FC Lorient Francie - FC Lorient - Zprávy

Série bez výhry prodloženy: Auxerre - Lorient 0:0

Jak Lorient, tak Auxerre prodloužilo své série. Ovšem série bez výhry. Lorient se z tříbodového zisku neradoval po čtyři kola, Auxerre ještě o čtyři kola déle.

Auxerre chce překonat krizi. Podaří se mu to proti Lorientu?

Šestnácté Auxerre se ve dvaadvacátém kole pokusí přerušit dlouhou sérii bez vítězství. naposledy se modří ze zisku tří bodů radovali v polovině listopadu, proti rozjetému Lorientu to ale budou mít těžké.

FC Lorient - Valenciennes FC 1:1

Remízou 1:1 skončilo střetnutí mezi domácím Lorientem a Valenciennes. Hosté se po půlhodině hry dostali do vedení, Lorient dokázal v závěru první půle vyrovnat na 1:1. Tento stav vydržel až do konce utkání a oba celky si rozdělily po bodu.

Preview: FC Lorient - Valenciennes FC

Lorient v minulém kole překvapivě obral o body vedoucí Lyon, když s ním uhrál remízu 1:1. Nyní se svěřencům kouče Gourcuffa postaví do cesty tým z opačného pólu tabulky - předposlední Valenciennes.

Olympique Lyon - FC Lorient 1:1

Pouze bod za remízu 1:1 si v utkání proti Lorientu na své konto připsali fotbalisté Lyonu. Vedoucí celek soutěže šel do vedení už v deváté minutě zásluhou Edersona, těsně před poločasovým hvizdem za hosty vyrovnával Abriel. Do konce zápasu už branka nepadla a Lyon tak má v čele tabulky náskok pouhých dvou bodů před dotírajícím Rennes.

Preview: Olympique Lyon - FC Lorient

Bez hvězdného středopolaře Juninha se možná budou muset obejít hráči Lyonu v utkání proti Lorientu. Brazilský míčový kouzelník stále nedoléčil zranění žeber z posledního ligového zápasu, který se odehrál 20. prosince loňského roku, a jeho start v sobotním střetnutí je nejistý.

FC Lorient - Stade Rennes 1:2

Rennes se díky vítězství 2:1 v Lorientu vyšplhalo v neúplné tabulce na druhé místo za vedoucí Lyon. Domácí tým dlouhou dobu vedl, ale absolutně nezvládl závěrečné minuty střetnutí, ve kterých dvakrát inkasoval a Lorientu tak zbyly jen oči pro pláč. Rennes pokračuje ve výborné formě, 17 zápasů v řadě se nenašel nikdo, kdo by ho dokázal porazit.

Bretaňské derby: Porazí Lorient doma konečně Rennes?

Hosté stále drží dlouhou šňůru bez prohry v Ligue 1, přesto by tým trenéra Guye Lacombeho měl začít vyhrávat, aby z pátého místa neztratil kontakt s vedoucími mužstvy. Nebude to mít ovšem lehké, v bretaňském derby zavítá na půdu Lorientu, který navíc z posledních pěti zápasů čtyřikrát zvítězil.

Lorient porazil i Le Havre

Skvělá forma Lorientu pokračuje. Oranžoví neprohráli již pětkrát v řadě, tentokrát si dokázali poradit na půdě nováčka z Le Havru.

Preview: Le Havre AC - FC Lorient

Angažmá kouče Le Havre Nobila visí na vlásku, pokud jeho tým nezíská body z dvou posledních zápasů podzimní části soutěže, je velmi pravděpodobné, že 48letého trenéra vystřídá na lavičce někdo jiný. "Zachránit" si své místo může Nobil už v sobotu, kdy jeho svěřenci nastoupí proti Lorientu.

Lorient opět vyhrál, tentokrát porazil Nancy

Lorient potvrdil svou stoupající formu v domácím zápase proti Nancy. Pět minut před koncem rozhodl zápas francouzský útočník Gameiro.

Preview: FC Lorient - AS Nancy-Lorraine

Po čtvrteční přestřelce v Poháru UEFA čeká fotbalisty Nancy ligové utkání na půdě Lorientu. Domácí výběr nebude rozhodně lehkým soupeřem, na svém kontě má sérii tří zápasů bez porážky a je v herní pohodě.

Lorient opět neprohrál, tentokrát na půdě Lille

Lille nevyužilo šanci na průnik mezi nejlepší týmy Francie, když doma pouze remizovalo s dvanáctým Lorientem 1:1. Ten dokázal bodovat potřetí v řadě a nadále tak stoupá tabulkou.

Preview: Lille OSC - FC Lorient

Dogy mají za posledních 12 utkání úctyhodnou bilanci. Prohrály v nich pouze jednou, a to na hřišti nepříjemného Paris SG. Obránce Mathieu Debuchy navíc věří, že se Lille podaří na svém stadionu proti třináctému Lorient navázat na skvělé výsledek z Marseille.

FC Lorient - Toulouse FC 1:0

Jediná branka ze 75. minuty rozhodla o třech bodech ve prospěch domácího Lorientu, šťastným střelcem byl Gameiro. Hosté se díky prohře propadli na sedmou příčku tabulky, Lorient je dvanáctý.