1. FC Köln Německo - 1. FC Köln - Zprávy

Další články

Tentokrát bez vlajek. Zaskočí Köln svým protestem Lipsko?

Už pět bundesligových zápasů čeká Köln na vítězství. Další prodlužování této série znamená jen snižování šance na záchranu. I proti Lipsku, které naopak bojuje o postup do Ligy mistrů, tak "Effzeh" budou útočit na výhru. A to i přesto, že jejich výkon tentokrát nebudou doprovázet vlajky v hledišti.

Seoane měl se střídáním zlaté ruce. Parádní zápas uzavřel gólový premiant

Mönchengladbach remizoval v Rheinland derby v rámci 25. kola Bundesligy s Kolínem nad Rýnem 3:3. V na góly bohatém utkání se do hlavní role pasoval Robin Hack, který se dostal na hřiště v 71. minutě. Nejprve smazal jednogólový deficit a o pár desítek vteřin později dokonce přiřknul domácím vedení. Borussia se však ani tak ze tří bodů nakonec neradovala, jelikož v 79. minutě stanovil konečnou podobu výsledku premiérovým zásahem v Bundeslize Damion Downs. Tomáš Čvančara opět nenastoupil kvůli zranění.

Dokáže Köln i podruhé přehrát Gladbach?

Kozlové zatím ze čtyřiadvaceti duelů sesbírali pouhé tři výhry, z toho jedna byla právě nad Hříbaty. Aktuálně oba soupeře dělí v tabulce rovných deset bodů, což v případě klubu z města nad řekou Rýn znamená barážovou pozici.

Leverkusen se i díky asistenci Schicka dostal už do 10bodového trháku

Fotbalisté Leverkusenu zvítězili ve 23. kole Bundesligy na půdě Kolína nad Rýnem 2:0 a navýšili svůj náskok v čele tabulky na 10 bodů před Bayernem. Naděje domácího celku výrazně snížil ve 14. minutě Jan Thielmann, jenž si po tvrdém šlapáku vysloužil vyloučení. Bayer využil početní výhodu už v první půli, když šikovné přiťuknutí Patrika Schicka proměnil v rozhodující gól Jeremie Frimpong. Ostatní Češi sledovali duel pouze z lavičky.

Leverkusen může navýšit náskok. Zvládne derby v Kolíně?

Po pátečním zaváhání Bayernu má Leverkusen velkou šanci navýšit svůj náskok. Dle formy i pohledu na bundesligovou tabulku bude v Kolíně favoritem. Jenže jde o derby a domácí Kozli jistě udělají vše pro zdolání regionálního rivala.

Kolín odjel zvenku po nečekané ztrátě Stuttgartu potřetí v řadě se stejným výsledkem

Fotbalisté Stuttgartu remizovali ve 23. kole Bundesligy s Kolínem nad Rýnem 1:1. Skóre otevřel v 53. minutě Enzo Millot, když přízemní střelou z bezprostřední blízkosti propálil hostujícího brankáře. O dělbě bodů rozhodl krátce po hodině hry mládežnický reprezentant Německa Eric Martel. Švábové tak teprve potřetí v sezoně nepotěšili své fanoušky domácí výhrou. Kozlové zase třikrát v řadě odjeli z cizího stadionu po totožném výsledku s bodem, který jim ale v záchranářském boji příliš nepomohl.

Stuttgart si chce proti Kölnu připsat šestnáctou výhru v sezoně

VfB by rádo využilo slabší formy Bayernu, který před týdnem prohrál s Bochumí, třebaže jí v minulosti víckrát nasázelo i sedm branek. Kozli se tváří býti příznivým soupeřem. I proto, že po dvaadvaceti kolech mají na kontě stejný počet porážek jako za celý minulý ročník.

Zraněný Pavlenka sledoval v Kolíně pomstu Brém za loňský debakl

Fotbalisté Brém porazili v předehrávce 22. kola Bundesligy domácí Kolín nad Rýnem 1:0. Diváci přítomní na stadionu se těšili na podobnou kanonádu jako v lednu roku 2023, kdy Jiří Pavlenka v brance Werderu lovil míč ze sítě hned sedmkrát. Český reprezentant tentokrát i kvůli zranění prstu v sestavě nefiguroval a jeho náhradník Michael Zetterer si vedl o poznání lépe, byť hned dvakrát mu zásadně vypomohl kapitán Marco Friedl. Kromě úspěšného obranného snažení se nakonec z pohledu hostů ujala i jedna ofenzivní akce, když o jejich první výhře na tomto stadionu od roku 2005 rozhodl Justin Njinmah.

Kolín přivítá Brémy. Zatančí si "Kozli" v rytmu karnevalu?

V Kolíně se za poslední dny mírně spravila nálada. Nemůže za to jen probíhající karneval, ale taky zlepšené výsledky tamních "Kozlů". Ti však na své konto pořád potřebují získávat body. Urvou další v utkání proti Brémám?

Zlepšené výkony Kolína stačily v Hoffenheimu pouze na bod, domácí spasil Kramarič

Hráči Hoffenheimu remizovali ve 21. kole Bundesligy s Kolínem nad Rýnem 1:1. Úvodní branku vstřelil v 79. minutě z přímého kopu Max Finkgräfe. Pro náctiletého obránce to byla premiérová trefa v nejvyšší německé soutěži. V nastaveném čase však srovnal střelou od tyče Andrej Kramarič. Domácí tak nevyhráli už sedmý ligový zápas v řadě, Kozlové se zase přiblížili nesestupové 15. příčce na pět bodů. Za modrobílé odehrál Pavel Kadeřábek 67 minut. David Jurásek nastoupil na trávník v 82. minutě.

Kolín nad Rýnem míní navázat na minulou výhru, venku vyzve neoblíbený Hoffenheim

Před týdnem získal Kolín nad Rýnem svoje třetí vítězství v této sezóně na ligové scéně. Pro svěřence trenéra Tima Schultze může být tohle velká vzpruha nejen před nynějším utkáním v Sinsheimu, ale i do budoucích týdnů. Pro hosty každopádně bude důležité, aby teď na úspěch navázali proti Hoffenheimu. Musejí co nejdříve uvěřit tomu, že dokážou bodovat pravidelně.

Orli znovu ztroskotali v Kolíně, recept na obranu Frankfurtu odhalil jeho kmenový hráč

Fotbalisté Kolína nad Rýnem skolili v zápase 20. kola Bundesligy favorizovaný Frankfurt 2:0 a udělali významný krok směrem k záchraně. Kozli úspěšně odolávali výpadům hostujícího celku, který se v případě vítězství mohl posunout na pátou příčku tabulky. Po pauze ovšem přišlo zbytečné vyloučení Nielse Nkounkoua a přesilovku zvládli domácí promptně zužitkovat díky Faridovi Alidouovi, který je na hostování právě z kádru soupeře. Kolín tak nad Frankfurtem v domácím ligovém klání vyzrál již ve třetím ročníku po sobě, přičemž z posledních 10 vzájemných duelů Orli vyhráli pouze jednou.

Köln by rád začal vyhrávat. Čeká jej však posilněný Frankfurt

Köln po Novém roce sbírá drobečky. Jestliže se však chce výrazněji přiblížit záchraně v nejvyšší německé soutěži, měl by dřív nebo později uzmout i větší sousto. Pochutná si na Frankfurtu? Nebo chod opět odmítne?

Třetí remízové utkání Wolfsburgu v novém roce zachránil amatérský fotbalista z tribuny

Fotbalisté Wolfsburgu remizovali v 19. kole Bundesligy na domácí půdě s Kolínem nad Rýnem 1:1. Na hřišti se od začátku zápasu pohyboval také Václav Černý, který byl svědkem nevídané situace. Po 15 minutách hry byl míčem do hlavy zasažen pomezní sudí, jehož musel v rozhodcovském týmu nahradit amatérský fotbalista sledující utkání z tribuny Tobias Krull. Po krátké vynucené pauze otevřel skóre hostující Faride Alidou, na jehož trefu odpověděl velmi rychle Kevin Paredes. Vlci tak v novém roce stále neokusili jiný soutěžní výsledek než právě remízu 1:1.