VfL Bochum Německo - VfL Bochum - Zprávy

Další články

Vymaní se Bochum z pásma ohrožení? Doma vyzve o evropské poháry bojující Hoffenheim

Naposledy se Bochum radovala z bundesligového vítězství v půlce února. Když tehdy doma skolila slavný Bayern, nic nenasvědčovalo tomu, že by tenhle celek ještě mohl mít starosti se záchranou. Od té doby však z možných čtyřiadvaceti bodů uzmul na své konto jenom dva. A vymanit se ze současné barážové pozice míní během páteční předehrávky proti Hoffenheimu.

Vlci z Wolfsburgu se prokousali k těsnému vítězství nad Bochumí i bez Černého

Fotbalisté Wolfsburgu přerušili šňůru dvou po sobě jdoucích porážek, když ve 30. kole německé Bundesligy porazili Bochum 1:0. Souboj dvou celků, jež se nacházejí jen těsně nad pásmem sestupu, rozhodl ve prospěch Vlků na konci první půle Jonas Wind. Dánský kanonýr, který v německé nejvyšší soutěži prožívá střelecky nejpovedenější sezonu, se trefil už podesáté. Hubenému vítězství, jež domácí vzdálilo od sestupových vod, tentokrát nepřihlížel Václav Černý. Ten se vůbec neobjevil v zápasové nominaci.

Důležitá bitva o záchranu dvou trápících se mančaftů: Wolfsburg přivítá Bochum

Wolfsburg před startem tohoto ročníku nepočítal, že se ho budou týkat boje o záchranu. Ale co naplat, tradiční bundesligový účastník v posledních šesti zápasech prohrál pětkrát a ocitá se už nebezpečně blízko pásmu sestupu, lépe řečeno šestnácté příčce znamenající baráž. Duel s Bochumí přitom představuje důležitý artikl, soupeř je v tabulce jen o bod a příčku pozadu.

Kouč Bochumi prožil divoký návrat, při remíze s Heidenheimem pálil jen Schlotterbeck

Bochum remizovala ve 29. kole Bundesligy na vlastním stadionu s Heidenheimem 1:1. Společným jmenovatelem duelu dlouho byly neuznané branky, přičemž videorozhodčí postupně překazil radost oběma zúčastněným. Regulérní trefy při obnovené premiéře domácího trenéra Heika Butschera přišly až v závěrečné desetiminutovce a obě poněkud netradičně obstaral Keven Schlotterbeck. Obránce modrobílých nejprve otevřel skóre smolným vlastním gólem, aby v samém závěru své zaváhání odčinil a zajistil svému celku alespoň remízu.

Bochum se pokusí zažehnat krizi v zápase proti Heidenheimu

Bochum v týdnu vyměnila trenéra, kterého ve zbývajících šesti kláních věru nečeká snadná práce. Naopak Heidenheim ukázal, že si své místo v Bundeslize zaslouží a jistě to bude chtít potvrdit i v sobotu na Ruhrstadionu.

Bochum bude zachraňovat kouč juniorského týmu Butscher

Bochum bude o záchranu v německé bundeslize bojovat po odvolání Thomase Letsche s koučem svého výběru do 19 let Heikem Butscherem. Do funkce povýší dočasně pro zbývajících šest zápasů sezony. Klub to uvedl na tiskové konferenci.

Bochum odvolala trenéra Letsche. Nejsme přesvědčeni, že bychom se zachránili, zaznělo z klubu

Thomas Letsch šest kol před koncem sezony končí na lavičce Bochumi, která tím reaguje na neuspokojivé výsledky. Jméno nástupce zatím bundesligový celek neoznámil.

Góly bývalých hráčů BVB doplnil v šíleném závěru Waldschmidt, Kolín se přiblížil baráži

Fotbalisté Kolína zvrátili nepříznivý vývoj záchranářského souboje 28. kola Bundesligy a před vlastními fanoušky v závěru utkání dokonali obrat na 2:1. Skóre otevřel po změně stran Felix Passlack, jemuž asistoval další hráč, který má v životopisu angažmá v BVB Moritz Broschinski. Dlouho se schylovalo k hubenému vítězství, ale v nastavení vyrovnal další bývalý fotbalista Dortmundu Steffen Tigges a o chvíli později rozhodl Luca Waldschmidt.

Svůj domov Kolín uhájil. Co prvoligová příslušnost? Souboj s Bochumí leccos napoví

Jednoho menšího vítězství už fotbalový Kolín v uplynulých dnech dosáhl. Zdá se, že po dlouhých jednáních s radnicí města uhájil svůj domov. Vedle toho by ale rád udržel taky prvoligovou příslušnost, což je momentálně v ohrožení. Zápas proti Bochumi, která se v Bundeslize taktéž hodlá udržet, tak bude nesmírně důležitý.

Hofmannovo kladivo naděje Darmstadtu nezabilo. Bod v Bochumi zařídil bývalý cíl Slavie

Hráči Bochumi nezvládli důležité utkání 27. kola Bundesligy, když před vlastními příznivci remizovali s Darmstadtem 2:2. Ústřední postavou první hodiny záchranářského duelu se stal domácí útočník Philipp Hofmann, jenž v první půli z dorážky otevřel skóre a krátce po změně stran přidal hlavou druhý gól. Hosté však v 62. minutě zásluhou Tima Skarkeho snížili a konečnou dělbu bodů zařídil asi čtvrt hodiny před koncem Oscar Vilhelmsson, jenž byl v létě roku 2022 jednou nohou v pražské Slavii.

Bundesligový program zakončí bitva dvou zachraňujících se celků: Bochum uvítá Darmstadt

Svou hlavní misi zatím zvládá Bochum velmi dobře. Pro tým ze Severního-Porýní Vestfálska je klíčové především udržení v Bundeslize, od pásma sestupu, respektive barážové pozice, ho před reprezentační pauzou dělilo šest bodů. A nyní má asi vůbec tu nejideálnější příležitost, jak odstup od červených příček navýšit. Vyzve totiž nováčka a aktuálně poslední Darmstadt.

Mladý odchovanec Mohuče v klíčové záchranářské bitvě skolil Bochum

Mohuč porazila ve 26. kole Bundesligy na vlastním stadionu Bochum 2:0. Hlavní postavou záchranářského duelu celků s mizernou formou se stal 23letý Jonathan Burkardt. Odchovanec Die Nullfünfer nejprve v závěru první půle proměněnou penaltou otevřel skóre a v 71. minutě hlavou definitivně zlomil odpor Blau-Weiss. Domácí po důležitém triumfu přeskočili v tabulce Kolín, jenž doposud držel pozici zajišťující baráž o udržení a navíc stáhli náskok právě na svého soupeře na rozdíl šesti bodů.

Mohuč se proti Bochumi pokusí o třetí letošní vítězství

Oba kluby mají za sebou nepříjemné období, které se neobešlo bez nějaké té drtivé porážky. Die Nullfünfer vědí, že se v případě tříbodového zisku posunou po další ztrátě Kölnu na barážovou pozici. Die Unabsteigbaren však soupeři rozhodně nenechají nic zadarmo.

Povzbuzený Freiburg po dlouhé době zvítězil i na domácí scéně, opět řádil Gregoritsch

Fotbalisté Freiburgu porazili ve 25. kole Bundesligy Bochum na jejím stadionu 2:1. Vyrovnaná první půle mnoho příležitostí nenabídla, nicméně přesný volej Maximiliana Eggesteina po přihrávce Michaela Gregoritsche ze 36. minuty nastartoval o to zajímavější druhý poločas, v němž nakonec rozhodla hlavička rakouského dlouhána. Bádenský celek po páté výhře v řadě nad Blau-Weiss poskočil na osmou příčku v tabulce a stále může bojovat o působení v Evropě pro příští sezonu.