FC Lorient Francie - FC Lorient - Zprávy

Preview: Olympique Marseille - FC Lorient

Největší konkurent Lyonu v boji o ligový titul, Marseille, sice s přehledem v minulém kole zdolala Grenoble, jenže Lyon s Monakem také nezaváhal, a tak rozdíl mezi oběma týmy zůstal čtyřbodový. Proti Lorientu nesmějí domácí opět zaváhat, Lyon jim totiž může znovu hodně poodskočit.

FC Lorient - OGC Nice 0:1

Nice i bez zraněného útočného esa Rémyho dokázalo porazit Lorient na jeho hřišti 1:0 a svou sérii bez porážky prodloužilo na šest zápasů. Domácí zůstávají společně se Sochaux jediným mužstvem francouzské ligy, které doma nedokázalo zvítězit dvakrát.

Lorient bude hrát s brankářskou trojkou

Lorient až na poslední Sochaux jako jediný tým Ligue 1 doma vyhrál doposud pouze jednou. Tuto nepříznivou statistiku má možnost změnit proti sedmému Nice, které už pět zápasů neprohrálo, i když spíše sbírá pouze body za uhrané remízy. Jenže do zápasu musí vlivem zranění dvou brankářů nastoupit za domácí až třetí náhradník Alban Joinel.

Grenoble uhrál bod na hřišti Lorientu

Grenoble odmítl návrat k příčkám zajišťujících účast v evropských pohárech, když nedokázal vyhrát na hřišti podprůměrného Lorientu. Ten po gólu Courtoise v dresu hostů po hodině hry dokázal odpovědět v podobě Fabrice Abriela. Domácí navíc ke konci nevyužili dvacetiminutovou přesilovku, když byl vyloučen autor prvního gólu zápasu.

Lorient čeká důležitý zápas s Grenoblem

Lorient v posledních dvou utkáních zvítězil a nyní proti Grenoblu doufá v další tři body. Domácí to ale rozhodně nebudou mít jednoduché, vždyť nováček Ligue 1 je na skvělé 6. příčce a porazil už takové týmy, jako je třeba Rennes nebo PSG.

AS Saint-Étienne - FC Lorient 1:4

St. Étienne zaznamenalo v krátké době svou druhou domácí porážku. Na gól Morela z 19. minuty dokázalo sice odpovědět, Bertrand Robert však dvěma góly ve druhé půli srazil domácím sebevědomí a na konečných 4:1 pro Lorient zvyšoval v závěru Ayew.

Saint-Étienne čeká tvrdý boj proti Lorientu

Kouč Saint-Etienne označil zápas proti Lorientu za velmi důležitý. Ještě důležitější ale je, aby jeho tým konečně zabral a po dvou porážkách v řadě si připsal všechny tři body.

FC Lorient jasně přehrál Nantes

Lorient v desátém kole dokázal podruhé v sezoně vyhrát a posunul se tak mimo sestupovou zónu. Jeho sobotní soupeř Nantes je na čtrnácté příčce.

Preview: FC Lorient - FC Nantes

Lorient doposud před svými fanoušky nezvítězil. Nantes je jeho konkurent v boji o záchranu, takže je tento zápas pro domácí hodně důležitý. Hlavně pro francouzského útočníka Les Merlus Vahiruau, který v Nantes strávil své fotbalové mládí a proti svému bývalému klub se tak chce vytáhnout.

Paris Saint-Germain - FC Lorient 3:2

Hektický závěr se šťastným koncem pro domácí nabídl duel mezi PSG a Lorientem. Pařížané prohráli druhý poločas, nakonec si však i díky střídání hostujícího gólmana a brance v závěru zápasu od žolíka Arnauta připisují tři body.

Preview: Paris Saint-Germain - FC Lorient

Jediný bod z posledních tří ligových utkání, to je vizitka velkoklubu z Paříže. Udobřit své fanoušky si může PSG již tuto sobotu, kdy hostí Lorient, který se pohybuje na sestupových příčkách.

FC Lorient - Girondins Bordeaux 1:2

Fernando Menegazzo dvěma góly v rozmezí 180 sekund zajistil Bordeaux vítězství. Domácí sice po hodně hry vstřelili úvodní branku zápasu, ale o deset minu později bylo vše jinak.Menegazzovi stačily tři minuty, aby otočil skóre utkání.

Preview: FC Lorient - Girondins Bordeaux

Lorient v sobotu hostí Bordeaux, které zrovna nezažívá ideální období. Loňský vicemistr se potácí ve středu tabulky a ani v Lize mistrů nepodává dobré výkony. Domácí tým také nijak neexceluje, patří mu až 17. příčka v soutěži.

FC Sochaux - FC Lorient 1:1

Souboj z chvostu tabulky neovládl ani jeden celek. Poslední Sochaux si tak v sedmém kole připisuje pouze svůj třetí bod a hosté z Lorientu nadále doufají v návrat na vítěznou vlnu. K tomu přispěl v 38. minutě gólem hostující Ayew, domácí ale stihli deset minut před koncem stav vyrovnat.

Prolomí výsledkovou krizi Sochaux, nebo Lorient?

Velmi zajímavý zápas nabízí sobotní střetnutí Sochaux s Lorientem. Oběma týmům se totiž v poslední době vůbec nedaří a nachází se nejen ve výsledkové krizi.