Stade Brestois Francie - Stade Brestois - Zprávy

Stade Brestois - Paris Saint-Germain 2:2

Fotbalistům PSG se v Brestu nepodařilo urvat všechny body, přesto musí být rádi za konečnou remízu 2:2. Hosty určitě těší i fakt, že páté Rennes prohrálo na půdě Monaka. Pokud však ve středeční dohrávce dokáže Lyon porazit doma Montpellier, bude ztrácet na třetí příčku tři body. Domácí zůstávají jedenáctí.

Preview: Stade Brestois - Paris Saint-Germain

Pařížané chytili po poslední výhře nad Lyonem druhý dech. Jsou totiž zpátky v boji o třetí příčku a tedy i o účast v kvalifikaci Ligy mistrů pro příští sezónu. Protože po téhle pozici prahne Rennes a právě i Lyon, mezi kterými jsou jen minimální rozdíly, nebylo by od věci v Brestu znovu zvítězit.

RC Lens - Stade Brestois 1:1

Lens stále živí naději na záchranu, bod za remízu 1:1 s Brestem mu nikterak výrazně neublížila. Jenže po průběhu utkání domácí mohli klidně pomýšlet na body tři. Takhle ztrácejí na nesestupovou příčku stále těžko stažitelných šest korálků. Hosté naopak musí být s konečným výsledkem spokojeni, stále se totiž drží ve středu tabulky na jedenáctém místě.

Preview: RC Lens - Stade Brestois

Předposlední Lens přivítá na svém hřišti fotbalisty Brestu, kteří zažívají strmý pád tabulkou.

Brest si překvapivě poradil s Rennes 2:0

Po zaváhání Lille mělo Rennes velice dobrou příležitost ke stažení náskoku svého konkurenta v boji o titul. Svěřenci Frédérica Antonettiho ale podlehlo v Brestu 0:2, když domácím zařídil výhru Nolan Roux a Bruno Grougi.

Preview: Stade Brestois - Stade Rennes

Sérii čtyř proher v řadě se pokusí zastavit fotbalisté Brestu, kteří v sobotu hostí Rennes. Nečeká je však snadná práce, Rennes totiž patří třetí příčka tabulky.

FC Sochaux - Stade Brestois 2:1

Zajímavému utkání ve středu tabulky nechybělo nic. Oba celky měly před vzájemným soubojem shodný počet pětatřiceti bodů a byli vzdáleni od sestupových vod pouze na šest korálků. Proto je v tuto chvíli cenný každý bod, nakonec ale výhru vybojoval domácí celek. Sudí odpískal v utkání dvě penalty po jedné na každé straně a vše směřovalo ke spravedlivé a očekávané remíze. Ovšem v nastaveném čase zasadilo Sochaux rozhodující úder.

Sochaux chce proti Brestu především bodovat

Bez nějakých naivních představ vstoupí Sochaux do devětadvacátého ligového kola. Domácí celek hostí souseda z tabulky - Brest - a trenér Francis Gillot již dopředu prohlásil, že mu nepůjde o výkon týmu, nýbrž pouze o samotný výsledek.

Lille si upevnilo vedení, v Brestu vyhrálo 2:1

Vedoucí Lille je stále na dobré cestě k zisku historicky třetího ligového titulu, který naposledy získalo v roce 1954. Díky gólům Gervinha a Sowa se mu podařilo skvěle odpovědět na úvodní trefu domácího Lesoimiera a v Brestu slavilo vítězství 2:1. SB29 naopak nemá nijak oslnivou formu a možná že ho ve zbytku sezóny čekají boje o záchranu.

Preview: Stade Brestois - Lille OSC

Do neoblíbeného Brestu zajíždí vedoucí tým Ligue 1 z Lille. Z posledních deseti vzájemných zápasů tam totiž hosté vyhráli pouze jedinkrát. Kdyby však v Brestu o tomto víkendu nebodovali, mohou se k Lille výrazně přiblížit pronásledovatelé, kterých není zrovna málo.

AS Saint-Étienne - Stade Brestois 2:0

St. Étienne přerušilo mizernou sérii čtyř proher v řadě a po vítězství 2:0 nad Brestem se v tabulce posunulo na šesté místo před Montpellier. Hosty možná poškodilo rozhodnutí rozhodčího Lannoye, který deset minut před přestávkou odpískal hodně kontroverzní pokutový kop. Po trefě Saka pečetil tři body v závěru ještě Payet.

Preview: AS Saint-Étienne - Stade Brestois

Souboj týmů ze středu tabulky svede St. Étienne s Brestem. Málokteré celky mají ve Francii k sobě tak blízko. Oba mají v tabulce shodný počet pětatřiceti bodů, dělí je od sebe pouze skóre, reálně však bojují o pohárové příčky. Jenže k tomu, aby se jim zase přiblížily, potřebují nutně vítězství. Na druhou stranu není sestupová hranice tak daleko.

Stade Brestois - Girondins Bordeaux 1:3

Bordeaux v nedělním podvečeru vyhrálo na hřišti Brestu 3:1. První poločas žádný gól nepřinesl, v tom druhém padly hned čtyři branky. Mezi úspěšné střelce se zapsal i český reprezentant Plašil.

Preview: Stade Brestois - Girondins Bordeaux

Zajímavé kontrasty spojují celky, které jsou v tabulce vzdálené jen na jeden jediný bod a dvě příčky. Zřejmě by to mělo být naopak, možná i úplně jinak. Zatímco Brest ještě před dvěma lety kopal druhou nejvyšší soutěž, Bordeaux v tu dobu vyhrálo titul. Teď oba týmy bojují o pohárové příčky a za žádnou cenu si nic nedarují.

AC Arles-Avignon - Stade Brestois 1:1

Arles-Avignon byl blízko svému druhému vítězství v sezóně. S Brestem hrál více než vyrovnanou partii a v první půli se zásluhou Ghilase ujal vedení. Hosté, kteří se s tímto sokem loni potkávali v Ligue 2, dokázali srovnat ve 49. minutě gólem Tourého. Remíza 1:1 nic nezměnila na poslední pozici Lvů, Brest je aktuálně devátý.