Grenoble Foot 38 Francie - Grenoble Foot 38 - Zprávy

US Boulogne - Grenoble Foot 38 2:1

Nováček ligy Boulogne si ve svém historicky prvním domácím utkání v Ligue 1 proti alpskému Grenoblu Foot 38 připsal premiérové vítězství 2:1. Malý, zato zcela zaplněný boulogneský stadion mohl především jásat díky Grégorymu Thilovi, jenž se postaral o dvě branky domácích. Ačkoli Grenoble hned po přestávce díky Ljubojovi snížil, na body nakonec nedosáhl.

Preview: US Boulogne - Grenoble Foot 38

Boulogne i Grenoble by si po úvodním kole rádi napravily reputaci. Oba celky mají na svém kontě za své porážky logicky nula bodů, a to se samozřejmě nelíbí ani jednomu z celků. A protože patří mezi hlavní kandidáty na sestup, jedná se také o důležitý vzájemný zápas.

Grenoble Foot 38 - Olympique Marseille 0:2

Úvod Ligue 1 vyšel nejžhavějšímu kandidátovi na titul na jedničku. Ačkoli Grenoble mnohdy dost kousal, Marseille si tři body za svůj výkon určitě zasloužila. První trefu obstaral už ve druhé minutě kapitán Niang, druhou přidal devět minut před koncem Cheyrou.

Preview: Grenoble Foot 38 - Olympique Marseille

Loni utekl Marseille titul paradoxně díky domácím zápasům. Stejně jako v minulé sezóně i teď je Olympique žhavým kandidátem na mistrovský titul. Erica Geretse nahradil na trenérské lavici slavný Didier Deschamps a právě on má přivést konečně klub se slavnou minulostí na vrchol. Na úvod zajede pod Alpy do Grenoblu.

Grenoble Coupeta nezíská, je příliš drahý

Gregory Coupet bude i nadále přemýšlet o svém novém zaměstnavateli. Zkušený francouzský brankář se v uplynulé sezoně neprosadil v Atletiku Madrid a začalo se mluvit o návratu domů. Zájem měl Grenoble, ten ovšem od jakýchkoliv jednání nyní odstupuje...

Grenoble Foot 38 - FC Sochaux 0:1

Svěrkošovo Sochaux dokázalo díky fantastické brance Erdinga ze 43. minuty vyhrát v Grenoblu nejtěsnějším rozdílem 1:0 a v konečné tabulce obsadilo 14. místo. Ještě o příčku lépe dopadli domácí fotbalisté, pro které je 13. místo v první sezóně v Ligue 1 úspěchem.

Preview: Grenoble Foot 38 - FC Sochaux

S jasným cílem zvítězit jedou fotbalisté Sochaux ke svému poslednímu utkání sezóny do Grenoblu. Domácí jsou na 13. místě tabulky "daleko" od sestupových vod, hostům stačí k definitivní jistotě udržení prvoligové příslušnosti v Grenoblu bodovat, přesto si brousí zuby na vítězství.

Le Mans UC 72 - Grenoble Foot 38 1:1

Le Mans si nepojistilo záchranu, protože pouze remizovalo doma s Grenoblem 1:1. Hosté jeli na hřiště soupeře bez tlaku a ujali se v 69. minutě díky vlastní brance Andrého vedení. Alespoň bod zařídil domácím devět minut před koncem Le Tallec.

Le Mans chce tři body, znamenají záchranu

Pro Le Mans je tenhle zápas nesmírně důležitý. Tři body by mu totiž definitivně zajistily záchranu v nejvyšší soutěži, přičemž hostům z Grenoblu, kteří už mají prvoligovou příslušnost zajištěnou, skoro o nic nejde. "Nezajímá nás nic jiného než výhra," burcuje nový trenér Le Mans Arnaud Cormier.

Grenoble Foot 38 - AS Nancy-Lorraine 0:0

Nezajímavé utkání a místo toho, aby se oba celky snažily pobavit diváky a rozjet gólový koncert, nuda s výsledkem 0:0 jistě nikoho nepotěšila. Oba výběry se nacházejí v pohodlném středu tabulky a nemohou na 99% sestoupit, nemají se tak čeho bát a mohou zkoušet různé varianty. V zápase to ale k vidění nebylo, neurodilo se ani moc šancí. Spíše se spoléhalo na dlouhé nakopávané balóny, po kombinační hře ani vidu, ani slechu.

Preview: Grenoble Foot 38 - AS Nancy-Lorraine

Souboj týmů, kterým v letošní sezóně už o nic nejde. Tak by se dal charakterizovat duel mezi Grenoblem a Nancy. Obě mužstva totiž mají na svém kontě dostatečný počet bodů, který je již "vyřadil" ze záchranářských bojů.

AJ Auxerre - Grenoble Foot 38 2:0

Nepříliš atraktivní duel mezi Auxerre a Grenoblem skončil šťastněji pro domácí tým. Ten se díky dvěma trefám Jelena a čistému kontu posunul z deváté příčky na osmou.

Preview: AJ Auxerre - Grenoble Foot 38

Prakticky jen z povinnosti dohrají soutěž Auxerre a Grenoble. Samozřejmě že prémie za lepší umístění jsou pro hráče obou celků hnacím motorem k lepším výkonům, nicméně souboj devátého s dvanáctým opravdu velkou díru do Ligue 1 udělat nemůže.

Coupet v Atletiku nechytá, nevyloučil návrat do Francie

Gregory Coupet se v letošní sezoně konečně dočkal zahraničního angažmá, za příliš vydařené se ale pokládat nedá. Francouzský brankář pouze kryje záda Leu Francovi a mluví se o jeho odchodu. Zájem má například Grenoble a sám Coupet přestup nevyloučil...

Grenoble Foot 38 - OGC Nice 0:0

Grenoble popáté v sezóně na svém stánku hrálo bez branek. Od 55. minuty hrálo bez vyloučeného Larsena Tourého, nicméně bod se mu podařilo ubránit. Ačkoli obě mužstva měla ke skórování několik slibných příležitostí a až zas tak šatný fotbal se i přes výsledek 0:0 nehrál, gólem neskončila ani jedna z nich.