Grenoble Foot 38 Francie - Grenoble Foot 38 - Zprávy

Preview: Grenoble Foot 38 - OGC Nice

Souboj dvou týmů ze středu tabulky je nachystán na sobotní sedmou hodinu večerní. Momentálně jedenáctý Grenoble hostí o tři příčky lépe postavené Nice.

Le Havre AC - Grenoble Foot 38 0:1

Le Havre opět prohrál a je stále beznadějně poslední. Na nesestupové příčky ztrácí pět kol před koncem prakticky nedostižných dvanáct bodů. Grenoble si díky třem bodům polepšil o dvě příčky.

Preview: Le Havre AC - Grenoble Foot 38

Fotbalisté Le Havre se nejspíše smířili s tím, že po letošní sezóně nejvyšší francouzskou ligu opustí a už se připravují na nový ročník v nižší soutěži, po kterém se budou chtít mezi elitu jistě vrátit. Jasným "znamením" je totiž dopředu avizovaná změna brankáře.

Grenoble Foot 38 - Toulouse FC 1:0

Grenoble přerušil svou sérii tří proher v řadě nečekanou výhrou nad ambiciózním Toulouse. Jediný gól zápasu vstřelil ve 40. minutě z penalty Courtois.

Preview: Grenoble Foot 38 - Toulouse FC

Náročný program čeká na oba sobotní soupeře, Grenoble i Toulouse odehrají během pěti dnů hned dva zápasy. Kromě vzájemného sobotního utkání čeká na oba celky v úterý, resp. ve středu i semifinále Francouzského poháru.

Olympique Marseille - Grenoble Foot 38 4:1

V zápase mezi Marseille a Grenoblem padlo hned pět branek. Všechny ale přišly až ve druhém poločase - domácí nakonec hosty přestříleli jasně 4:1.

Preview: Olympique Marseille - Grenoble Foot 38

V neděli odpoledne proti sobě na trávník vyběhnou fotbalisté Marseille a Grenoblu. Zatímco hosté jsou na třináctém místě tabulky a sestupovým bitvám by se měli vyhnout, domácí bojují hned na dvou frontách. Kromě francouzské ligy hraje Marseille i Pohár UEFA, ve kterém ale svěřenci kouče Geretse po prvním čtvrtfinálovém utkání tahají za kratší konec provazu.

Grenoble Foot 38 - FC Lorient 1:3

Důležitou výhru v boji o záchranu zaznamenali hráči Lorientu, kteří si odvážejí tři body z Grenoblu. Ten nehrál vůbec dobrý fotbal a až na brankovou situaci ze 70. minuty si nevytvořil prakticky nic. Třešničkou na dortu byla překrásná rána hostujícího Amalfitana z půlky hřiště, která upravila na konečných 3:1.

Preview: Grenoble Foot 38 - FC Lorient

Souboj dvou sousedů v tabulce, kteří mají udržení téměř jisté a na poháry již s největší pravděpodobností nedosáhnou. Takový bude souboj Grenoblu s Lorientem.

Lille OSC - Grenoble Foot 38 2:1

Lille nenechalo nikoho na pochybách a svůj zápas proti Grenoblu dotáhlo do vítězného konce. Po první půli sice vedlo už o dvě branky, ale závěr zápasu patřil hostům, kteří dostali domácí tým pod tlak. Grenoble ale dokázalo vstřelit pouze jednu branku a domů odjíždí s porážkou 2:1.

Preview: Lille OSC - Grenoble Foot 38

Rozdílná nálada panuje v týmech sobotních soupeřů po čtvrtfinále Francouzského poháru. Zatímco hosté z Grenoblu vyřadili Monako a postoupili mezi čtyři nejlepší týmy, domácí Lille si v penaltovém rozstřelu vylámalo zuby na Toulouse a je vyřazeno.

Grenoble porazil 1:0 Saint-Étienne a vzdaluje se sestupu

Saint-Etienne nenavázalo na výhru nad Nantes a v nedělním utkání podlehlo svému konkurentovi v boji o záchranu Grenoblu 0:1. Rozhodující gól padl až v nastavení.

Preview: Grenoble Foot 38 - AS Saint-Étienne

Bez několika zraněných hráčů odcestuje St. Etienne ke svému utkání na hřiště Grenoblu. Pro hosty to je velmi důležitý zápas a případné vítězství by vytáhlo St. Etienne mimo sestupové příčky. Někteří soupeři v bojích o záchranu totiž v sobotních utkáních klopýtli a jsou to pouze hráči St. Etienne, kteří mají před nedělním střetnutím "osud" ve svých rukách a je jen na nich, jak s ním naloží.

Světové talenty: Sofiane Feghouli

Sofiane Feghouli je další z řady fotbalistů s africkým původem reprezentujících věhlasnou Francii. Podobně jako například jeho krajan Zinedine Zidane má předky v Alžířsku, ale to není jediná věc, díky které je s dnes už 36letý středopolařem srovnáván.

Grenoble Foot 38 - SM Caen 2:1

Grenoble se posunul do horní poloviny tabulky po velmi těsné výhře nad Caen, které tak zůstává těsně nad bránou sestupu a jeho situace se začíná stále více komplikovat.