1. FC Köln Německo - 1. FC Köln - Zprávy

Bundesliga jako jediná funguje v pátek: Union doma vyzve Kolín nad Rýnem

Z top pěti evropských soutěží je v pátek na programu po reprezentační přestávce pouze jediný zápas, a to ten v rámci osmadvacátého kola Bundesligy. Konec sezóny se pomalu, ale jistě blíží a oba týmy potřebují posledních sedm ligových duelů dobře zvládnout, jestli si chtějí zahrát v evropských pohárech. Zatím je v tabulce o kousek výše Kolín nad Rýnem oproti Unionu.

Dortmund zaváhal a z Kolína nad Rýnem veze pouze bod

Rozdíl mezi vedoucím Bayernem a druhou Borussií Dortmund se po víkendu zvětší. Schwarzgelben totiž nedokázali zvítězit v Kolíně nad Rýnem a s místními Kozly remizovali 1:1. Všechny branky padly už v prvním poločase. Hosty poslal do rychlého vedení Marius Wolf, ale ještě do přestávky srovnal Sebastian Andersson.

Dortmund v nedalekém Kolíně nad Rýnem hodlá zase zaútočit na vedoucí Bayern

Dortmund s velkou dávkou vypětí zvládl středeční dohrávku na půdě Mohuče, i nyní cestuje na venkovní půdu, tentokráte do nedalekého Kolína nad Rýnem. BVB vlastně má vyřešenou otázku druhé příčky tabulky, tu zkrátka nikdo napřímo neohrožuje, a pokusit se tak může až do konce sezóny o sesazení vedoucího Bayernu. Tenhle úkol každopádně bude dost složitý.

Leverkusen vyhlíží návrat Schicka. Bezzubou domácí ofenzivu potrestal Schindler

Leverkusen v utkání 26. kola německé Bundesligy zaváhal a na vlastním stadionu padl s Kolínem 0:1. Domácí srazila zranění, když už v první půli museli vystřídat ze zdravotních důvodů dva hráči. V ofenzivě jim navíc viditelně chyběl Patrik Schick, který stále nedoléčil poraněné lýtko. Jediný gól nakonec v 67. minutě zařídil premiérovou trefou v dresu Kozlů Kingsley Schindler.

Nedělní program Bundesligy odstartuje derby Leverkusenu proti Kolínu nad Rýnem

Návrat druhého nejlepšího střelce Bundesligy se zatím konat nebude, Patrik Schick po zranění ještě nebude Leverkusenu k dispozici v derby Severního Porýní-Vestfálska proti Kolínu nad Rýnem. Domácí se i bez něj budou snažit hlavně oklepat z porážky v Evropské lize na půdě Atalanty, hájit musejí na ligové scéně třetí příčku v tabulce a zároveň mohou útočit na druhou.

Hoffenheim je čtvrtý! Z Kölnu veze nejtěsnější vítězství

Dobrou formu znovu potvrdil Hoffenheim, který vyhrál na půdě 1. FC Köln. Jedinou branku zápasu vstřelil po hodině hry Stefan Posch. Domácí mohli v závěru zápasu vyrovnat, ale jejich šance zůstaly nevyužity.

FC Köln hostí rozjetý Hoffenheim

Čtvrtou výhru v řadě budou chtít získat fotbalisté Hoffenheimu na RheinEnergieStadionu v Kolíně nad Rýnem. Hoffenheim se díky zlepšené formě vrátil do bojů o Ligu mistrů a před 25. kolem měl na svém kontě shodný počet bodů jako čtvrté Lipsko. Daleko není ani FC Köln, jenž také pokukuje po pohárové Evropě.

Ostrák si vyzkouší MLS, stane se posilou St. Louis

Český reprezentant do 21 let Tomáš Ostrák od léta posílí St. Louis City. Český záložník k nováčkovi zámořské soutěže MLS zamíří po vypršení smlouvy v bundesligovém Kolíně nad Rýnem. Americký klub o tom informoval na svém webu.

Cesta za záchranou pokračuje. Trojlístkům zachránil bod první ligový gól Griesbecka

Ve 24. kole Bundesligy si poslední Fürth připsal velmi cenný bod za remízu 1:1 s Kolínem nad Rýnem. Ačkoliv krátce po změně stran otevřel skóre hostující Florian Kainz, v 69. minutě kontroval Sebastian Griesbeck a zařídil Trojlístkům nerozhodný výsledek.

Köln bude favoritem na půdě posledního Fürthu

Fürth přivítá v rámci čtyřiadvacátého bundesligového kola Köln. Zatímco hostům se v letošní sezóně poměrně daří, Fürth postupnými kroky směřuje zpět do 2. bundesligy.

Köln nakonec porazil Frankfurt nejtěsnějším možným rozdílem

Kdo jiný se mohl postarat o jedinou branku utkání než Anthony Modeste? Francouzský útočník se prosadil v této sezoně popatnácté a má výrazný podíl na tom, že Kozli bojují o evropské poháry. Eintrachtu patří po třiadvaceti kolech post v polovině tabulky.

Köln se utká s Frankfurtem, který mu v tabulce dýchá na záda

Köln se v sobotu večer utká s Frankfurtem. Ten je v tabulce bundesligy pouhý bod za ním a může ho tedy v případě úspěchu předskočit.

Lipsko si v domácím prostředí poradilo s Kölnem

Tým Domenica Tedesca tak odčinil týden starou porážku s Bayernem. Hosté naopak potvrdili, že proti Rudým býkům dokážou předvést kvalitní výkon především na svém RheinEnergieStadionu. Tentokrát se navíc museli obejít bez svého nejlepšího střelce Anthonyho Modesteho, takže si po šesté porážce v tabulce o něho pohorší.

Souboj dvou bundesligových sousedů: Lipsko doma narazí na Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem před týdnem zapomenul díky vítězství nad Freiburgem na sérii tří zápasů bez vítězství, která zahrnuje i vypadnutí z Německého poháru. Navázat na velmi cenný výsledek každopádně nebude v páteční předehrávce vůbec jednoduché. Představí se totiž na půdě Lipska, jenž začíná postupně vzkvétat a bundesligovou tabulkou šplhá čím dál výše.

Modeste vystřelil Kölnu další tři body

V tabulce kanonýrů se francouzský útočník Modeste pomalu začíná dotahovat na Erlinga Haalanda. Celek z města nad řekou Rýn, který v minulé sezoně udržel Bundesligu až díky druhému barážovému duelu proti Kielu, teď díky formě svého nejlepšího střelce atakuje po jednadvaceti kolech pohárové příčky. Oproti tomu Freiburg stále marně hledá formu z první poloviny sezony.