Sheriff Tiraspol Moldavsko - Sheriff Tiraspol - Zprávy

Další články

Římané stále věří v první místo, Sheriff má na co odpovídat

Římané hodlají odčinit dvě své poslední zaváhání a pořád alespoň trochu doufají v první místo ve skupině. Mnohem reálnější ale bude jejich druhá příčka za pražskou Slavií. Tiraspolu naopak už o nic nejde, ale moc rád by si konečně připsal první výhru ve skupinových bojích.

Slavia odzbrojila Šeriff v závěru, proti Tiraspolu uklidnil těžce zkoušená sešívaná srdce Tijani

Fotbalisté Slavie vyhráli v pátém kole skupiny G Evropské ligy nad Šeriffem 3:2 a zůstali na první příčce tabulky. Sešívaní před poloprázdnými tribunami mrazivého Tiraspolu poprvé udeřili už v 19. minutě po chytré patičce Václava Jurečky, nepohlídali si však závěr první ani začátek druhé půle a najednou museli dohánět ztrátu. V 78. minutě se však perfektně trefil Christos Zafeiris z přímého kopu a v nastavení proměnil rozhodující penaltu Muhamed Tijani. Pražané tak vítězství navázali na čtvrteční výkony Sparty a Plzně, čímž přidali do českého klubového koeficientu další cenné body.

Slávisté cestují do Tiraspolu s cílem stvrdit postup do jarní fáze Evropské ligy

Slávisté ve čtvrtek nastoupí v Tiraspolu proti Šeriffu k předposlednímu pátému utkání ve skupině Evropské ligy a mohou si definitivně zajistit účast ve vyřazovací fázi. Pokud Pražané proti moldavskému šampionovi navážou na říjnové domácí vítězství 6:0, bez ohledu na zbylé výsledky postoupí.

Servette vykřesalo zbytky nadějí na postup. Nečekaný obrat nad Šeriffem dokonal pozdní penaltou Bedia

Servette si ve čtvrtém kole Evropské ligy na vlastním hřišti připsalo první výhru ve skupině G, když porazilo Tiraspol 2:1. Utkání se pro švýcarský celek dlouho nevyvíjelo dobře, po vlastním gólu Yoana Severina z úvodu klání totiž prohrával. Díky skvělému závěru však nakonec bral tři body, neboť po vyrovnání z 84. minuty dokonal obrat z penalty Chris Bedia. Domácí tak udrželi alespoň teoretickou šanci na postup, naopak Šeriffu patří beznadějné poslední místo tabulky.

Servette doufá v první výhru proti poslednímu Sheriffu

Skupina G, do níž byla nalosovaná i pražská Slavia, má jednoho jasného lídra, a naopak dva týmy stále čekající na první výhru. A právě na jejich další souboj teď dojde. Ve čtvrtek se mužstva Servette i Sheriffu pokusí poprvé ve skupině vyhrát.

Souboj pronásledovatelů Slavie skončil smírně. Šeriff proti Servette zachraňoval bod ke konci

Šeriff Tiraspol remizoval ve třetím kole skupiny G Evropské ligy před vlastními fanoušky se Servette 1:1. Skóre duelu otevřel v závěru první půle Enzo Crivelli, jenž se dostal ke šťastnému zakončení před odkrytou bránou. Tým z Podněstří však dokázal po změně stran odpovědět zásluhou Davida Ankeyeho, jenž rozhodl o dělbě bodů. Smírný výsledek ovšem postupovému snu ani jeden tým nikterak nepřiblížil.

Sheriff doma přivítá Servette

O první body budou v Tiraspolu bojovat domácí Sheriff a švýcarské Servette. Případný vítěz se udrží ve hře o postup a zvýší své šance alespoň na jarní účast v Konferenční lize.

Týdny strádání vystřídal ofenzivní koncert sešívaných. Slavia nadělila Šeriffu půltucet gólů

Slavisté zvítězili i ve druhém klání skupiny G Evropské ligy, když porazili zcela odevzdaný Šeriff Tiraspol vysoko 6:0. Jindřich Trpišovský vyslyšel hlasy fanoušků, z nichž někteří dokonce začali spekulovat o budoucnosti muže s kšiltovkou na lavičce, a do základní sestavy nasadil Mojmíra Chytila. Ten se mu za důvěru odvděčil dvěma góly. Tím ze čtvrté minuty rozjel snadnou jízdu červenobílých směrem k pomstě za rok 2009, kdy klub z Podněstří připravil fanouškům Pražanů jeden z nejvíce negativních zážitků prožitých na tribunách Fortuna Areny.

Bordin si nemyslí, že Slavia je favoritem, až do konce chce hrát o body

Trenér hráčů Tiraspolu Roberto Bordin si nemyslí, že jeho svěřenci jsou před čtvrtečním utkáním Evropské ligy na Slavii výrazným outsiderem. Osmapadesátiletý italský kouč věří, že Šeriff naváže na výkon z úvodního kola, v němž doma po vyrovnaném boji podlehl favorizovanému AS Řím 1:2. Na tiskové konferenci také vyzdvihl fyzické přednosti pražského soupeře.

Do Prahy letí Šeriff, Slavia může nakročit k postupu ze skupiny

Slávisté ve čtvrtek nastoupí doma proti Šeriffu Tiraspol k druhému z šesti zápasů skupiny Evropské ligy. Pražané se pokusí navázat na úvodní výhru 2:0 v Ženevě nad Servette a přiblížit se postupu. Zároveň si chtějí zlepšit náladu po dvou ligových remízách po sobě.

Vítězství Římanů přihlížel potrestaný Mourinho jen z tribuny. Poslednímu finalistovi přálo v Tiraspolu štěstí

AS Řím v úvodním duelu skupiny G Evropské ligy potvrdil roli favorita, když na hřišti Šeriffu Tiraspol zvítězil 2:1. Triumf hostů se však nerodil snadno, o plném bodovém zisku Římané rozhodli až po více než hodině hry, neboť na jejich první velmi šťastnou branku odpověděli domácí zásluhou Cristiana Tovara. Rozhodující trefě Romela Lukaka přihlížel pouze z tribuny portugalský stratég José Mourinho, jemuž v Moldavsku začal běžet čtyřzápasový trest za přílišnou kritiku rozhodčích po prohraném finále loňského ročníku. Belgický útočník se prosadil ve 12 po sobě jdoucích duelech Evropské ligy, což je nejdelší gólová šňůra v historii této soutěže.

Sheriff Tiraspol se pokusí využít italského esa proti AS Řím

Sheriff Tiraspol by se rád konečně ukázal i v Evropě a aspoň trochu vylepšil bídnou bilanci, kterou měl v Evropské lize za minulý ročník. Jenže se nedostal do snadné skupiny a hned první návštěvník je považován za jasného favorita. Dorazí totiž loňský finalista z Říma.

Baník hlásí posilu z Moldavska, získal ghanského reprezentanta Kpoza

Ostravský Baník posílil ghanský krajní hráč Patrick Kpozo. Pětadvacetiletý reprezentant do Baníku přestoupil z moldavského Šeriffu Tiraspol. V Ostravě podepsal dvouletou smlouvu, uvedl klub na svém webu.

Žádné překvapení: Nice zvládlo i odvetu se Šeriffem a postoupilo v Konferenční lize dál

Nice nemělo větší obtíže v odvetě Konferenční ligy proti Šeriffu a po druhém vítězství nad klubem z Moldavska proklouzlo mezi osmičku nejlepších. Do poločasu zaznamenala družina od Azurového pobřeží jeden přesný zásah, po přestávce se ještě gólově prosadila dvakrát. Je určitě sympatické, že outsider tohoto duelu alespoň snížením stavu mírnil následky porážky.