Grenoble Foot 38 Francie - Grenoble Foot 38 - Zprávy

Preview: Grenoble Foot 38 - Valenciennes FC

Fotbalisté Grenoblu, kteří v minulém domácím utkání šokovali fotbalovou veřejnost, když rozstříleli Auxerre 5:0, přivítají v sobotu večer mužstvo Valenciennes.

Montpellier HSC - Grenoble Foot 38 1:0

Byl to zápas největšího překvapení sezóny s absolutním propadlíkem francouzské nejvyšší soutěže. V duelu s posledním celkem tabulky měl sice Montpellier značné problémy, ovšem díky brance po necelé půl hodině hry získal potřebné tři body a bodově se dotáhl na vedoucí Bordeaux.

Preview: Montpellier HSC - Grenoble Foot 38

Rozjetý Montpellier si snad ani nemůže vybrat lepší příležitost pro zisk bodů. Na domácí půdě, kde z jedenácti zápasů už osmkrát zvítězil, totiž přivítá poslední Grenoble. Jenže tak snadné sousto favorita utkání nečeká. Vždyť hosté v minulém kole školovali celou ligu, když skolili Auxerre vysoko 5:0.

Grenoble nečekaně vyprášil pěti brankami Auxerre

Poslední Grenoble, všemi odsouzený k jistému sestupu, šokoval doma ambiciózní Auxerre, které bojuje o Ligu mistrů. Pod Alpami viděli diváci pět branek, které překvapivě skončily v síti hostů. Teprve druhou výhru GF38 sezóny zařídil Matsui, Akrour a Ljuboja. Pro hosty to byla vůbec nejhorší porážka sezóny.

Preview: Grenoble Foot 38 - AJ Auxerre

Auxerre mocně pokukuje po Lize mistrů, především díky skvělé defenzívě neprohrálo sedm ligových utkání v řadě. Na třetí příčku, která zaručuje aspoň kvalifikaci milionářské soutěže, ztrácí jen jeden bod. Ambice mu nyní ozkouší klub aktuálně ten nejslabší - na posledním místě nacházející se Grenoble.

Stade Rennes - Grenoble Foot 38 4:0

Rennes se posunulo díky pohodlné výhře 4:0 nad posledním Grenoblem v tabulce na osmé místo. Soupeř mu zkrátka od začátku do konce nemohl konkurovat, střídající Cianci se pak ve druhé půli dokonce nechal za otřesný zákrok na Bocanegru vyloučit. Čtyři branky zařídili dvougólový střelec Marveaux, Danze a Bangoura.

Preview: Stade Rennes - Grenoble Foot 38

Rennes dvě novoroční ligová kola příliš nezvládlo. Dvakrát totiž jen remizovalo s Lens a St. Étienne a trochu ztratilo kontakt s příčkami zaručující alespoň Evropskou ligu. Šance vrátit se zpátky do bojů o tuhle metu je nyní hodně velká. Na Stade de la Route de Lorient totiž zavítá poslední celek tabulky Grenoble.

Bordeaux nezklamalo, poslední Grenoble skolilo ve druhé půli třemi brankami

Překvapení se pod Alpami nekonalo. Ačkoli Grenoble dokázal vyhrát první půli, ve které zaskočil vedoucí Bordeaux skvělou a nátlakovou hrou, těsně po přestávce hrál o desíti a zkušený hostující výběr dokázal otočit skóre ve svůj prospěch. Výhru 3:1 zařídily Bordeaux góly Gouffrana, Šamacha a Cavenagiho.

Preview: Grenoble Foot 38 - Girondins Bordeaux

Bordeaux si na vedoucí pozici prakticky může dovolit zaváhat. Jako třeba v prvním jarním kole s Marseille, se kterou jen remizovalo 1:1. Zezadu se ovšem mocně prokousávají ke kořisti Dogy z Lille. A tak ke zklidnění potřebují Les Girondins získat tři body z půdy beznadějně posledního Grenoblu.

Grenoble Foot 38 - AS Saint-Étienne 1:2

Fotbalisté Grenoble nezvládli důležitý zápas se St. Etienne a po dvacátém kole ztrácí na první nesestupovou příčku už dvanáct bodů. To nejdůležitější z utkání se odehrálo během závěrečných patnácti minut prvního poločasu.

Preview: Grenoble Foot 38 - AS Saint-Étienne

Důležitý souboj o záchranu spolu v Ligue 1 svedou poslední Grenoble a osmnácté St. Étienne. Mezi oběma týmy je sice propastný rozdíl devíti bodů a hosté jsou v sestupovém pásmu jen díky horšímu skóre oproti sedmnáctému Le Mans, domácí ovšem na jaře nehodlají boj o záchranu jen tak vzdát.

Paris Saint-Germain - Grenoble Foot 38 4:0

Pařížané se nakonec s ne zcela povedeným podzimem rozloučili jasnou výhrou 4:0 nad posledním Grenoblem. Čtyři góly přitom letos v lize domácím fandům ještě nenaservírovali. Před zimní pauzou se tak posunuli na slušné sedmé místo. Grenoble ani napodesáté nedokázal venku naplno bodovat a zůstává bezmocně na dně tabulky.

Preview: Paris Saint-Germain - Grenoble Foot 38

Zakončit ne příliš povedený podzim výhrou. Tenhle cíl zkrátka musí Pařížané na domácím stánku v Parku Princů proti poslednímu Grenoblu splnit. Trenér Antoine Kombouaré ale varuje. Pochopitelně se snaží svým svěřencům vnutit, aby nic nepodcenili.

Grenoble Foot 38 - OGC Nice 1:1

Až pět minut před koncem zápasu dokázali fotbalisté Nice odvrátit pátou porážku v řadě. Bod hostům vystřelil v 85. minutě Ben Saada, který tak odpověděl na vedoucí branku domácího Dieuzeho.

Preview: Grenoble Foot 38 - OGC Nice

"Záchranářský" souboj uvidí diváci v Grenoble, kam přijede Nice. Ani jeden z týmů nemůže mít příliš důvodů k radosti. Domácí jsou se ztrátou devíti bodů na první nesestupovou příčku poslední, hosté jsou sice pět bodů od sestupových vod, ale už čtyři utkání v řadě prohráli a sestupové ohrožení se rychle blíží.