FC Emmen Nizozemsko - FC Emmen - Zprávy

Necid opět skóroval, Den Haagu to však na bodový zisk nestačilo

Emmen nakonec dotáhl do vítězného konce nadějně rozjetý zápas s Den Haagem, i když zhruba čtvrthodiny před koncem přišel o dvoubrankový náskok. Dvě minuty před vypršením normální hrací doby ale přidal třetí branku a radoval se z vítězství 3:2, které ho posunulo na čtrnácté místo Eredivisie se čtyřiadvaceti body. ADO naopak nenavázal na týden starý úspěch s Heracles (2:0) a je třináctý se stejným počtem bodů.

Emmen přivítá Den Haag, při případném úspěchu může opustit sestupové pozice

Nováček z Emmenu si v nejvyšší soutěži vede poměrně slušně a dokáže držet krok, na druhou stranu ho pravděpodobně vskutku čeká jen boj o holé přežití. Momentálně je v tabulce na šestnácté barážové příčce s jednadvaceti body o skóre za patnáctým Groningenem, teď se pokusí své konto rozšířit proti Den Haagu. Hosté na tom nejsou o mnoho lépe, v dosavadním průběhu vybojovali o tři body více a patří jim jedenácté místo.

Alkmaar opět neinkasoval, nyní rozdrtil Emmen

Alkmaar pokračuje v krasojízdě a v roce 2019 si na konto připsal čtvrté vítězství v řadě bez jediné obdržené branky. Nováčkovi z Emmenu nedal od samého začátku žádnou šanci na úspěch, začátkem druhého poločasu vedl již o čtyři trefy a nakonec soupeře vyprovodil z trávníku výsledkem 5:0. V tabulce Eredivisie si proto upevnil čtvrtou příčku se čtyřiatřiceti body a ztrátu třetího Feyenoordu stáhl na pět bodů.

Emmen se pokusí udržet letošní neporazitelnost na půdě rozjetého Alkmaaru

Alkmaar to ve druhé polovině sezóny vzal za opačný konec a v dosavadních třech utkáních roku 2019 vždy zvítězil, díky tomu se posunul na čtvrté místo Eredivisie s jednatřiceti body. Teď přivítá nováčka z Emmenu a bude považován za jasného favorita, na druhou stranu jeho sobotní rival ve dvou ligových kláních "jarní" části překvapil a proti silným soupeřům vybojoval solidní čtyři body. V tabulce poskočil na čtrnáctou pozici s jednadvaceti body.

Emmen podruhé v řadě překvapil, brankou z nastavení porazil Venlo

Nejdramatičtější zápletku sobotního programu 19. kola nizozemské nejvyšší soutěže měl souboj mezi Venlem a Emmenem, díky brance v samém závěru nakonec mohli slavit hosté. Venlo sice vedlo, pak ale nováček soutěže otočil vývoj a i přes následné srovnání VVV nakonec převrhl misky vah na svou stranu v páté nastavené minutě. Domácí prozatím zůstávají v tabulce na sedmém místě s šestadvaceti body, FC je čtrnáctý s jednadvaceti body.

Emmen se pokusí ve Venlu navázat na senzaci s PSV

V souboji dvou úspěšných týmů z úvodního duelu nového roku bude považováno za mírného favorita domácí Venlo. Ovšem nováček z Emmenu před týdnem jasně ukázal, že vrátit se o patro níže, po pouhém roce stráveném v nejvyšší soutěži, neplánuje. Momentálně mu v tabulce Eredivisie patří patnáctá pozice s osmnácti body, za třináctým Groningenem je o skóre. VVV se vyhřívá na krásné sedmé pozici se šestadvaceti body.

Emmen šokoval lídra z Eindhovenu a získal bod

Emmen se postaral o naprostou senzaci proti lídrovi Eredivisie z Eindhovenu a v domácím prostředí vybojoval nesmírně cenný bod v boji o holé přežití. Přitom s PSV ještě necelou čtvrthodinu před koncem prohrával o dvě branky, ovšem poté ho spasil dánský kanonýr Nicklas Pedersen, jenž po prvotním snížením korunoval své nesmírně povedené vystoupení vyrovnávací brankou ve druhé nastavené minutě.

PSV Eindhoven si jede do Emmenu pro další tři body

Emmen nevstoupil do nováčkovské sezóny v úplně nejhorším světle, na druhou stranu jistotu udržení v žádném případě nemá a každý bod potřebuje jako sůl. Nyní se pokusí o senzaci před vlastními fanoušky proti suverénovi podzimní části z PSV Eindhoven, který vede Eredivisii s úctyhodným ziskem osmačtyřiceti bodů o dva body před druhým Ajaxem. V sedmnácti ligových utkáních hned šestnáctkrát zvítězil a pouze jednou prohrál.

Tilburg zvládl důležitý zápas o záchranu v Emmenu

Emmen nedokázal navázat na minulé překvapivé vítězství v Groningenu (2:1) a tentokráte v domácím prostředí podlehl konkurenčnímu Tilburgu 0:2. Odmítl tak šanci se výrazněji vzdálit sestupovému pásmu a po polovině nováčkovské sezóny je třináctý se sedmnácti body. Jeho nedělní rival ho nyní po dvou předchozích porážkách předskočil o dva body a je dvanáctý, do horní poloviny Eredivisie mu schází jediný bod.

Preview: FC Emmen - Willem II

Emmen se naposledy postaral o nevídaný obrat v Groningenu a po výhře 2:1 opustil sestupové pásmo, momentálně mu patří dvanáctá pozice se sedmnácti body. S úvodní polovinou Eredivisie, při své historicky první účasti, úplně zklamán být nemusí. Nicméně po krátké měsíční přestávce ho zřejmě čeká tuhý boj o holé přežití. Teď v dalším klíčovém utkání přivítá konkurenční Tilburg a při tříbodovém úspěchu se může přiblížit středu tabulky.

Emmen otočil utkání s Groningenem v samém závěru a bere důležité tři body

Groningen nedokázal potvrdit zlepšenou formu z poslední doby a tentokráte prohrál teprve podruhé z předchozích šesti zápasů. V přímém souboji o záchranu totiž podlehl nováčkovi z Emmenu 1:2, přitom se dostal do vedení v 87. minutě. Hosté však v sobě našli zbytky sil a okamžitě srovnali, o svém vítězství rozhodli ve třetí nastavené minutě. Domácí klesli na šestnáctou pozici se čtrnácti body, Emmen se posunul na dvanácté místo se sedmnácti body.

Griningen se pokusí navázat a dobrou formu proti Emmenu

Groningen se v posledních týdnech vzpamatoval a začal reálně myslet na horní polovinu Eredivisie, v předchozích pěti zápasech totiž vybojoval velmi solidních deset bodů a po minulé bezbrankové remíze ve Venlu opustil po delší době sestupové pásmo. Momentálně je čtrnáctý se čtrnácti body a teď se pokusí ještě výše posunout po souboji s nováčkem z Emmenu. Ten vybojoval taktéž čtrnáct bodů a vinnou horšího skóre je šestnáctý.

Feyenoord znovu vyhrál a přibližuje se čelu tabulky

Forma Feyenoordu ke konci letošního ročníku graduje. Rotterdamský celek se skvěle vypořádal s náročným programem obsahující tři ligová utkání během osmi dnů a nyní si veze další tři body z Emmenu po výsledku 4:1. Momentálně tak prodloužil svou šňůru vítězství na šest zápasů v řadě a je třetí s pětatřiceti body, na druhý Ajax má manko pěti bodů. Nováček letošního ročníku se nachází na šestnácté barážové pozici se čtrnácti body.

Feyenoord se pokusí vyrovnat s náročným programem proti Emmenu

Feyenoord se po minulých dvou důležitých vítězstvích přiblížil k boji o titul, těžce nabité body určitě nebude chtít ztratit na půdě nováčka z Emmenu. Rotterdamský celek se momentálně nachází na třetí pozici s dvaatřiceti body, za vedoucím PSV zaostává o deset bodů a za druhým Ajaxem o bodů pět. V tuto chvíli zvítězil čtyřikrát za sebou a svou šňůru by určitě rád prodloužil, na druhou stranu domácí FC nemá co ztratit.

SBV Vitesse - FC Emmen 1:1

Arnhem nedokázal potvrdit úlohu jasného favorita proti nováčkovi z Emmenu, neudržel jednobrankové vedení z prvního poločasu a nakonec se s ním rozešel smírně v poměru 1:1. Vitesse tak neprodloužilo sérii dvou vítězných duelů v řadě a nečekané ztratilo, v tabulce Eredivisie mu patří pátá pozice s dvaadvaceti body a za čtvrtým Utrechtem zaostává o skóre. FC je patnáctý se čtrnácti body a rozhodně bude po tomto utkání spokojenější než soupeř.