1. FC Köln Německo - 1. FC Köln - Zprávy

Další články

Dozví se Darmstadt konečný ortel? Lilie hodlá z Bundesligy dostat Köln

Zatímco uplynulý víkend objevila Bundesliga svého mistra, týden nato může být znám první sestupující. Tím se zřejmě stane Darmstadt, jenž má už pouze teoretickou šanci na záchranu. Moc dobře na tom není ani Köln, a proto potřebuje právě hesenské "Lilie" porazit.

Rozpolcený Bayern odložil oslavy Leverkusenu vydřenou výhrou nad Kolínem

Bayern Mnichov zvítězil ve 29. kole Bundesligy v Allianz Areně nad Kolínem 2:0, a udržel si tak teoretickou šanci na stažení 13bodového náskoku vedoucího Leverkusenu. Bavorský celek málem mrzely zahozené šance z konce úvodního dějství, kdy hned třikrát vyhořel Harry Kane. Rozdílovou trefu tak přinesla v 65. minutě nádherná technická střela Raphaëla Guerreira. Kozlové si přitížili v boji o záchranu, když jejich přímí soupeři v kole bodovali.

Bayern vyzve zachraňující se Kolín nad Rýnem. Udrží ještě teoretické naděje na titul?

Asi není pochyb o tom, že titul letos v Bundeslize získá Leverkusen. Vlastně je jen otázkou, kdy k tomu dojde a zda se triumfu dočká po tomto víkendu či až v některém z následujících. Dokonce se může konat prvenství už po této sobotě, tedy za předpokladu, že Bayern doma padne s Kolínem nad Rýnem a že Stuttgart před vlastními fandy s Frankfurtem též prohraje.

Góly bývalých hráčů BVB doplnil v šíleném závěru Waldschmidt, Kolín se přiblížil baráži

Fotbalisté Kolína zvrátili nepříznivý vývoj záchranářského souboje 28. kola Bundesligy a před vlastními fanoušky v závěru utkání dokonali obrat na 2:1. Skóre otevřel po změně stran Felix Passlack, jemuž asistoval další hráč, který má v životopisu angažmá v BVB Moritz Broschinski. Dlouho se schylovalo k hubenému vítězství, ale v nastavení vyrovnal další bývalý fotbalista Dortmundu Steffen Tigges a o chvíli později rozhodl Luca Waldschmidt.

Svůj domov Kolín uhájil. Co prvoligová příslušnost? Souboj s Bochumí leccos napoví

Jednoho menšího vítězství už fotbalový Kolín v uplynulých dnech dosáhl. Zdá se, že po dlouhých jednáních s radnicí města uhájil svůj domov. Vedle toho by ale rád udržel taky prvoligovou příslušnost, což je momentálně v ohrožení. Zápas proti Bochumi, která se v Bundeslize taktéž hodlá udržet, tak bude nesmírně důležitý.

Absence vykartovaného kanonýra přibrzdila nálet Augsburgu vstříc pohárové Evropě

Fotbalisté Augsburgu remizovali ve 27. kole Bundesligy před vlastními fanoušky s Kolínem nad Rýnem 1:1. Opatrný duel otevřel v 18. minutě přesnou ranou k tyči Arne Maier, hosté ovšem na trefu domácího středopolaře odpověděli ještě v úvodním dějství, když se prosadil Davie Selke. Fuggerstädter po změně stran pocítili absenci vykartovaného kanonýra Ermedina Demiroviče, jelikož nedokázali proměnit územní a střeleckou převahu ve vítěznou branku. Po čtyřech ligových triumfech v řadě se tak museli smířit jen s bodem, který je přibrzdil v honu za šestou příčkou v tabulce.

Augsburg si chce přes Köln dojít pro pátou výhru v řadě

FCA má za sebou velice povedené týdny, díky kterým se vyšplhalo až na pozice zaručující účast v pohárové Evropě. O ty nebudou chtít přijít ani po duelu s předposledním celkem tabulky, jemuž v kolonce vítězství nadále svítí jen trojka.

Kolín nad Rýnem před obdobím pravdy: Hlavně ať se zachráníme, přeje si tvrďák Chabot

V loňské sezóně se Kolín nad Rýnem rval v Konferenční lize, mimo jiné také se Slováckem. Jenže letošní ročník představuje hodně velké trápení. Kozlové zatím jen slabě mečí, výrazně jim nepomohla ani prosincová změna trenéra. Ve zbývajících kolech budou mít za úkol jedno jediné, a to odvrátit sestup. Hlavně v obraně musejí být dobří, což si uvědomuje i Jeff Chabot.

Kolínská obrana nevoněla Lipsku jen hodinu, druhý debakl v sezoně opět řídil Openda

Lipsko zvítězilo ve 26. kole Bundesligy v Kolíně nad Rýnem 5:1. Aktivnější hosté nakročili k osamostatnění se na čtvrté příčce v 15. minutě, kdy se po pohledné akci nemýlil Xavi Simons. Ačkoliv krátce po úvodní trefě srovnal Sargis Adamyan, ze tří bodů se nakonec radoval celek z východu Německa, když po hodině hry v rozmezí čtyř minut dvakrát skóroval nejlepší střelec Býků Loïs Openda. Stejný příspěvek si přitom připravil i v úvodním vzájemném klání sezony, v němž favorit zasypal Kozly šesti góly.

Tentokrát bez vlajek. Zaskočí Köln svým protestem Lipsko?

Už pět bundesligových zápasů čeká Köln na vítězství. Další prodlužování této série znamená jen snižování šance na záchranu. I proti Lipsku, které naopak bojuje o postup do Ligy mistrů, tak "Effzeh" budou útočit na výhru. A to i přesto, že jejich výkon tentokrát nebudou doprovázet vlajky v hledišti.

Seoane měl se střídáním zlaté ruce. Parádní zápas uzavřel gólový premiant

Mönchengladbach remizoval v Rheinland derby v rámci 25. kola Bundesligy s Kolínem nad Rýnem 3:3. V na góly bohatém utkání se do hlavní role pasoval Robin Hack, který se dostal na hřiště v 71. minutě. Nejprve smazal jednogólový deficit a o pár desítek vteřin později dokonce přiřknul domácím vedení. Borussia se však ani tak ze tří bodů nakonec neradovala, jelikož v 79. minutě stanovil konečnou podobu výsledku premiérovým zásahem v Bundeslize Damion Downs. Tomáš Čvančara opět nenastoupil kvůli zranění.

Dokáže Köln i podruhé přehrát Gladbach?

Kozlové zatím ze čtyřiadvaceti duelů sesbírali pouhé tři výhry, z toho jedna byla právě nad Hříbaty. Aktuálně oba soupeře dělí v tabulce rovných deset bodů, což v případě klubu z města nad řekou Rýn znamená barážovou pozici.

Leverkusen se i díky asistenci Schicka dostal už do 10bodového trháku

Fotbalisté Leverkusenu zvítězili ve 23. kole Bundesligy na půdě Kolína nad Rýnem 2:0 a navýšili svůj náskok v čele tabulky na 10 bodů před Bayernem. Naděje domácího celku výrazně snížil ve 14. minutě Jan Thielmann, jenž si po tvrdém šlapáku vysloužil vyloučení. Bayer využil početní výhodu už v první půli, když šikovné přiťuknutí Patrika Schicka proměnil v rozhodující gól Jeremie Frimpong. Ostatní Češi sledovali duel pouze z lavičky.

Leverkusen může navýšit náskok. Zvládne derby v Kolíně?

Po pátečním zaváhání Bayernu má Leverkusen velkou šanci navýšit svůj náskok. Dle formy i pohledu na bundesligovou tabulku bude v Kolíně favoritem. Jenže jde o derby a domácí Kozli jistě udělají vše pro zdolání regionálního rivala.