Amiens SC (Francie)

Angers neproměnilo penaltu, s Amiens tak pouze plichtilo

Angers bezpochyby mohlo utnout svou sérii tří zápasů bez vítězství, jenže proti Amiens šest minut před závěrečným hvizdem sudího Millota zahodilo penaltu, a tak vyrovnaný souboj nakonec skončil zřejmě spravedlivou remízou. Les Licornes, kteří se nacházejí jen těsně nad sestupovým pásmem a horlivě usilují o záchranu, naopak protáhli svou šňůru bez porážky už na čtyři ligová kola.
17.03. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Duel mezi Angers a Amiens slibuje vcelku zajímavou podívanou

Oba kluby se po většinu aktuálního ročníku pohybovaly ve druhé polovině tabulky či přímo v sestupové zóně, ale z jejich tábora bylo stále slyšet, že se chtějí soustředit pouze samy na sebe a nebrat ohledy na konkurenci. Zlepšenými výkony si vytvořily dobrý náskok, takže boj o záchranu by se jich týkat nemusel. Přeci jen bychom z tohoto pohledu našli větší adepty.
15.03. | Previews | žádný komentář

Amiens si poradilo s Nimes

Amiens si připsalo osmou výhru v sezoně a zároveň tak učinilo další krok k záchraně. Ačkoliv do konce ročníku stále zbývá deset kol, jsou domácí po důležité výhře na nejlepší cestě. Naopak Nîmes opět ztratilo. Umístění v horní polovině tabulky je však stále reálné.
10.03. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Amiens vykazuje dobré výsledky, chtělo by formu potvrdit i proti Nîmes

Amiens udělalo v posledních čtyřech kolech opravdu výrazný krok dopředu. Z možných dvanácti bodů totiž vydolovalo slušných sedm a vzdálilo se barážové osmnácté příčce na rozdíl pěti bodů. Vyhráno každopádně rozhodně nemá, a tak by mile rádo pokračovalo v nastoleném trendu i proti ve středu tabulky hrajícímu Nîmes.
09.03. | Previews | žádný komentář

Remeš prodloužila neporazitelnost, doma remizovala s Amiens 2:2

Amiens bylo blízko blizoučko aby ukončilo remešskou neporazitelnost, na stadionu Auguste-Delaune totiž vedlo po první poločase o dvě branky a ještě deset minut před koncem drželo vedení, jenomže domácí spasil v 84. minutě Mathieu Cafaro. Remeš tak neprohrála už jedenáct ligových zápasů v řadě.
03.03. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Amiens si na podzim na Remeš vyšláplo. Jak tomu bude na jaře?

Letošní výkony Remeše jsou možná vůbec ty nejpřekvapivější v rámci celé Ligue 1. Klub, který ještě loni hrál druhou nejvyšší soutěž, totiž reálně usiluje o příčky zaručující Evropskou ligu pro příští ročník, a rozhodně nerad by si kazil reputaci před vlastními fanoušky proti Amiens. To naopak bojuje na úplně jiné frontě, konkrétně o záchranu.
01.03. | Previews | žádný komentář

Amiens oplatilo Nice porážku stejnou měrou, vyhrálo 1:0

V zápase Amiens s Nice znovu padl jediný gól, ale tentokrát se z vítězství radují domácí. Nice zaznamenalo druhou porážku v řadě a Orli jakoby se stále nemohli rozlétnout k lepší výkonům. Po velké výhře nad Lyonem se Vieirovi svěřenci už dvakrát vrátili s nepořízenou.
24.02. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Amiens se pokusí zažehnat vlastní bídu proti Nice

Amiens v posledních týdnech neustále balancuje na hranici sestupového pásma, v uplynulých sedmi zápasech napříč všemi soutěžemi hned šestkrát padlo, a napravit si svou reputaci proti Nice rozhodně nebude jednoduché. Jihofrancouzský celek se totiž prakticky s pravidelností pohybuje v horních patrech tabulky, a to i přesto, že má hned druhý nejhorší útok celé Ligue 1.
22.02. | Previews | žádný komentář

Marseille si snadno poradila s Amiens

Marseille potvrdila úlohu favorita v souboji s Amiens, připsala si na své konto už svou třetí výhru v řadě a notně oživila svoje naděje na proklouznutí do top trojky. Od doby, co se hosté prodrali do nejvyšší soutěže, s nimi OM neztratil ani bod, a o jeho plném zisku rozhodla tentokráte první půle. To se trefili Florian Thauvin a Mario Balotelli.
19.02. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Marseille by ráda přidala třetí výhru v řadě, přivítá teď Amiens

Cíle Marseille byly před začátkem této sezóny jasné, a to dostat se do top trojky a zahrát si v příštím ročníku Ligu mistrů. V posledních dvou zápasech se ukázalo, že by to s jihofrancouzským celkem nemuselo vypadat tak bledě, byť na třetí Lyon ztrácí pořád nemálo bodů, konkrétně šest. Na svou formu by chtěla navázat proti Amiens.
15.02. | Previews | 1 komentář
14.03. Guirassy je v trestu na tři zápasy
Sehrou Guirassy v zimě odešel z 1. FC Köln na hostování do Amiens, zatím nastoupil k šesti zápasům a na sedmý start si bude muset počkat - francouzský útočník dostal v souboji s Nimes červenou kartu a odměnou od disciplinární komise mu je stopka na tři utkání. (lequipe.fr)
03.03. Šest fanoušků Amiens skončilo ve vazbě
Ve vazbě skončilo šest příznivců Amiens po sobotním večerním utkání na hřišti Remeše (2:2). Policie zatkla fanoušky za potyčky nebo používání nedovolené pyrotechniky, načež s nimi bude zahájeno další šetření. (lequipe.fr)
03.03. Zungu bude opět k dispozici Amiens
Amiens se co nevidět vrátí Bogdani Zungu. Reprezentant Jihoafrické republiky po vážném zranění kolenních vazů nastoupil za rezervu francouzského mužstva. (lequipe.fr)
01.03. Amiens může znovu využít Adénona
Khalid Adénon se vrací Amiens před nadcházejícím duelem s Remeší. Zkušený obránce je fit po zdravotních potížích, které ho pronásledovaly od poloviny ledna. (lequipe.fr)
15.02. Soumah trénuje s Amiens
Záložník Richard Soumah trénuje s Amiens, kde už v minulosti působil. Smlouvu má ale momentálně v kyperském Apollonu Limassol. Pokud by se 32letý ofenzivní fotbalista měl vrátil do Amiens, čeká kluby ještě náročné jednání. (lequipe.fr)
13.02. Marseille bude hrát s Amiens v sobotu
Prefektura Bouches-du-Rhône požádala o přesunutí sobotního utkání francouzské ligy mezi Marseille a Amiens, vedení Ligue 1 však nevyhovělo. Podle místních zpráv se utkání 25. kola nejvyšší francouzské soutěže odehraje v původním termínu v sobotu od 17 hodin. (lequipe.fr)
04.02. Konaté možná odejde do Saúdské Arábie
V Saúdské Arábii dnes končí přestupní termín a ještě o jednu posilu do útoku usiluje Al Hilal. Ten nedávno získal Sebastiana Giovinca a další novou akvizicí se může stát Moussa Konaté. Afričan patří Amiens a francouzský klub o víkendu odmítl nabídku ve výši osmi milionů eur, rád by dostal ještě o dva miliony více. (lequipe.fr)
01.02. Kakuta se do Amiens nakonec nevrátí
Gaël Kakuta zůstává hráčem Raya. Ofenzivního Francouze lanařilo francouzské Amiens, nakonec se mu ovšem nepovedlo včas vše dojednat, a to kvůli pouhým deseti minutám. (lequipe.fr)