Amiens SC Francie - Amiens SC - Zprávy

Lille ve čtvrtfinále Coupe de la Ligue narazí na Amiens

Lille sice na podzim v Lize mistrů neodvedlo úplně nejlepší práci a s evropskými poháry se již rozloučilo, na druhou stranu pořád může uzmout jednu z francouzských trofejí. A v Ligovém poháru by rádo dospělo do semifinále, neboť los mu přisoudil papírově slibného soupeře z Amiens. Ten bude na severu Francie v roli outsidera tohoto duelu.

PSG smetlo Amiens a upevnilo si vedení

PSG se rozloučilo s rokem 2019 další kanonádou, tentokrát do sítě nešťastného Amiens. Hosté se ještě v prvním poločase jakžtakž drželi, ale po změně stran začala ofenzíva Le Parisien úřadovat naplno a brankář Gurtner v celkovém součtu inkasoval čtyři branky.

PSG přivítá v posledním klání roku 2019 zachraňující se Amiens

V posledním utkání tohoto roku se bude chtít PSG bezpochyby povedeným způsobem rozloučit se svými fanoušky. Ačkoli před pár dny v Ligovém poháru chyběl v sestavě Neymar, teď by měl být plně k dispozici. A spolu se svými spoluhráči by proti Amiens neměli nechat nikoho na pochybách, kdo že je aktuálním fotbalovým vládcem Francie.

První body po čtyřech kolech, Amiens plichtilo s Dijonem

Amiens utnulo svou sérii čtyř ligových porážek v řadě alespoň remízovým výsledkem s Dijonem. Oba celky ze chvostu tabulky měly před tímhle měřením sil stejný počet bodů, burgundský klub má však stále lepší skóre, a tak se před svým protivníkem v průběžném pořadí nakonec udržel. Oba góly tohoto duelu přišly na řadu v poločase prvním.

Souboj ze chvostu tabulky. Amiens přivítá Dijon

Amiens se s Dijonem nacházejí těsně nad hranicí sestupového pásma. A nutno podotknout, že takový scénář se už před startem nového ročníku v podstatě očekával. Pro oba celky bude tenhle duel klíčový, co se jejich konečného postavení v lize po podzimní části týče. Domácí prohráli už čtyřikrát za sebou, hosté uhráli jen bod v uplynulých třech kolech.

Tři góly ve druhém poločase rozhodly o výhře Monaka nad Amiens

Monako se probudilo až ve druhé půli, kdy nastřílelo Amiens tři góly. Svěřenci trenéra Jardima vyhráli druhý zápas v řadě a potvrdil vzestupnou tendenci. "Knížata" se v tuto chvíli nacházejí na jedenáctém místě, avšak na čtvrté místo ztrácejí jen tři body.

I bez Slimaniho chce Monaco uspět proti Amiensu

Monaco ve vloženém kole potvrdilo roli favorita, a to i přesto, že k dispozici nemělo disciplinárně potrestaného Islama Slimaniho, nejlepšího hráče Ligue 1, co se asistencí týče. A protože by potřebovalo v získávání podobných rezultátů pokračovat, aby se mohlo vyhoupnout aspoň do horní poloviny tabulky, chtělo by uspět i proti Amiensu.

HSC přestřílelo oslabený Amiens 4:2

Šest branek nakonec nabídlo utkání mezi Montpellierem a Amiens. Domácí tým vyhrál 4:2 a poskočil na čtvrté místo Ligue 1, zatímco náskok Amiens na sestupové pozice se ztenčil na pouhý bod. Klíčový moment celého klání přišel po změně stran, kdy Juan Ferney Otero uviděl červenou kartu. HSC pak početní převahu zužitkovalo a nastřílelo další tři góly.

Amiens potřebuje napravit minulou blamáž, střetne se s Montpellierem

Amiensu se uplynulá dvě kola nevydařila. Úplně ideální výkon nepředvedlo před reprezentační přestávkou v Rennes, daleko horší vystoupení ovšem zaznamenalo před týdnem proti Štrasburku, od nějž utrpělo před vlastními fanoušky nejhorší debakl od té doby, co postoupilo do nejvyšší soutěže, tedy od roku 2017. Teď zavítá do Montpellieru.

Ostudný rezultát pro Amiens, doma selhalo se Štrasburkem

Amiens utrpělo vůbec nejhorší debakl před vlastními fanoušky od té doby, co postoupilo do nejvyšší soutěže, tedy od roku 2017. Utkání se Štrasburkem, který ho předskočil v tabulce, se mu opravdu hrubě nevydařilo, nenapravilo tak svou porážku, kterou zaznamenalo před reprezentační pauzou s Rennes, a dohromady teď inkasovalo hned čtyři góly.

Amiens se střetne v souboji celků z druhé poloviny tabulky se Štrasburkem

Amiens se se Štrasburkem nacházely jen těsně nad sestupovým pásmem po třinácti odehraných kolech. Aby se mohly odpoutat od červených příček o něco dále, potřebovaly by bodovat naplno, a to se jim letos shodně podařilo jen čtyřikrát. Před reprezentační přestávkou si vedly odlišně. Zatímco domácí venku padli, hosté před vlastními fandy uspěli.

Rennes si poradilo s Amiens

Svěřenci Juliana Stéphana tak nechávají pomalu zapomenout na předchozí sedmizápasovou sérii bez tříbodového zisku. Druhá výhra v řadě znamená, že pohárové příčky jsou najednou stále na dosah. Tím spíše, že bretaňský celek má jeden duel k dobru. Les Licornes však při vyrovnanosti Ligue 1 také nemusejí zoufat.

Rennes si to rozdá v neděli s Amiens

Rennes se už může soustředit jenom na Ligue 1. V týdnu totiž přišla další porážka v Evropské lize s Kluží, takže cesta mezi nejlepších dvaatřicet týmů už je zavřená. Amiens zatím přešlo do další fáze Coupe de la Ligue a také ve francouzské nejvyšší soutěži zažívá dobré období.

Amiens zvítězilo po brance Otera nad Brestem 1:0

Juan Ferney Otero se stal hrdinou utkání mezi Amiens a Brestem, byl totiž jediným střelcem zápasu. Přitom hned ve třetí minutě Amiens zahrávalo pokutový kop, ale Sehrou Guirassy ho kopl mizerně a Larsonneur si připsal zneškodněnou penaltu. Brest měl sice na vyrovnání dostatek času, ale za celé utkání si nedokázal vytvořit byť jedinou, opravdovou gólovku.

Brest bude hájit přední pozice v tabulce v Amiensu

Amiens i Brest jsou v tuto chvíli ve velmi dobré formě. Nejenže se jim ve středu podařilo postoupit do další fáze Coupe de la Ligue, parádně se jim daří taktéž v Ligue 1, a opravdu nerady by oba celky polevovaly ze svých standardů. Zatímco domácí v lize už čtyřikrát v řadě neprohráli, hosté dokonce v uplynulých třech kolech hned třikrát zvítězili.