FC Lorient Francie - FC Lorient - Zprávy

Preview: OGC Nice - FC Lorient

Oba celky, sousedi v tabulce, mají osm kol před koncem už téměř jistou záchranu v nejvyšší soutěži. Souboj osmého a devátého nemůže nabídnout ten správný náboj, když se o něco hraje. Nice totiž ztratil naději na evropské poháry v období po únoru, Lorient se nachází v klidném středu tabulky, kde se zkrátka nedá získat nic.

Grenoble Foot 38 - FC Lorient 1:3

Důležitou výhru v boji o záchranu zaznamenali hráči Lorientu, kteří si odvážejí tři body z Grenoblu. Ten nehrál vůbec dobrý fotbal a až na brankovou situaci ze 70. minuty si nevytvořil prakticky nic. Třešničkou na dortu byla překrásná rána hostujícího Amalfitana z půlky hřiště, která upravila na konečných 3:1.

Preview: Grenoble Foot 38 - FC Lorient

Souboj dvou sousedů v tabulce, kteří mají udržení téměř jisté a na poháry již s největší pravděpodobností nedosáhnou. Takový bude souboj Grenoblu s Lorientem.

Lorient přehrál St. Étienne, to je stále osmnácté

Lorient zakončil svou desetizápasovou sérii bez výhry ve velkém stylu. Na domácím stadionu přejel Saint-Etienne 3:1 a nedovolil tak svému soupeři vystoupat ze sestupové zóny.

Preview: FC Lorient - AS Saint-Étienne

Důležité utkání čeká na fotbalisty St. Etienne, kteří jsou i přes zlepšené výkony z poslední doby na sestupových příčkách. Zajíždějí totiž na hřiště Lorientu, který momentálně prochází krizí. Domácí výběr totiž získal z posledních čtyř ligových zápasů jediný bod a výrazně se propadl tabulkou. Od zóny sestupu nyní dělí Lorient pouhé tři body. St. Etienne by se v případě vítězství na domácí celek bodově dotáhlo.

FC Nantes - FC Lorient 1:1

Nezáživný zápas mezi Nantes a Lorientem skončil dělbou bodů. Domácí vedli po N’Dawově trefě 1:0, hosté sice nedali ve druhém dějství penaltu, ale nakonec je spasil třináct minut před koncem Morel, který vyrovnal na konečných 1:1.

Preview: FC Nantes - FC Lorient

Nantes již pět zápasů za sebou nevyhrálo a tabulkou se najednou propadlo na šestnáctou pozici. Domácí mají už jen tříbodový náskok na sestupové pásmo, takže uklidnění by mělo nastat pomocí výhry nad Lorientem. Ten ovšem taktéž dlouhou dobu tři body nezískal.

Landreau chytil penaltu, PSG potřetí vítězí

I bez Makeleleho a Sessegnona v sestavě se podařilo Pařížanům zvítězit na půdě vždy nepříjemného Lorientu. Zápas rozhodla parádní trefa Giulyho z první půle. Lorient nehrál špatný fotbal, v 81. minutě však neproměnil pokutový kop Saifi, takže se ze tří bodů nakonec radoval soupeř.

Preview: FC Lorient - Paris Saint-Germain

Lorient i PSG v uplynulém týdnu vypadly z osmifinále Francouzského poháru. Teď se proti sobě střetnou v lize a co nejlepším výsledkem budou chtít na neúspěch zapomenout. Což o to, že Lorient prohrál na půdě Rennes, taková tragédie to zase není. PSG však senzačně vyřadili amatéři z Rodezu.

Girondins Bordeaux - FC Lorient 1:0

Čtyři zápasy museli čekat fotbalisté Bordeaux na ligovou výhru. Dočkali se až v první březnovou neděli, kdy na svém stadionu porazili Lorient nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Jediným úspěšným střelcem byl Chamakh.

Preview: Girondins Bordeaux - FC Lorient

Ani další ze zástupců francouzských klubů v Poháru UEFA nesehrál v průběhu týdne rozhodně nudný zápas. Bordeaux ale v horoucím tureckém pekle na půdě Galatasaraye prohrálo a s pohárovou Evropou se loučí. Bordeaux si svou chuť může spravit už v neděli, kdy na svém hřišti přivítá momentálně devátý celek tabulky z Lorientu.

Svěrkoš se trefil potřetí, Sochaux vyhrálo poprvé venku

Angažmá ve Francii Václavu Svěrkošovi zatím prospívá, po svém příchodu do nového klubu má na svém kontě již tři vstřelené branky. V 66. minutě vyrovnával po krásné brance Gameira z první půle na 1:1, a protože Turek Melvüt v nastaveném čase druhého dšjství přidal ke Svěrkošově trefě další, mohlo se Sochaux radovat z první venkovní výhry v sezóně.

Preview: FC Lorient - FC Sochaux

Fotbalisté Sochaux, kteří v posledních týdnech překvapují výrazně lepšími výkony, než jaké předváděli v minulém roce, zajíždí na půdu Lorientu, který se pohybuje v klidném středu tabulky.

SM Caen - FC Lorient 1:1

Domácí byli možná trochu lepším týmem, nakonec je ovšem pro oba celky remíza spravedlivým výsledkem. Caen vedl po 33 minutách zásluhou Savidana, na druhé straně ale ihned na začátku druhé půle vyrovnal Saifi. I čtvrtý vzájemný zápas v Ligue 1 za sebou tak skončil plichtou.

Preview: SM Caen - FC Lorient

Oba celky se zatím úspěšně vyhýbají sestupovému pásmu, lepší výchozí pozici má ovšem Lorient. Ten je v první polovině tabulky a tento výsledek by na jeho záchranářské ambice velký vliv neměl. To naopak Caen by se hodil každý bodík, protože sestup klepe na dveře. Caen bude mít určitě také motivaci přerušit nepříznivou sérii porážek, která trvá tři zápasy.