Feyenoord Rotterdam Nizozemsko - Feyenoord Rotterdam - Zprávy

Feyenoord neodčinil prohru s PSV a v Nijmegenu pouze remizoval

Feyenoord v prvních šesti ligových kolech získal parádních šestnáct bodů a dotíral na vedoucí Ajax, ovšem po porážce 3:4 v Eindhovenu s PSV nezvládl ani první duel po reprezentační přestávce na půdě houževnatého Nijmegenu a domů si tedy odváží jen nerozhodný výsledek 1:1. V tabulce Eredivisie zůstává na čtvrtém místě se sedmnácti body o tři body za vedoucím Alkmaarem. NEC naopak potvrdilo roli remízového krále celé soutěže.

Feyenoord se pokusí najít recept na precizní obrannou hráz Nijmegenu

Feyenoord i v letošním ročníku ukazuje, že znovu může bojovat o nejvyšší příčky, nicméně teď se po reprezentační přestávce pokusí napravit své poslední ligové zaváhání. Kvůli němu klesl v tabulce Eredivisie na čtvrté místo se šestnácti body a za vedoucím Alkmaarem momentálně zaostává o čtyři body. Nyní zavítá na půdu "remízového krále" celé soutěže, který má na kontě hned pět nerozhodných výsledku v řadě.

Strhující přestřelku zvládlo PSV, o jeho vítězství rozhodl Armando Obispo

Jeden ze dvou očekávaných šlágrů 7. kola Eredivisie přinesl na stadionu Philips nádhernou ofenzivní podívanou. Diváci se dočkali hned sedmi branek a napjatě sledovali těsné vítězství eindhovenského giganta, který nakonec udolal nesmírně houževnatý Feyenoord po výsledku 4:3. Rotterdamský celek sice kladl odpor a hned dvakrát srovnal jednobrankové manko, ovšem na závěrečnou trefu z 83. minuty odpověď nenašel.

PSV se v jednom ze šlágrů 7. kola pokusí dostat na druhé místo tabulky

7. kolo nejvyšší nizozemské soutěže nabídne hned dva pikantní šlágry, ve kterých půjde o postavení v nejvyšších patrech. Nejprve na sebe narazí PSV s Feyenoordem a vzhledem k formě obou týmů se dá očekávat nesmírně vyrovnaný zápas. Domácí celek bude mít oproti svému soupeři jednu výhodu, neboť jeho čtvrteční pohárový zápas s londýnským Arsenalem byl odložen o více než měsíc kvůli dni smutku za zesnulou královnu Alžbětu II.

Feyenoord se oklepal z porážky v Římě a rakouský Sturm rozdrtil 6:0

Rotterdamský celek po snadné víkendové výhře v městském derby se Spartou (3:0) nedal šanci na evropské scéně ani rakouskému Sturmu Graz a díky konstantnímu ofenzivnímu výkonu ho deklasoval vysoko 6:0. Po úvodní porážce v Římě s Laziem (2:4) tak poprvé prokázal své kvality a rázem se vyhoupl na čelo skupiny F. Svou premiérovou trefu po svém letním příchodu z pražské Sparty zaznamenal slovenský obránce Dávid Hancko.

Feyenoord po špatném výkonu v Římě budě chtít vyzrát na rakouský Sturm

Feyenoord se po loňské spanilé jízdě Konferenční ligou pokusí uspět také o stupínek výše, ovšem úvodní duel se spolufavoritem Laziem mu v Římě vůbec nevyšel a teď tak určitě bude mít co napravovat proti rakouskému outsiderovi ze Štýrského Hradce. Svěřenci trenéra Arneho Slota nezvládli svůj první zápas a po katastrofálním prvním poločase prohráli 2:4, jejich čtvrteční protivník naopak překvapil.

Feyenoord už popáté ovládl rotterdamské derby, Spartu zdolal hladce po výsledku 3:0

Favorizovaný Feyenoord se dokázal oklepat z porážky v Evropské lize na půdě římského Lazia (2:4) a nyní v domácím prostředí zvládl městské derby se Spartou, kterou díky konstantnímu výkonu porazil po výsledku 3:0. V tabulce Eredivisie se proto osamostatnil na druhém místě se šestnácti body a za vedoucím Ajaxem stále zaostává o body dva. Naopak hosté nenavázali na předchozí dvě výhry a jsou jedenáctí se sedmi body.

Feyenoord bude v rotterdamském derby plnit úlohu jasného favorita proti Spartě

Na závěr 6. kola Eredivisie se odehraje rotterdamské derby mezi Feyenoordem a Spartou, a ani v tomto ročníku není pochyb o jasném favoritovi. Domácí celek zatím ani jednou neprohrál a nachází se na druhém místě se třinácti body o dva body za suverénním Ajaxem. Jeho duely s nedělním konkurentem nikdy nepostrádají náboj, Sparta totiž opět nebude mít co ztratit a navíc na tom není úplně špatně, protože ji patří osmá pozice se sedmi body.

Feyenoord v Říme mohutně dotahoval, čtyřbrankové manko už ale nesmazal

Feyenoord dostal poprvé v sezóně pořádnou "facku" a především v prvním poločase na půdě Lazia se doslova nestačil otáčet. Po půl hodině hry prohrával už o tři góly a krátce po hodině hry inkasoval dokonce počtvrté. V závěrečných pětadvaceti minutách sice přidal, dvěma góly snížil manko a málem zahrával i další pokutový kop, nicméně na vyrovnání se nezmohl a v úvodu skupinové fáze tedy prohrál po divokém výsledku 2:4.

V jednom ze šlágrů úvodního kola EL přivítá Lazio úřadujícího finalistu KL z Rotterdamu

Italské Lazio naposledy dokázalo postoupit ze skupinové fáze EL do následného play-off, v něm však neuspělo a nyní by rádo dokráčelo mnohem dále. Hned v prvním utkání však narazí na velmi těžkého vyzyvatele - nizozemský Feyenoord se nachází ve velmi dobré formě, loni v Konferenční lize zůstal těsně pod vrcholem po prohře s jiným italským výběrem AS Řím (0:1) a určitě vyhlíží úspěch i v tomto ročníku.

Feyenoord smazal v Deventeru dvoubrankové manko a nakonec zvítězil po divokém výsledku 4:3

Feyenoord se oklepal z naprosto zpackaného vstupu do sobotního utkání v Deventeru, neboť už po necelých třinácti odehraných minutách prohrával o dvě branky. Vzápětí ale předváděl konstantní ofenzivní výkon a zhruba čtvrthodiny před závěrečným hvizdem naopak sám vedl o dvě trefy. Go Ahead sice v nastavení snížilo, ale těsnou porážku o jednu branku nakonec odvrátit nedokázalo.

Feyenoord zavítá do Deventeru a další tři body chce získat proti Go Ahead

Feyenoord se díky loňskému třetímu místu přímo probojoval do základní skupiny Evropské ligy, na rozdíl od většiny svých konkurentů neabsolvoval nevyzpytatelná předkola a plně se tak mohl koncentrovat na ligovou scénu. V letošním ročníku Eredivisie si zatím vedl poměrně slušně a posbíral solidních deset bodů, nyní se své konto pokusí rozšířit proti mizerně hrajícímu Go Ahead Eagles.

Hanckův povedený debut, asistencí nastartoval Feyenoord k triumfu nad Emmenem

Feyenoord potvrdil roli favorita a před vlastními fanoušky předčil Emmen. Nutno ale potvrdit, že outsider tohoto mače dost dlouhou dobu kladl nepříjemný odpor a až poslední třetina klání s sebou přinesla všechny čtyři přesné zásahy. A velký podíl na tom prvním, rozhodujícím, měl i slovenský reprezentant Dávid Hancko, jenž tak prožil bezpochyby slušný debut v Eredivisie.

Sílu Feyenoordu vyzkouší Emmen. Ukáže se v novém dresu bývalý stoper Sparty?

Feyenoord svou nedávnou aktivitou zaujal také pozorovatele české kopané a novou posilu již může ukázat v utkání proti Emmenu. Zatímco domácí by se alespoň dočasně rádi posunuli na první pozici, hosté chtějí upevnit svou pozici ve středu pelotonu Eredivisie.

Feyenoord se na vítězství ve Waalwijku nadřel, k němu mu dopomohla penalta

Po minulé poněkud překvapivé domácí remíze s Heerenveenem se Feyenoordu zdařilo skolit očekávaně Waalwijk, ten každopádně kladl nizozemskému velikánovi velký odpor a ve finále by si možná alespoň remízu zasloužil. Vaz mu srazil zdárně zužitkovaný pokutový kop, jehož exekuce se ve druhé půli chopil Danilo. Těsné vedení pak výběr De club aan de Maas udržel.