Heracles Almelo Nizozemsko - Heracles Almelo - Zprávy

Ajax se po výbuchu v Evropské lize pokusí složit reparát na půdě Heraclesu

Obhájci titulu z Amsterdamu stále bojují na všech frontách, jenže v poslední době se na nich přeci jen lehce podepisuje rozsáhlejší marodka i náročnější program. Ajax se na ligové scéně nachází na vedoucí pozici s třiapadesáti body a před druhým Alkmaarem drží náskok šesti bodů. To ale neznamená, že ho ve zbytku sezóny čeká jednoduchý úkol. Ve čtvrtek se mu nepovedl úvodní duel play-off Evropské ligy a na půdě španělského Getafe prohrál 0:2.

Venlo si poradilo s konkurenčním Heraclesem a opustilo sestupové příčky

Venlo navázalo na výbornou formu z poslední doby a tentokráte v předehrávce 23. kola zvládlo vyrovnanou bitvu s Heraclesem, které díky brance krátce po dvaceti odehraných minutách porazilo nejtěsnějším poměrem 1:0. V novém roce neprohrálo ani popáté v řadě a prozatím opustilo sestupové příčky, nyní se nachází na čtrnáctém místě se čtyřiadvaceti body. Celek z Almela nepotvrdil minulý úspěch se Sittardem a je devátý s devětadvaceti body.

Venlo se pokusí prodloužit šňůru neporazitelnosti proti Heraclesu

Nizozemská liga pokračuje ve svém náročném programu páteční předehrávkou 23. kola, ve které se střetnou Venlo s Heraclesem. VVV doposud v novém roce ještě neprohrálo, ze čtyř dosavadních utkání vybojovalo šest bodů. I přesto se mu zatím nepovedlo opustit barážové pozice, momentálně se nachází na šestnáctém místě s jednadvaceti body. Celek z Almela se po čtyřech porážkách po sobě zvedl naposledy proti Sittardu.

Heracles konečně zabralo a doma přehrálo Sittard 2:0

Heracles dokázalo přerušit svou nelichotivou bilanci tří ligových porážek v řadě za sebou a poprvé v novém roce dokázalo bodovat. Nyní na vlastním stadionu porazilo konkurenční Fortunu v poměru 2:0 zásluhou Cyriela Desserse, který nakonec nebyl příliš daleko ani od hattricku. Celek z Almela se z vítězství v Eredivisii raduje po více než dvou měsících, tabulkou prozatím poskočil na osmou pozici s devětadvaceti body.

Heracles se pokusí prolomit nepříznivou bilanci proti Fortuně

Heracles zažil celkem povedenou první polovinu sezóny a atakoval pohárové příčky, ovšem v novém roce se mu zatím vůbec nedaří a ve všech čtyřech zápasech prohrál. V tabulce Eredivisie se nachází na desátém místě se šestadvaceti body a výrazně se přiblížil k sestupovým příčkám, na šestnácté Venlo má náskok už jen šesti bodů. Nyní bude chtít zlomit prokletí proti konkurenčnímu Sittardu a bude považován za mírného favorita.

Willem II znovu zabral a trápící se Heracles zdolal o jednu branku

Willem II se po týden staré remíze se Zwolle vrátil na vítěznou vlnu proti konkurenčnímu Heraclesu a díky jediné brance po pětadvaceti odehraných minutách zvítězil nejtěsnějším poměrem 1:0. Díky dalšímu tříbodovému zisku se udržel na čtvrtém místě se čtyřiceti body a za třetím Feyenoordem zaostává jen vinou horšího skóre. Almelo naopak prohloubilo svou současnou krizi, na ligové scéně nevyhrálo pošesté v řadě a je desáté se šestadvaceti body.

Willem II přivítá aktuálně nedobře hrající Heracles

Willem II letos prožívá úplně jinou sezónu než v letech předchozích. Zatímco dříve vehementně bojoval o holé přežití, teď může pomýšlet na příčky zaručující evropské poháry pro příští ročník. Po dvaceti odehraných kolech se nacházel na čtvrtém místě jen vlivem horšího skóre než třetí Feyenoord. Teď narazí na vždy nevyzpytatelný Heracles.

Feyenoord porazil dalšího rivala a v tabulce se již posunul na třetí místo

Feyenoord neodehrál dobrý první poločas v Almelu a do kabin odcházel s jednobrankovým mankem, ovšem po změně stran jakoby přišel na trávník zcela jiný tým. Rotterdamský výběr se během pouhých dvanácti minut ve druhém dějství dostal do dvoubrankového vedení a nakonec se posedmé z předchozích devíti střetnutí radoval z tříbodového zisku. V tabulce se nachází na lichotivé třetí pozici se sedmatřiceti body.

Feyenoord je ve formě, tu se nyní pokusí potvrdit na půdě Heraclesu

Feyenoord jako nejslavnější rotterdamský klub nezažil povedenou podzimní část, ale po výměně trenéra se na konci výrazně zlepšil a nyní by určitě rád zabojoval o nejvyšší příčky. Momentálně neprohrál na domácí scéně již osmkrát za sebou, z toho hned šestkrát zvítězil. Tabulkou Eredivisie se proto posunul již na páté místo se čtyřiatřiceti body, za třetím Tilburgem zaostává jen o body dva. Teď se pokusí uspět na půdě nevyzpytatelného Almela.

Emmen udolal Heracles po velkém boji a oddálil se sestupovému pásmu

Emmen získal v boji o záchranu nesmírně důležité body a znovu potvrdil, že před vlastními fanoušky je silný. Ve svém prvním utkání v novém roce zdolal sebevědomý Heracles netěsnějším poměrem 1:0, jeho výhru zařídil ve třetí nastavené minutě úvodního dějství chorvatský útočník Marko Kolar. Domácí tak poskočili na dvanáctou pozici s jednadvaceti body, Almelo zůstává na deváté příčce se šestadvaceti body.

Emmen bojuje o záchranu, o body chce obrat ambiciózní Heracles

Fotbalisté Emmenu letos jistě pomýšlejí na přímou záchranu, nicméně po první polovině sezóny se nacházejí v blízkosti sestupového pásma a nic jistého v žádném případě nemají. V tabulce jim patří patnácté místo s osmnácti body, před šestnáctou barážovou příčkou Venla disponují náskokem tří bodů. Na úvod nového roku přivítají Heracles a pokusí se využít domácího prostředí. Celek z Almela si nevede úplně zle a je devátý se šestadvaceti body.

Heerenveen byl v utkání s Heraclesem lepší, ale pouze se s ním rozešel smírně v poměru 1:1

Heerenveen zanechal v posledním zápase tohoto roku dobrý dojem, ovšem předchozí neúspěch s Tilburgem (1:2) napravit nedokázal a s upadajícím Heraclesem pouze remizoval v poměru 1:1. V celém utkání držel balón výrazně přes šedesát procent a vyprodukoval i více střeleckých pokusů mezi tři tyče, jenomže ani to mu na kýžené vítězství nestačilo. S první polovinou sezóny i přesto může být celkem spokojen, neboť přezimuje na šestém místě.

Heerenveen na konec podzimu změří síly s Heraclesem

Heerenveen i Heracles neměly problémy postoupit v průběhu tohoto týdne do další fáze domácího poháru, bezpochyby by rády navázaly na svoje úspěchy i v posledním ligovém klání tohoto roku, v němž narazí právě na sebe. O něco lépe jsou na tom domácí, kteří doposud získali o dva body více a jsou aktuálně i v o něco lepší formě.

Utrecht otočil vývoj s Heraclesem a posunul se na páté místo Eredivisie

Heracles neudržel jednobrankové vedení z prvního poločasu nad Utrechtem a po zpackaném druhém poločase mu nakonec podlehl v poměru 1:3. V nejvyšší nizozemské soutěži tak nezvítězil podruhé za sebou a tabulkou se momentálně propadl na devátou pozici s pětadvaceti body. Hosté navázali na týden starý úspěch v Groningenu (1:0) a těsně před koncem tohoto roku nacházejí ztracenou formu, v tuto chvíli jsou pátí se šestadvaceti body.

Heracles se střetne se sousedem v tabulce, vyzve Utrecht

Utrecht v uplynulých čtyřech kolech hned třikrát prohrál, spadl tedy z průběžné čtvrté pozice o něco dolů, naposledy ovšem na cizím hřišti skolil Groningen a rád by v tomhle nastoleném trendu pokračoval i nadále, aby se do vánočních svátků zase mohl ocitnout v popředí. Představí se nyní v Almelu, které doposud získalo pouze o jeden bod méně.