AS Saint-Étienne Francie - AS Saint-Étienne - Zprávy

Saint-Étienne se tlači do první trojky, vyzraje nad Montpellierem?

Léčba pod Claudem Puelem zabrala a Saint-Étienne pod jeho vedení neprohrálo už devět soutěžních zápasů v řadě. Vzestup Les Verts se pochopitelně promítl i do tabulky, kde mají stejný počet bodů jako třetí Angers. Co však s týmem udělala reprezentační přestávka? To nám ukáže utkání proti Montpellieru, který si také nevede špatně.

Propad FC Nantes po porážce se Saint-Étienne pokračuje

V posledních letech už se párkrát stalo, že Les Canaris vystoupali v tabulce vysoko, jenže to bylo pokaždé jen na přechodnou dobu. Pak následoval pád, který se po osmatřicátém kole zpravidla zastavoval v dolní polovině tabulky. Oproti tomu ASSE se probudilo z letargie a rázem vyšplhalo na pohárové pozice.

St. Étienne chce využít slabší formy Nantes

V součtu všech soutěží neprohráli Les Verts už sedm utkání v řadě. Díky tomu mají v Evropské lize postup stále ve svých rukou. A v Ligue 1 ztrácí St. Étienne na druhou příčku pouhé dva body. Také díky tomu, že jejich nedělní soupeř z Nantes dvakrát zaváhal.

Remíza číslo dvě. Oleksandrija zase remizovala se Saint-Étienne

Když osmnáct minut před koncem navázal Mahdi Camara na proměněnou penaltu Wahbiho Khazriho z první půle, zdálo se, že Saint-Étienne získá své první důležité vítězství v hlavní fázi Evropské ligy. Jenže Oleksandrija se nakonec ani v závěrečných minutách nevzdala a udělala dobře. Srovnala totiž díky Denysovi Bezborodkovi a Maksymovi Zaderakovi.

St. Étienne potřebuje vyhrát, střetne se s PFK Oleksandrija

St. Étienne před dvěma týdny nezískalo kýžený výsledek v domácím souboji s PFK Oleksandrija, pořád ale není jeho situace ve skupině I bezvýchodná, ačkoli po polovině odehraných zápasů dosud nezískalo jediné vítězství. V odvetě na ukrajinské půdě by ale již mělo opravdu zabrat naplno, jinak mu můžou Gent i Wolfsburg rychle a záhy nedostižitelně utéci.

ASSE poskočilo díky výhře nad Monakem na osmou příčku

Angažování Clauda Puela se zatím Les Verts mimořádně vyplácí. V Ligue 1 zatím pod jeho vedením ztratili pouhé dva body. Teď si připisují skalp Monaka, které zůstává nad sestupovým pásmem o pouhé tři body.

Saint-Étienne i Monako mají formu, kdo se přiblíží evropským pohárům?

Dvanácté kolo francouzské nejvyšší soutěže uzavřou v neděli večer Saint-Étienne a Monako. Oba celky mnohé spojuje, zejména katastrofální začátek sezony a aktuální dobrá forma. Jak Les Verts, tak "Knížata" stoupají tabulkou, ale na stadionu Geoffroye Guicharda může zvítězit jen jeden.

Zápas mezi ASSE a Amiens vítěze nepoznal

Dvě nepozornosti v rozmezí osmi minut se domácím málem nevyplatili. Nakonec jim alespoň k remíze dopomohlo i pověstné štěstíčko.

St. Étienne narazí na slušně hrající Amiens

Na začátku října St. Étienne setnulo pod novým koučem Claudem Puelem v derby Lyon, pak si poradilo taktéž na hřišti rozjetého Bordeaux, jenže svou zlepšující se formu nepotvrdilo ve čtvrtek v Evropské lize a doma v důležitém mači pouze remizovalo s Oleksandrijou. Napravit svůj výsledkový nezdar se tak bezpochyby bude snažit v lize proti Amiensu.

Saint-Étienne překvapivě jen remizovalo s Oleksandrijou

Saint-Étienne ani na třetí pokus neurvalo na své konto tříbodový rezultát, poněvadž před vlastními fanoušky nedokázalo skolit outsidera z Kirovohradské oblasti, který je v hlavní fázi Evropské ligy absolutním nováčkem. Oleksandriji dopomohl ke konečné remíze vlastenec Gabriela Silvy, který mimochodem o pár chvil dříve skóroval také do brány soupeře.

Saint-Étienne vzhlíží k první výhře v Evropské lize proti Oleksandriji

Od začátku října si vzal Saint-Étienne pod svá křídla trenér Claude Puel a zdá se, že aspoň na krátkou chvíli zažehnal krizi, do které se mužstvo dostalo pod vedením dnes již bývalého kouče Ghislaina Printanta. Jestliže alespoň v lize se svým týmem jakžtakž napravil celou situaci, v Evropské lize by potřeboval proti Oleksandriji určitě ještě zabrat.

ASSE zásluhou pozdní penalty porazilo Bordeaux

V tomhle vyrovnaném střetnutí byli nakonec šťastnější a spokojenější hosté. Les Girondins tak promarnili možnost vyšplhat se na třetí příčku tabulky.

Pozoruhodnou podívanou slibuje střetnutí mezi Bordeaux a ASSE

Zatímco Les Girondins ztratili pouhé dva zápasy, Les Verts prohráli už čtyřikrát. Ghislain Printant se tedy musel poroučet a na jeho místo přišel Claude Puel, jenž poslední tři roky působil v Anglii.

Derby Rhone-Alpes patří Saint-Étienne, v poslední minutě rozhodl Berić

Prestižní Derby Rhone-Alpes mezi Saint-Étienne a Lyonem skončilo nejtěsnější výhrou domácího celku a také nejlepší premiérou Clauda Puela. Nový kouč ASSE začal svoje působení u Les Verts tím nejlepším možným způsobem - výhrou v derby. To přitom rozhodl až v devadesáté minutě Robert Berić.

Wolfsburg v Saint-Étienne rychle odpověděl a remizoval

Nedlouhé trvání mělo vedení Saint-Étienne v duelu druhého kola skupinové fáze Evropské ligy proti Wolfsburgu. Domácí sice poslal do vedení Kolodziejczak, nedlouho poté však srovnal William a stanovil konečný výsledek utkání 1:1.