní dokázali ve vyrovnaném souboji zdolat konkurenční Nijmegen po výsledku 1:0 a opustili poslední pozici v tabulce, momentálně jsou na sedmnáctém místě s dvaadvaceti body o dva body před posledním Go Ahead. NEC zůstává na dvanácté příčce s osmadvaceti body.

Preview: ADO Den Haag - NEC Nijmegen

Den Haag se v poslední době začal výrazně prát o setrvání v nejvyšší soutěži a dvakrát po sobě získal bod, i tak je v tabulce stále na posledním osmnáctém místě s devatenácti body o bod za trojicí Go Ahead - Excelsior - Roda. Nyní se pokusí přerušit svou dlouhou šňůru bez vítězství proti Nijmegenu, která momentálně činí osm zápasů. Hosté se až do posledního duelu také trápili, v Eredivisii jsou na dvanácté příčce s osmadvaceti body.

NEC Nijmegen - Heracles Almelo 3:1

Nijmegen po měsíci a půl předvedl asi svůj nejlepší výkon, a díky hladkému vítězství nad Heraclesem přerušil svou bídnou bilanci pěti porážek za sebou. I když to byl Samuel Armenteros, kdo poslal hosty do vedení, domácí otočili vývoj skóre na svou stranu. Střelecky se postupně prosadili Julian von Haacke, Michael Heinloth a Wojciech Golla.

Preview: NEC Nijmegen - Heracles Almelo

Souboj dvou celků ze středu tabulky, který by měl slibovat rozhodně vyrovnanou podívanou, zakončí pětadvacáté kolo Eredivisie. Nijmegen aktuálně prožívá poměrně velkou krizi, prohrál totiž už popáté v řadě, a potřeboval by se konečně chytit. Heracles má o něco lepší formu, nicméně ani jeho se v minulém kole bodový zisk netýkal.

NEC Nijmegen - Sparta Rotterdam 0:1

V souboji dvou trápících se týmů nakonec uspěla hostující Sparta Rotterdam, která poprvé od začátku listopadu získala tři body, když na půdě konkurenčního Nijmegenu zvítězila nejtěsnějším poměrem 1:0. Domácí výběr prohrál popáté v řadě a v tabulce je na dvanáctém místě s pětadvaceti body, nováček letošního ročníku posbíral o tři body méně a je čtrnáctý. Nijmegen může litovat neproměněných šancí, především pokutového kopu ze 17. minuty.

Preview: NEC Nijmegen - Sparta Rotterdam

Oba dva sobotní protivníci letos bojují ve druhé polovině soutěže a snaží se vyhnout bojům o záchranu, o něco lépe se daří domácímu Nijmegenu. Ten se v tabulce Eredivisie nachází na dvanácté pozici s pětadvaceti body, naopak Sparta je až na patnácté příčce s devatenácti body a balancuje tak na samé hranici sestupu. Ani jeden výběr není v dobré formě, NEC prohrál čtyřikrát v řadě a rotterdamský celek ve stejném počtu utkání získal jediný bod.

PSV Eindhoven - NEC Nijmegen 3:1

Fotbalisté PSV Eindhoven zvládli i šestý ligový zápas v tomto roce a svému soupeři z Nijmegenu uštědřili porážku 3:1. V tabulce se tak s dvaapadesáti body dotáhli na konkurenční Ajax, ovšem ten má k dispozici nedělní dohrávku. Domácí výběr hrál s NEC o poločase nerozhodně 1:1, rozdílovou trefu vsítil zhruba deset minut po přestávce a svůj náskok pojistil v nastaveném čase. Hosté jsou stále dvanácti s pětadvaceti body na kontě.

Preview: PSV Eindhoven - NEC Nijmegen

PSV Eindhoven zatím předvádí ve druhé polovině sezóny úchvatné výkony a v pěti zápasech ještě neztratil ani bod, jenže díky stejné bilanci největších konkurentů z Ajaxu i Feyenoordu zůstává jeho odstup stejný. Momentálně se nachází na třetí pozici s devětačtyřiceti body a jeho manko na čelo tabulky činí osm bodů. Nyní bude plnit úlohu jasného favorita proti Nijmegenu, který prohrál třikrát v řadě a je na dvanácté příčce s pětadvaceti body.

PEC Zwolle - NEC Nijmegen 2:0

Fotbalisté Zwolle potvrdili mírnou úlohu favorita proti konkurenčnímu Nijmegenu a v páteční předehrávce nad ním zvítězili po výsledku 2:0. V tabulce nejvyšší soutěže se tak posunuli na dvanácté místo se třiadvaceti body, NEC je po třetí porážce v řadě za sebou na desáté pozici a má o dva body více než soupeř. PEC po bezbrankovém prvním poločase skóroval dvakrát během čtrnácti minut v tom druhém a hosté se na žádnou odpověď nezmohli.