VfL Bochum Německo - VfL Bochum - Zprávy

Eintracht Frankfurt - VfL Bochum 1:1

Ve Frankfurtu se dělily body. Eintracht se v boji o pohárové pozice musel v sobotním utkání proti VfL Bochum spokojit jen s jedním bodem. Díky vysoké výhře úřadujícího mistra Stuttgartu nad Werderem Brémy (6:3) a Wolfsburgu nad Chotěbuzí (3:0) klesl Eintracht na deváté místo v tabulce.

Preview: Eintracht Frankfurt - VfL Bochum

V sobotu přivítá Eintracht Frankfurt v Commerzbank Aréně dvanáctou Bochum, která je v poslední době pěkně při chuti a s notnou dávkou sebevědomí. Vzájemná bilance hovoří pro Bochum, která ve Frankfurtu ještě neprohrála.

VfL Bochum - Bayer Leverkusen 2:0

VfL Bochum potvrdila svou pověst, že je jedním z nejlepších celků, který vyhrává domácí zápasy. V dohrávce 22. kola porazila zaslouženě Bayer 04 Leverkusen 2:0, a vyhoupla se tak na 12. příčku v tabulce, dostatečně vzdálenou od sestupových míst.

Preview: VfL Bochum - Bayer Leverkusen

Jednou z dohrávek víkendového kola je zápas doma silné Bochumi a druhého nejlepšího celku na hřišti soupeřů Bayeru Leverkusen.

VfL Bochum - Hannover 96 2:1

Hannover musí stále čekat na první bundesligové vítězství v tomto roce a místa, která zaručují postup do Poháru UEFA, se mu ztrácejí před očima. V předehrávce 21. kola podlehli hráči trenéra Dietera Heckinga v Bochumi 1:2 a zůstávají na devátém místě.

Preview: VfL Bochum - Hannover 96

V páteční předehrávce 21. kola přivítá Bochum devátý Hannover, který má s Bochumí úplně stejné skóre, ale na svém kontě o šest bodů více. Oba kluby v minulém kole utrpěly porážku 0:3.

Hamburger SV - VfL Bochum 3:0

David Jarolím dvakrát skóroval za HSV v utkání proti Bochumi a hlavně jeho zásluhou Hamburk zvítězil 3:0. První branku utkání vstřelil v prvním poločase Ivica Olič, po přestávce se trefoval už jen český reprezentant.

Preview: Hamburger SV - VfL Bochum

V nedělní dohrávce 20. kola Bundesligy přivítá patý Hamburk třináctou VfL Bochum. Hamburk chce navázat na úspěch z vítězného zápasu Poháru UEFA proti FC Curych a pokračovat v boji o horní pozice v tabulce.

VfL Bochum - Energie Cottbus 3:3

Přestřelku se šesti góly viděli diváci v Bochumi. Domácí VfL sice vedlo 2:0 a 3:1, bojovnící z Energie Cottbus ale nakonec dokázali vydolovat alespoň remízu 3:3. Díky bodu zůstaly oba týmy na svém, Bochum na jedenácté a Cottbus na předposlední, 17. příčce.

Laštůvku nenaštval Papadopulos, ale to, že tým neuhájil vítězství

Bundesligový střet dvou kamarádů z Ostravy dnes v Bochumi neměl vítěze. Minisouboj mezi domácím gólmanem Janem Laštůvkou a útočníkem Michalem Papadopulosem z Chotěbuzi však vyhrál hostující fotbalista, který k remíze 3:3 přispěl prvním gólem.

Preview: VfL Bochum - Energie Cottbus

Utkání mezi VfL Bochum a Energií Cottbus bude kromě jiného přímým soubojem dvou odchovanců Baníku – domácího brankáře Jana Laštůvky a útočníka Michala Papadopulose.

Werder Brémy - VfL Bochum 1:2

Obrovským překvapením skončilo utkání mezi Werderem a Bochumí. Hosté, kteří se v tabulce ohlížejí spíše za sebe, totiž zvítězili na půdě aspiranta na titul 2:1. V první půli se trefil pouze domácí Jensen, po změně stran ale bochumští díky gólům Auera a Yahii stav otočili.

Preview: Werder Brémy - VfL Bochum

Jeden ze dvou hlavních adeptů na titul Werder Brémy přivítá na Weserstadionu tým, který myslí spíš na záchranu než na boje o evropské poháry – VfL Bochum.

Hansa Rostock - VfL Bochum 2:0

Po třech porážkách za sebou slaví Hansa Rostock v dohrávce posledního kola před zimní přestávkou úspěch 2:0 proti VfL Bochum a opouští tak sestupová místa. Pro hosty to byla již druhá porážka v posledních šesti zápasech. Nepodařilo se jim tak vybudovat čtyřbodový náskok od sestupové příčky.

Preview: Hansa Rostock - VfL Bochum

Do přístavního města Rostock se vydá v neděli Vfl Bochum, která zde odehraje poslední zápas před zimní přestávkou.V zápase proti Hanse Rostock, která je zatím na 16. místě, chce Bochum získat tři body a přezimovat tak ve středu tabulky. Poslední vzájemný zápas v Rostocku skončil vítězstvím Bochumi 1:0.