Sheriff Tiraspol Moldavsko - Sheriff Tiraspol - Zprávy

Manchester United další porážku nepřipustil a Šeriff porazil 2:0

Jeden z největších favoritů na celkové prvenství Manchester United ve druhém zápase nezaváhal a v Kišiněvě porazil Šeriff Tiraspol brankami z prvního poločasu. Uklidňující vedoucí gól rudých ďáblů vstřelil po čtvrthodině hry Jadon Sancho a na konečných 2:0 zvyšoval z pokutového kopu Cristiano Ronaldo.

Manchester United jede do Kišiněva pro výhru nad Šeriffem

Velký svátek čeká stadion Zimbru v Kišiněvě. Šeriff Tiraspol tu hraje své domácí zápasy kvůli ruské agresi na Ukrajině a ve druhém zápase Evropské ligy se může těšit na návštěvu Manchesteru United. Favorizovaní hosté první zápas před týdnem nezvládli a podlehli Realu Sociedad, zatímco Šeriff zvítězil v Nikósii. Karty jsou tak rozdány jasně a Manchester United potřebuje nejlépe zvítězit.

Omonia doma dostala od Šeriffu tři branky

Šeriff Tiraspol vyloupil kyperskou Nikósii a celkem jednoznačně si připsal tři body. Zatímco domácí se v útoku, pokud už se o něčem takovém v jejich podání dá mluvit, trápili, tak hosté naopak s volností pokořili oba domácí brankáře třikrát.

Omonia se skotskými legionáři otestuje sílu Šeriffu

Před necelým rokem vyloupil Šeriff půdu Realu Madrid a i letos může drancovat pozoruhodná pole. Tentokrát však moldavský tým nevstupuje do Ligy mistrů, nýbrž rozráží brány Evropské ligy. Na první lup vyrazí do Kypru, kde změří síly s Omonií Nikósie.

Plzeň je na prahu Ligy mistrů. Postup Viktorie do play off vychytal kouzlící Staněk

Viktoria Plzeň si v odvetě třetího předkola Ligy mistrů znovu poradila s Šeriffem Tiraspol poměrem 2:1 a postoupila do závěrečné části kvalifikace. Český šampion si svůj náskok z minulého týdne pojistil už v 10. minutě, kdy se trefil Jan Kliment, jenž během posledních pěti klání vstřelil čtyři branky.

Plzeň v odvetě 3. předkola LM hostí Tiraspol s těsným náskokem

Plzeňští v úterý mohou udělat další krok k vysněnému postupu do skupinové fáze Ligy mistrů. Úřadující čeští šampioni v odvetě 3. předkola elitní soutěže doma vyzvou Tiraspol, který minulý týden v Kišiněvě porazili 2:1. Utkání má výkop v 19 hodin.

Plzeň zápas s Šeriffem bolel. Viktoriáni si po kvalitním výkonu odvezli nadějný výsledek

Viktoria Plzeň zvítězila v úvodním zápase třetího předkola Ligy mistrů nad Šeriffem Tiraspol 2:1. Vypjaté utkání plné ostrých soubojů nabídlo v první půli dva pokutové kopy, které stanovily nerozhodný poločasový výsledek. Po změně stran však převážil misky vah na stranu Západočechů skvěle hrající Pavel Bucha.

Plzeň v Moldavsku rozehraje 3. předkolo Ligy mistrů proti Tiraspolu

Viktorii Plzeň po suverénním vyřazení Helsinek čeká druhý soupeř v kvalifikaci Ligy mistrů. Čeští šampioni se v úterý v úvodním duelu 3. předkola utkají v Kišiněvě s Tiraspolem a budou si chtít vytvořit příznivou pozici do domácí odvety v příštím týdnu. Zápas má v Moldavsku výkop v 19:00 SELČ.

Kouč Tiraspolu chválil atmosféru v Kišiněvě, Plzeň označil za hodně slušný tým

Trenér Tiraspolu Stjepan Tomas si po postupu přes Maribor pochvaloval atmosféru v azylu v Kišiněvě, kde jeho svěřenci v úterý na úvod 3. předkola Ligy mistrů přivítají Plzeň. Chorvatský kouč označil úřadující české šampiony za hodně slušný tým.

Evropská překvapení sezony: šampion z půlky ligy i poražený finalista

Real Madrid uzavřel sezonu 2021/22 ziskem už 14. titulu v Lize mistrů. Evropské poháry ale nežily jen další parádní sezonou španělského giganta, našlo se i několik příběhů relativních outsiderů, kteří svými výkony a výsledky příjemně překvapili. Eurofotbal vybírá několik z nich.

Snová pouť Šeriffu končí po prohraném penaltovém rozstřelu v Braze

Jediný moldavský zástupce v hlavní fázi evropských poháru si na portugalskou půdu přivezl dvoubrankový náskok, nicméně ještě během prvního poločasu o něj přišel, a i když pak udržel stav 0:2 až do úplného konce, tak nezvládl penaltovou loterii a v Evropské lize proto končí. Braga naopak díky zodpovědnému výkonu v defenzivní fázi otočila nepříznivý průběh a o chlup proklouzla do osmifinále druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže.

Braga se pokusí smazat dvougólové manko proti senzaci z Tiraspolu

Moldavský Šeriff letos několikrát šokoval celou pohárovou Evropu, když si po naprosto nečekaném postupu do základní skupiny Ligy mistrů připsal na konto skalp Realu Madrid (2:1) a celkové třetí místo ve skupině D mu vyneslo právě toto play-off o osmifinále Evropské ligy. V něm byl považován za mírného outsidera proti portugalské Braze, ovšem díky domácímu vítězství 2:0 jsou karty rozdány naprosto jinak.

Šeriff šokoval i Bragu a po výhře 2:0 vykročil tou správnou nohou do osmifinále

Šeriff pokračuje ve famózním tažení letošním ročníkem evropských pohárů také v jarní vyřazovací fázi, nyní v úvodním zápase předkola vyřazovací fáze Evropské ligy zaskočil portugalskou Bragu a v domácím prostředí ji porazil 2:0, čímž si vytvořil velmi dobrou pozici do odvety hrané příští týden. V tomto zápase šel do vedení těsně před přestávkou z pokutového kopu a druhou trefu přidal zhruba deset minut před závěrečným hvizdem.

Šeriff chce pokračovat v senzaci, ve hře o osmifinále EL bude proti nevyzpytatelná Braga

Výkony moldavského Šeriffu jsou v letošním ročníku považovány asi za jedno z největších překvapení dosavadního ročníku evropských pohárů a je potřeba říct, že zcela po právu. Celek z Tiraspolu se totiž poprvé ve své historii probojoval do základní Ligy mistrů a v ní rozhodně nehrál druhé housle. Třetí místo v silné konkurenci španělského Realu, italského Interu a ukrajinského Šachtaru mu vyneslo třetí příčku a tedy play-off o osmifinále Evropské ligy.

Šeriff stvrdil třetí místo ve skupině remízou na půdě Šachtaru

Evropská liga se bude hrát na jaře i v Moldavsku. Rozhodnuto o tom bylo už před utkáním, přesto si Šeriff připsal další úspěch, když získal v Kyjevě cennou remízu se Šachtarem Doněck. Ukrajinský celek tak ukončil své působení v letošním ročníku evropských pohárů.