KAA Gent Belgie - KAA Gent - Zprávy

KAA Gent v nastavení urval proti Wolfsburgu bod

Už to znovu vypadalo na vítězství Wolfsburgu, ale domácí KAA Gent zabral a ve čtvrté minutě nastavení srovnal na 2:2. Bundesligový celek měl vynikající prvního poločas, ale místo toho, aby odskočil na rozdíl tří branek, inkasoval kontaktní gól z kopačky Jaremčuka a stejný muž pak zařídil konečný výsledek.

KAA Gent touží Wolfsburgu oplatit čtyři roky staré porážky

Před necelými čtyřmi lety se Gent utkal s Wolfsburgem v osmifinále Ligy mistrů a po dvou porážkách byl vyřazen. Nyní nastává belgicko-německá konfrontace znovu, ovšem v základní skupině Evropské ligy. Oba týmy mají shodný počet bodů, takže případný vítěz nejen odskočí na rozdíl tří bodů, ale zároveň se osamostatní na čele.

Oleksandrija se Gentu nezalekla a remizovala s ním 1:1

Ukrajinská Oleksandrija získala ve skupině I své první body, když ve Lvově dokázala remizovat v poměru 1:1 se silným belgickým Gentem. Do čtvrtečního zápasu vstupovala jako mírný outsider a velmi brzy prohrávala, ovšem přesně po hodině hry srovnala krok a pak už nerozhodný výsledek udržela až do závěrečného hvizdu. KAA je po úvodním úspěchu s francouzským Saint-Étienne druhé se čtyřmi body o skóre za německým Wolfsburgem.

Oleksandrija se utká s Genkem a chce poprvé bodovat

Oleksandrija určitě nepatří mezi kandidáty na postup ze skupiny, o svou šanci se však určitě popere. Nyní přivítá belgický Gent a nebude považována za favorita, na druhou stranu bez bodů zcela jistě zůstat nechce. Ukrajinský celek ve svém prvním utkání narazil na Wolfsburg a podlehl mu 1:3, nicméně úplně špatný výkon nepředvedl. KAA se utkalo s francouzským Saint-Étienne a po divokém průběhu nakonec uhájilo těsnou výhru po výsledku 3:2.

Skandální vlastenec Gent nepotopil. St. Étienne skolil o branku

V určitě lepším rozpoložení před tímto zápasem byl Gent, jenž v Evropské lize a na domácí scéně neprohrál celkem šestkrát v řadě, kdežto St. Étienne letos zvítězilo v pěti případech jen jednou. A jako by se pohoda obou celků promítla přímo na hřiště. Domácí nakonec byli suma sumárum o jeden gól lepší, přestože jejich soupeř s velkou vervou odolával.

Nedobře hrající St. Étienne se hodlá konečně rozjet v Gentu

Pro Gent i St. Étienne může být tento zápas velmi důležitý, co se boje o první dvě postupová místa týče. Figurují v podstatě dle papírových předpokladů za největším favoritem skupiny z Wolfsburgu, ale zároveň před jasným outsiderem Oleksandrijí. V daleko lepší formě jsou domácí, kteří na rozdíl od hostů disponují šestizápasovou šňůrou neporazitelnosti.

Obránce Ngadeu se na sociálních sítích rozloučil se Slavií

Obránce Michael Ngadeu se na sociálních sítích rozloučil s pražskou Slavií, kterou po třech letech opustil a přestoupil do belgického Gentu. V dlouhém příspěvku poděkoval spoluhráčům, trenérům a fanouškům. Působení v dresu červenobílých označil za sen.

Kamerunský stoper Ngadeu přestoupil ze Slavie do Gentu

Kamerunský obránce Michael Ngadeu definitivně přestoupil ze Slavie do Gentu, se kterým podepsal čtyřletou smlouvu. Belgický celek, který podle médií za osmadvacetiletého stopera zaplatil 115 milionů korun, o tom informoval na svých internetových stránkách.

Slavia koupila útočníka Olayinku za více než 80 milionů korun

Pražská Slavia získala nigerijského útočníka Petera Olayinku z belgického Gentu jako nejdražší posilu v historii. Za dvaadvacetiletého kanonýra podle klubového webu zaplatila 3,2 milionu eur (asi 83 milionů korun).

Slavia podle Tvrdíka přece jen získá útočníka Olayinku z Gentu

Nigerijský útočník Peter Olayinka by nakonec přece jen měl přestoupit do Slavie. Příchod dvaadvacetiletého kanonýra z belgického Gentu na sociální síti twitter naznačil předseda představenstva celku z Edenu Jaroslav Tvrdík.

KRC Genk - KAA Gent 1:1

Belgický souboj v osmifinále Evropské ligy jasně ovládl Genk, který zvítězil v celkovém poměru 6:2, ovšem v odvetném utkání na domácím stadionu svého protivníka zdolat nedokázal. Po dvaceti minutách se dostal do vedení a pak měl další šance na zvýšení svého náskoku, ale využít je nedokázal. Naopak houževnatý Gent se rozloučil s letošním působením v EL alespoň remízou 1:1, když se v 84. minutě trefil Louis Verstraete.

Preview: KRC Genk - KAA Gent

Belgické derby v osmifinále Evropské ligy pokračuje na půdě Genku, vzhledem k výsledku v prvním utkání je obrovským favoritem na postup domácí KRC. Ten před týdnem dokázal v Gentu zvítězit vysoko 5:2 a před vlastní kulisou si může dovolit i prohru 0:3 či 1:4. KAA za stavu 2:4 neproměnil pokutový kop a tímto momentem si prakticky uzavřel cestu do čtvrtfinále, ovšem teď si určitě nechce utržit další ostudu.

KAA Gent - KRC Genk 2:5

Belgický souboj v osmifinále Evropské ligy vyzněl lépe pro hostující výběr, Genk v nezvykle ofenzivním utkání dokázal zvítězit na půdě Gentu po divokém průběhu v poměru 5:2. Duel dvou měst, která od sebe leží sotva 120 kilometrů, vyzníval od samého začátku pro KRC, který už po poločase vedl o tři góly. Hosté si tak odvážejí do odvety luxusní náskok a jejich vyřazení by se rovnalo obrovské senzaci.

Preview: KAA Gent - KRC Genk

K belgické konfrontaci v rámci osmifinále Evropské ligy nedošlo v posledních letech ani jednou. Tento ryze domácí souboj v evropských pohárech se bude konat vůbec podruhé v historii, poprvé tomu bylo v osmdesátých letech minulého století. A opravdu jen stěží odhadovat favorita, neboť Gent s Genkem si letos vedou velmi podobně.

Tottenham selhal i v odvetě a do osmifinále jde Gent

Největší překvapení prvního vyřazovacího kola Evropské ligy se zrodilo ve Wembley, kde favorizovaný Tottenham Hotspur uhrál s belgickým Gentem pouze remízu 2:2, která v kombinaci s jednobrankovou prohrou z prvního zápasu znamená nečekané vyřazení Spurs. Svěřenci Heina Vanhaezebroucka sice měli po celý druhý poločas výhodu jednoho muže v poli kvůli vyloučení Alliho, ale přesto se o postup báli až do 82. minuty, kdy se prosadil Jeremy Perbet.