KAA Gent Belgie - KAA Gent - Zprávy

Tottenham musí v odvetě s Gentem dohánět těsnou ztrátu

O třech osmifinalistech Evropské ligy je již díky středečním předehrávkám jasno, zbylých třináct postupujících nyní odhalí čtvrteční večer. Jedním z favoritů na celkové prvenství je i Tottenham Hotspur, který ovšem musí v domácí odvetě proti belgickému Gentu dotahovat překvapivé jednobrankové manko...

Tottenhamu nepomohla ani silná sestava a z Gentu odjíždí s prohrou 1:0

Trenér Hein Vanhaezebrouck se před zápasem s Tottenhamem nechal slyšet, že jeho Gent se žádného soupeře nebojí, a tato slova mu domácí hráči v den jeho třiapadesátých narozenin také náležitě potvrdili. Gentu se totiž povedlo anglického favorita zaskočit a do odvety ve Wembley si Belgičané odváží nadějný výsledek 1:0. O jediný gól zápasu se postaral Jéremy Perbet.

Tottenham si do Belgie přijíždí spravit chuť a vykročit za postupem

Atraktivní osmifinálová klání Ligy mistrů ve čtvrtek vystřídá smršť šestnácti zápasů prvního vyřazovacího kola Evropské ligy, kde se mimo jiné utkají Gent s Tottenhamem Hotspur. Severolondýnský celek si hodlá po neúspěšném představení v milionářské soutěži spravit chuť alespoň v této soutěži a proti belgickému soupeři bude rozhodně favoritem.

Konyaspor - KAA Gent 0:1

Fotbalisté belgického Gentu zachránili postup do jarní fáze Evropské ligy v hodině dvanácté, když rozdílovou trefu vsítili ve čtvrté nastavené minutě. Vzhledem k tomu, že v souběžně hraném utkání prohrála Braga s ukrajinským Šachtarem, obsadil belgický zástupce druhé postupové místo s osmi body. Turecký Konyaspor zůstal při své premiéře na poslední čtvrté pozici s jediným bodem a velkou díru do světa tak rozhodně neudělal.

Preview: Konyaspor - KAA Gent

Hráči belgického Genku stále mají šanci postoupit ze základní skupiny H, ovšem musí spoléhat na pomoc z druhého souběžně hraného utkání. Pokud chtějí zůstat v pohárové Evropě i v jarní fázi, tak musí zvítězit na půdě tureckého Konyasporu a zároveň doufat, že Braga neporazí ukrajinský Šachtar. Jestliže se jim nepovede naplno bodovat, tak nehledě na výsledek z Portugalska skončí v letošním ročníku evropských poháru.

KAA Gent - SC Braga 2:2

Hráči Genku dokázali v domácím prostředí uhrát nerozhodný výsledek s portugalskou Bragou a ještě udrželi reálnou naději na postup do jarní fáze, i když nemají situaci ve svých rukách. Po remíze 2:2 je Genk na třetí pozici s pěti body, portugalský výběr má na kontě o bod více. Všechny čtyři góly padly v prvním poločase. Pokud chce belgický celek vybojovat jarní fázi EL, tak musí na závěr vyhrát v Koynasporu a doufat, že Braga neporazí Šachtar.

Preview: KAA Gent - SC Braga

Fotbalisté belgického Gentu si to v přímém souboji o postup do jarní fáze rozdají s portugalskou Bragou a dá se tedy očekávat velmi napínavé střetnutí. Domácí výběr je v tuto chvíli na třetím místě se čtyřmi body, jeho protivník získal o jeden bod více a je druhý. Do hry o postup se ještě může zapojit turecký Konyaspor, ten však potřebuje zvítězit na půdě Šachtaru Doněck, který jasně postupuje z první pozice a doposud neztratil ani bod.

KAA Gent - Šachtar Doněck 3:5

Osm gólů nabídl duel mezi Gentem a Doněckem. Už v první minutě se prosadili domácí po gólu Coulibalyho, a stav 1:0 pro Gent vydržel až do šestatřicáté minuty. Tehdy odpískal rozhodčí pokutový kop ve prospěch hostí, jenž Marlos proměnil a bylo srovnáno.

Preview: KAA Gent - Šachtar Doněck

Šachtar Doněck si může už po čtyřech kolech zajistit postup do další fáze soutěže, stačí k tomu porazit Gent. Za jistých okolností postačí partě trenéra Fonsecy i bod, to když Braga neporazí Koyaspor. Gent sice příliš velkou formou neoplývá, doma by ale rád odčinil ostudný debakl z Lvova.

Šachtar Doněck - KAA Gent 5:0

Šachtar ve třetím kole skupinové fáze Evropské ligy nenechal nikoho na pochybách, že je suverénním vládcem svého rajónu, Gentu nasázel před vlastními fanoušky hned pět gólů a s žádným inkasovaným na kontě zůstává i nadále stoprocentní. Jeho soupeř musí po dvou slušně odehraných zápasech hodně zpytovat své svědomí a co nejrychleji vystřízlivět z téhle kocoviny.

Preview: Šachtar Doněck - KAA Gent

Souboj o první místo ve skupině H nabídne ukrajinský Lvov, kde hrává domácí zápasy Šachtar Doněck. Svěřenci trenéra Fonsecy přivítají aktuálně čtvrtý tým belgické ligy KAA Gent.

KAA Gent - Konyaspor 2:0

Belgický Gent dokázal zdolat turecký Konyaspor a po výhře 2:0 si připsal do tabulky velmi důležité tři body. O svém vítězství rozhodl již v prvním poločase, kde vsítil obě své branky. V tabulce skupiny H se posunul na druhou pozici se čtyřmi body a před třetí Bragou má náskok tří bodů. Naopak turecký výběr si cestu za postupem hodně zkomplikoval, nemá na kontě ani bod a patří mu čtvrtá příčka s negativním skóre 0:3.

Preview: KAA Gent - Konyaspor

Fotbalisté Gentu chtějí v těžké konkurenci Šachtaru Doněck a portugalské Bragy zabojovat o postup do další fáze, k tomu potřebují v domácím prostředí porazit papírově nejslabšího účastníka z tureckého Konyasporu. KAA vstoupilo do soutěže velmi dobře, když si z Bragy odvezlo nerozhodný výsledek 1:1. Momentálně je v solidní formě a proti tureckému soupeři bude plnit úlohu mírného favorita.

SC Braga - KAA Gent 1:1

Ve skupině H si mezi sebou rozdělily body za remízu 1:1 celky Bragy a Gentu. Belgičané v Portugalsku brzy vedli famózním kopem Milićevicé, ale domácí ještě v prvním poločase srovnali, trefil se André Pinto. Ve druhém dějství pak oba týmy šance zahazovaly a skore už se nezměnilo.

Preview: SC Braga - KAA Gent

Portugalská Braga dokázala v uplynulém ročníku postoupit do jarní fáze Evropské ligy a teď chce určitě tuto metu zopakovat, na úvod sezóny narazí na belgický Gent a bude považována za mírného favorita. Oba dva čtvrteční soupeři hrají velmi dobře v domácí soutěži a dá se tedy očekávat atraktivní souboj. Domácí celek na evropskou scénu teprve vstupuje, naopak hosté už museli projít hned dvěma předkoly.