FC Emmen Nizozemsko - FC Emmen - Zprávy

Preview: SBV Vitesse - FC Emmen

Vitesse zatím bez větších problémů bojuje v popředí tabulce, usiluje o příčky zaručující pro příští ročník evropské poháry, a rozhodně by si nechtělo kazit svou reputaci v souboji s nováčkem ligy. Emmen se nachází jen těsně nad hranicí sestupového pásma, doposud ze třinácti odehraných kol vyhrálo jen třikrát, a bude v tomhle duelu outsiderem.

FC Emmen - SBV Excelsior 1:2

Excelsior přerušil svou sérii tří zápasů bez bodového zisku a z půdy nováčka z Emmenu si odváží nesmírně cenné tři body po výsledku 2:1. Zkraje druhého poločasu sice prohrával, nicméně o necelou čtvrthodinu později vyrovnal a minutu před vypršením normální hrací doby překlopil misky vah na svou stranu. V tabulce se posunul na jedenáctou pozici s patnácti body, naopak FC klesl na čtrnácté místo se třinácti body.

Preview: FC Emmen - SBV Excelsior

Emmen poslední dobou celkem ustálil své výkony a daří se mu pravidelně bodovat. Díky tomu alespoň na chvíli opustil sestupové pásmo a se třinácti body se nachází na dvanácté pozici. Nyní bude mít možnost své konto rozšířit proti trápícímu se Excelsioru, jenž prochází katastrofálním obdobím. Na ligové scéně prohrál třikrát za sebou, kvůli tomu se propadl na čtrnácté místo s dvanácti body a reprezentační přestávku určitě potřeboval.

FC Emmen - NAC Breda 2:0

V důležitém souboji o záchranu byl úspěšnější Emmen, který rivalovi z Bredy uštědřil první porážku po třech zápasech a díky výhře 2:0 opustil sestupové pásmo. V tabulce Eredivisie se posunul na dvanáctou pozici se třinácti body a do dalšího průběhu tak získal potřebný klid. Naopak Breda se propadla na poslední osmnácté místo s osmi body, její manko na patnácté Zwolle činí tři body. Domácí vsítili obě dvě své branky zhruba po hodině hry.

Preview: FC Emmen - NAC Breda

Velmi důležitý zápas o záchranu spolu sehrají Emmen s Bredou a dá se očekávat nesmírně napínavý souboj. Nováček Eredivisie je v tabulce na šestnácté pozici s deseti body, hosté doposud vybojovali o dva body méně a jsou sedmnáctí o bod před posledním Groningenem. Mírným favoritem bude domácí výběr, ovšem NAC v posledních třech ligových střetnutích neprohrál a svou šňůru jistě bude chtít prodloužit.

SC Heerenveen - FC Emmen 1:1

Heerenveen nedokázal navázat na zlepšenou formu z poslední doby a v domácím prostředí nepotvrdil úlohu favorita, když se s nováčkem z Emmenu rozešel smírně v poměru 1:1. Přitom ke třem bodům měl dobře nakrčeno a už po půl hodině hry vedl, o hubený náskok přišel dvě minuty před koncem základní hrací doby. V tabulce se nachází na deváté pozici se čtrnácti body, Emmen má na kontě o čtyři body méně a je desátý.

Preview: SC Heerenveen - FC Emmen

Heerenveen předvádí v letošním ročníku nevyrovnané výkony, na druhou stranu se mu daří držet v horní polovině tabulky a nyní v nedělním utkání proti nováčkovi z Emmenu bude plnit úlohu jasného favorita. V dosavadních deseti zápasech vybojoval třináct bodů a nachází se na osmé pozici. Jeho nadcházející protivník získal o čtyři body méně a po minulém utkání klesl do sestupového pásma, konkrétně mu patří deváté místo.

FC Emmen - VVV Venlo 1:1

Fotbalisté Emmenu nedokázali v nejvyšší nizozemské soutěži zvítězit ani na pátý pokus, tentokráte se rozešli smírně s Venlem po nerozhodném výsledku 1:1. Přitom hráli více jak sedmdesát minut přesilovku, jenomže na rychlý vedoucí gól soupeře našli pouze jednu odpověď. V tabulce Eredivisie jim stále patří patnáctá pozice s devíti body a po zbylých duelech 10. kola mohou klesnout do sestupového pásma.

Preview: FC Emmen - VVV Venlo

V páteční předehrávce 10. kola nejvyšší nizozemské soutěže na sebe narazí dva celky, které byly před sezónou považovány za adepty sestupu, nicméně po více jak čtvrtině soutěže mají zcela odlišné starosti. Domácí nováček je na hranici pádu do druhé ligy, neboť mu s osmi body patří patnáctá pozice a před šestnáctým De Graafschapem má náskok jediného bodu. Naopak VVV zatím svými výsledky překvapuje, nachází se na pátém místě se čtrnácti body.

PSV rozdrtil Emmen šesti góly

PSV pokračuje ve skvělých výkonech v novém ročníku a i na devátý pokus dokázal zvítězit, nyní před vlastními fanoušky nedal šanci nováčkovi z Emmenu a deklasoval ho ve vysokém poměru 6:0. O svém úspěchu rozhodl již v prvním poločase, kde se trefil do černého hned čtyřikrát. Doposud tedy posbíral sedmadvacet bodů a před druhým Ajaxem je o bodů pět. FC prozatím zůstává na čtrnáctém místě s osmi body.

Preview: PSV Eindhoven - FC Emmen

PSV zatím prochází nejvyšší nizozemskou soutěží jako nůž máslem, po osmi odehraných kolech má na kontě plný počet čtyřiadvaceti bodů a hodně odvážně tak vykročil za obhajobou mistrovského titulu. Momentálně má pětibodový náskok na druhý Ajax a nyní bude plnit úlohu jasného favorita proti Emmenu. Nováček soutěže se zatím statečně drží, s osmi body mu patří čtrnáctá příčka a teď se pokusí o zázrak.

FC Emmen - Fortuna Sittard 3:3

Nováčkovský souboj mezi Emmenem a Sittardem svého vítěze nenašel, po divokém průběhu skončilo utkání nerozhodně v poměru 3:3. Přitom Emmen měl nedělní duel skvěle rozjetý a ještě zhruba čtvrt hodiny před koncem vedl o dvě branky, jenomže poté zbytečně inkasoval a o cenný tříbodový zisk přišel v nastaveném čase. V tabulce si ani jeden výběr nijak výrazně nepomohl, oběma totiž patří umístění v blízkosti sestupového pásma.

Preview: FC Emmen - Fortuna Sittard

Důležitý souboj o záchranu se odehraje v Emmenu, kde na sebe narazí dva nováčci letošního ročníku nizozemské nejvyšší soutěže. O něco lépe na tom je domácí výběr, který v dosavadních sedmi zápasech vybojoval sedm bodů a nachází se na čtrnáctém místě tabulky. Jeho nadcházející rival doposud posbíral bodů šest a patří mu šestnáctá barážová příčka, nyní se tak dá očekávat nesmírně vyrovnaný průběh.

Heracles Almelo - FC Emmen 2:1

Heracles pokračuje ve svém skvělém vstupu do nového ročníku Eredivisie a nyní už popáté ze sedmi ligových duelů zvítězil. Se šestnácti body se stále nachází na famózním čtvrtém místě jen o skóre za třetím Feyenoordem a druhým Ajaxem. Domácí výběr měl proti nováčkovi z Emmenu famózní začátek do nedělního duelu a již po sedmi minutách vedl o dvě trefy. Hosté sice v polovině druhé části snížili, ale na vyrovnání se nezmohli.

Preview: Heracles Almelo - FC Emmen

Almelo je prozatím největším překvapením nizozemské nejvyšší soutěže, neboť se drží s aspiranty na zisk titulu a v dosavadním průběhu prohrálo pouze jednou. Se třinácti body mu patří čtvrté místo a za třetím Feyenoordem i druhým Ajaxem zaostává jen o skóre. Nyní podruhé v řadě přivítá před vlastními fanoušky nováčka letošního ročníku, úlohu favorita bude plnit proti Emmenu.