Heracles Almelo Nizozemsko - Heracles Almelo - Zprávy

Další články

Heracles na závěr remizovalo s Fortunou a zajistilo si záchranu v Eredivisii

Nováček z Almela si po sérii porážek v posledních týdnech zkomplikoval svou situaci v boji o záchranu, nicméně před posledním kolem s Fortunou měl situaci ve svých rukách a nakonec se po bezbrankové remíze nemusel ohlížet na výsledky ostatních dvou konkurentů Excelsioru s Waalwijkem. Heracles to nakonec zvládlo a s třiatřiceti body obsadilo konečnou čtrnáctou příčku, klub ze Sittardu poskočil na desáté místo s osmatřiceti body.

Heracles potřebuje k jisté záchraně alespoň remizovat se Zwolle

Nováček z Almela předváděl v této sezóně celkem obstojné výkony a dlouho se zdálo, že dokráčí ke snadné záchraně, jenomže závěr mu vůbec nevychází a před posledním kolem ještě nemá definitivní jistotu. Na druhou stranu má ke splnění svého cíle poměrně blízko - buď potřebuje bodovat s Fortunou, které už o nic nejde, nebo musí doufat, že alespoň jeden z dvojice Excelsior - Waalwijk nezíská plný bodový zisk.

Excelsior zvládl záchranářský duel s Heraclesem, o jeho osudu se rozhodne v posledním kole

Excelsior dokázal odčinit nedávnou porážku se silným Nijmegenem (0:3) a v domácím prostředí nedal šanci konkurenčnímu Heraclesu, když díky dvěma trefám Troye Parrotta s Couhaibem Driouechem zvítězil hladce po výsledku 4:0. V tabulce sice zůstal na šestnácté barážové pozici s devětadvaceti body, ale za patnáctým Waalwijkem je jen vinou horšího skóre a o jeho konečném umístění se tedy bude rozhodovat v závěrečném rotterdamském derby s Feyenoordem.

Heracles míní udělat poslední krok k záchraně, venku narazí na Excelsior. Hostům stačí bod

Předposlední kolo nejvyšší nizozemské soutěže doplní souboj dvou účastníků, kteří se perou o holé přežití. Je pravda, že aby ještě spadl Heracles, muselo by dojít k pro něj několika dost nepříjemným událostem. A jednou z nich je i porážka v Rotterdamu s místním Excelsiorem. Pokud se hostům povede získat alespoň remízu, prvoligovou příslušnost si nadobro uchovají.

Waalwijk deklasoval Heracles a dvě kola před koncem opustil sestupové pásmo

Waalwijk bojuje v tomto ročníku o udržení prvoligové licence a nyní ke svému cíli udělal důležitý krok v Almelu, jelikož místního nováčka Heracles deklasoval vysoko po výsledku 5:0. RKC tak opustilo šestnáctou barážovou příčku a aktuálně mu patří patnáctá pozice s osmadvaceti body. Domácí celek i přes nedělní porážku ve 32. kole má na dosah udržení mezi nizozemskou elitou, protože před aktuálně šestnáctým Excelsiorem je o bodů šest.

Stále bez jistoty záchrany: Heracles se doma představí proti Waalwijku

Když se Heracles navrátil zpátky do Eredivisie po roce stráveném o patro níže, měl za úkol jediné, a to uchovat své postavení mezi elitou i pro následující sezónu. Jenže v posledních dvou zápasech moc neukázal, že chce mít po starostech co možná nejdříve. Nyní už může podniknout závěrečný krok k záchraně, doma přitom přivítá papírově přijatelný Waalwijk.

Zwolle podniklo důležitý krok k záchraně, doma přetlačilo přímého konkurenta Heracles

Zwolle ani Heracles neměly před vzájemným střetnutím jistotu záchrany, oba kluby jí ovšem byly před nedělním programem hodně blízko. A nakonec důležitý krok učinili domácí, kteří před vlastními fanoušky skolili soupeře o dvě branky. Po matematické stránce ale pořád není jejich udržení se v Eredivisie zcela stoprocentní. Musejí počkat, jak ještě dopadne Waalwijk.

Zwolle i Heracles si chtějí zajistit záchranu ve vzájemném utkání

Oba nedělní protivníci se v tomto ročníku vrátili do Eredivisie po roce stráveném ve druhé lize a měli jasný úkol - zachránit se. Čtyři kola před koncem je tento cíl blízko, protože na kontě mají shodný počet dvaatřiceti bodů a před šestnáctou barážovou příčkou Waalwijku drží celkem slušný osmibodový náskok. Vítěz tohoto nedělního střetnutí získá definitivní jistotu prvoligové licence za předpokladu, že RKC nevyhraje ve 31. kole nad Utrechtem.

Heracles napotřetí neuspělo a konkurenčnímu Heerenveenu podlehlo o dva góly

Celek z Almela zazářil v předchozích dvou zápasech a z tohoto důvodu byl považován za mírného favorita v nedělním utkání proti Heerenveenu, avšak tentokráte se prosadit nedokázal a dobře hrajícímu protivníkovi podlehl 0:2. Svěřenci trenéra Erwina van de Looie se tabulkou propadli na čtrnáctou pozici s dvaatřiceti body, na druhou stranu stále drží celkem dostatečný osmibodový odstup před šestnáctou barážovou příčkou Waalwijku.

Heracles chce potvrdit vynikající formu i proti nevyzpytatelnému Heerenveenu

Nováček z Almela ještě před pár týdny balancoval na hranici sestupu do druhé ligy, nicméně v uplynulých týdnech zabral v tu pravou chvíli a nyní se naopak zdá, že by s předstihem mohl udržet prvoligovou licenci i pro nadcházející sezonu. V tuto chvíli má na kontě dvaatřicet bodů a patří mu třináctá příčka, za určitých okolností dokonce může získat definitivní jistotu již teď.

Heracles uspělo i se Spartou a udělalo možná rozhodující krok k záchraně

Nováček z Almela se poslední dobou dostal do vynikající formy a tu potvrdil i teď v Rotterdamu, jelikož zaskočil ambiciózní Spartu a z její půdy si odváží nesmírně důležité tři body za výhru 2:1. Heracles tak navázalo na senzační vysokou výhru ve vloženém 28. kole nad Alkmaarem (5:0), v Eredivisii bodovalo naplno potřetí z předchozích čtyř případů a tabulkou se rázem vyhouplo na třináctou pozici s dvaatřiceti body.

Heracles po debaklu Alkmaaru zkusí vyzrát na rozjetou Spartu

Heracles se poslední dobou dostal do skvělého rozpoložení a díky parádní formě v předchozích týdnech výrazně oživil svou naději na záchranu, navíc ve vloženém 28. kole se postaral o naprostou senzaci - v domácím prostředí totiž přivítal Alkmaar a nečekaně ho deklasoval po výsledku 5:0. Na tento úspěch zkusí navázat v Rotterdamu se Spartou a opět bude plnit úlohu outsidera.

Heracles ve 28. kole šokovalo Alkmaar a doma ho rozdrtilo 5:0

Alkmaar přijížděl ke střednímu zápasu do Almela v roli obrovského favorita, jenomže na půdě zachraňujícího se nováčka naprosto vyhořel a domů nakonec odcestoval s potupnou porážkou 0:5. AZ přitom v předchozích sedmi ligových duelech hned pětkrát vyhrálo a jen dvakrát remizovalo, avšak teď na trávníku paběrkovalo a v boji o konečnou třetí příčku tedy utrpělo hodně nečekanou ztrátu.

Heracles v boji o záchranu zkusí překvapit rozjetý Alkmaar

Nováček letošního ročníku Eredivisie se po okamžitém návratu mezi nizozemskou elitu snaží udržet v této společnosti a sedm kol před koncem základní části je jisté, že tento úkol nebude vůbec jednoduchý. Klub z Almela získal v dosavadním průběhu šestadvacet bodů a patří mu čtrnáctá příčka, přičemž před šestnáctou barážovou pozicí Excelsioru drží čtyřbodový odstup. Nyní ve vloženém 28. kole přivítá ambiciózní Alkmaar.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele