Spravedlivý rezultát, Amiens uhrálo bod s Remeší

Po čtyřech porážkách v řadě napříč všemi soutěžemi se podařilo Amiens na pátý pokus uhrát aspoň remízu. Jeho soupeřem mu byla v dohrávaném šestnáctém kole Remeš, mající vůbec nejlepší defenzívu ligy, která si chtěla po posledním ligovém neúspěchu s předposledním Nimes spravit chuť, nepodařilo se ji však udržet těsné vedení po prvním poločase.
16.01. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Amiens narazí v ligové dohrávce na nejlepší obranu ligy, stane proti Remeši

Velká krize v Amiens pokračuje i nadále. Mužstvo kouče Luky Elsnera evidentně tápe i v novém roce a na ligovou výhru čeká už sedm kol v řadě. Ba co hůře, za toto období urvalo jeden jediný bod a zůstalo na barážové osmnácté příčce. Teď v dohrávce narazí na vždy dobře bránící Remeš. Ta ovšem taktéž nezvládla první jarní zápas a padla překvapivě v Nimes.
15.01. | Previews | 1 komentář

Montpellier přetlačil venku Amiens a slavil vítězství

I končenou remízu by o záchranu usilující Amiens z tohoto souboje určitě bralo především kvůli tomu, že ve druhé půli byl lepším mužstvem favorizovanější Montpellier. Ten nakonec ze Stade de la Licorne urval všechny tři body, protože se sedm minut před koncem trefil parádně Andy Delort. A to přitom domácí po prvním poločase vedli o jednu branku.
14.01. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Trápící se Amiens přivítá Montpellier

Amiens od půlky listopadu chytilo poměrně velkou krizi, a i proto nakonec spadlo těsně před vánočními svátky na osmnáctou pozici. Pokud nechce dohánět záchranu na poslední chvíli, potřebovalo by vážně konečně zabrat. Proti nyní bude Montpellier, jenž v první polovině sezóny vykazoval slušné výsledky a usadil se ve středu průběžného pořadí.
11.01. | Previews | žádný komentář

Lille porazilo oslabené Amiens a proklouzlo do semifinále Ligového poháru

Loni se Lille v obou domácích pohárech nedařilo, v letošním ročníku však v rámci Coupe de la Ligue píše jiný příběh, a kvalifikovalo se už mezi čtyřku nejlepších. Využilo ve čtvrtfinále domácího prostředí, skolilo oslabené Amiens, které hrálo celou druhou půli bez jednoho muže v poli, a zásluhou Luize Araúja a Victora Osimhena vyhrálo nakonec o dvě branky.
09.01. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Lille ve čtvrtfinále Coupe de la Ligue narazí na Amiens

Lille sice na podzim v Lize mistrů neodvedlo úplně nejlepší práci a s evropskými poháry se již rozloučilo, na druhou stranu pořád může uzmout jednu z francouzských trofejí. A v Ligovém poháru by rádo dospělo do semifinále, neboť los mu přisoudil papírově slibného soupeře z Amiens. Ten bude na severu Francie v roli outsidera tohoto duelu.
08.01. | Previews | žádný komentář

PSG smetlo Amiens a upevnilo si vedení

PSG se rozloučilo s rokem 2019 další kanonádou, tentokrát do sítě nešťastného Amiens. Hosté se ještě v prvním poločase jakžtakž drželi, ale po změně stran začala ofenzíva Le Parisien úřadovat naplno a brankář Gurtner v celkovém součtu inkasoval čtyři branky.
24.12.2019 | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

PSG přivítá v posledním klání roku 2019 zachraňující se Amiens

V posledním utkání tohoto roku se bude chtít PSG bezpochyby povedeným způsobem rozloučit se svými fanoušky. Ačkoli před pár dny v Ligovém poháru chyběl v sestavě Neymar, teď by měl být plně k dispozici. A spolu se svými spoluhráči by proti Amiens neměli nechat nikoho na pochybách, kdo že je aktuálním fotbalovým vládcem Francie.
21.12.2019 | Previews | 2 komentáře

První body po čtyřech kolech, Amiens plichtilo s Dijonem

Amiens utnulo svou sérii čtyř ligových porážek v řadě alespoň remízovým výsledkem s Dijonem. Oba celky ze chvostu tabulky měly před tímhle měřením sil stejný počet bodů, burgundský klub má však stále lepší skóre, a tak se před svým protivníkem v průběžném pořadí nakonec udržel. Oba góly tohoto duelu přišly na řadu v poločase prvním.
16.12.2019 | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Souboj ze chvostu tabulky. Amiens přivítá Dijon

Amiens se s Dijonem nacházejí těsně nad hranicí sestupového pásma. A nutno podotknout, že takový scénář se už před startem nového ročníku v podstatě očekával. Pro oba celky bude tenhle duel klíčový, co se jejich konečného postavení v lize po podzimní části týče. Domácí prohráli už čtyřikrát za sebou, hosté uhráli jen bod v uplynulých třech kolech.
14.12.2019 | Previews | žádný komentář
18.01. Amiens chce Diakhabyho
Francouzské Amiens se zajímá o záložníka Adamu Diakhabyho z anglického Huddersfieldu. Podle Sky Sports by jej mohlo získat na hostování. (getfootballnewsfrance.com)
16.01. Opoku z Udinese do Amiens?
Amiens hledá posilu do obrany a tou by se mohl stát Nicholas Opoku. Ghanský fotbalista patří do Udinese a z Francie do Itálie dorazila první nabídka. (lequipe.fr)
15.01. Mendoza sní o Marseille
Útočník francouzského Amiens Stiven Mendoza se vyznal z toho, že touží po přestupu do Olympiqueu Marseille. Ten však za sedmadvacetiletého Kolumbijce nabízí jen 4 miliony eur, zatímco čínský Hebei Fortune či nejmenovaný klub ze Saúdské Arábie jsou ochotné zaplatit i dvojnásobek. Amiens má požadovat nejméně 7 milionů eur. (francefootball.fr)
11.01. Amiens bude k dispozici Jallet
Christophe Jallet nechybí v nominaci na zápas s Montpellierem. Zkušený obránce Amiens doléčil zraněný stehenní sval. (lequipe.fr)
10.01. Kakuta a Akolo nepomohou Amiens
Amiens se musí proti Montpellieru obejít bez Gaëla Kakuty a Chadraca Akola. Zmíněnou dvojici nepustí do hry neupřesněné zdravotní problémy. (lequipe.fr)
21.12.2019 Amiens může využít Kakutu
Gaël Kakuta nechybí v nominaci Amiens pro večerní utkání s Paris Saint-Germain. Ofenzivní záložník zažehnal potíže se zraněným kolenem. (lequipe.fr)
12.12.2019 Jallet má zraněný stehenní sval
V sestavě Amiens se v následujících několika týdnech neobjeví Christophe Jallet, zkušený obránce si poranil stehenní sval. (lequipe.fr)
08.12.2019 Guirassy si obnovil zranění
Sehrou Guirassy se včera vrátil do sestavy Amiens a nejednalo se o povedený návrat. Francouzský klub prohrál s AS Monaco (0:3) a jeho útočník si navíc obnovil zranění stehenního svalu, čeká ho tak další pauza. (lequipe.fr)
05.12.2019 Amiens přivítá Remeš v polovině ledna
Na 15. ledna byl přeložen zápas francouzské ligy mezi Amiens a Remeší. Hrát se původně mělo včera večer, kvůli husté mlze ovšem byl duel nakonec odložen. (lequipe.fr)
04.12.2019 Duel v Amiens byl odložen
Utkání vloženého kola francouzské ligy mezi Amiens a Remeší bylo doloženo kvůli nepříznivému počasí. Hřiště totiž zahalila hustá mlha, takže sudí nemohl dát pokyn k zahájení zápasu. (lequipe.fr)