Přidej na Netvibes
EuroFotbal on Facebook

Představení účastníků ME 2016 - Francie

02.06.2016 08:05 - Profily, historie
 
Je to tady. Les Bleus poslední dva velké šampionáty na domácí půdě zvládli a získali zlato; letos se pokusí o totéž. Podle mnohých jsou právě oni těmi vůbec největšími favority, v posledních týdnech se ale na bleděmodrém francouzském nebi začínají objevovat černé mraky...

Není žádným tajemstvím, že fotbalová Francie ve 21. století doplácela na chabou morálku, problémy konkrétních hráčů a nedostatečný týmový tmel. Právě díky tomu kouč Didier Deschamps od začátku ignoroval zkušeného Francka Ribéryho, a tento důvod také nakonec stál vrchol kariéry Karima Benzemu.

Jenže to není ani zdaleka všechno. Les Bleus téměř dva roky nehráli soutěžní zápas, byl jim vyčítán nedostatek kreativity ve středu pole, a s nástupem roku 2016 se začala kupit i zranění.

Ta postihla zejména zadní řadu, konkrétně její střed; ze stabilní stoperské čtyřky zůstal v nominaci pouze Laurent Koscielny, podle mnohých až čtvrtý nejlepší stoper země. Raphaël Varane a Kurt Zouma jsou zranění, Mamadou Sakho byl zase suspendován za pozitivní dopingový nález; trest mu nakonec zrušili, Deschamps už ho ale na milost nevzal. Zdravotní potíže vyřadily i Aymerika Laporteho, veterána Jérémy Mathieua a na poslední chvíli také defenzivního záložníka číslo 1, Lasse Diarru.

Kritici si brali na paškál také způsob, jakým Deschamps vůbec nominaci sestavil — a to ještě před nucenými změnami. Bývalý skvělý záložník totiž při svém výběru zvolil cestu 'nejmenšího odporu' a vsadil jednoznačně na zkušenosti, čímž došlo k takřka dokonalému odtržení národního týmu od Ligue 1. Že má šampion z Paříže v kádru pouze Blaise Matuidiho, je ještě pochopitelné; PSG stojí na jihoamerické ose (a Zlatanovi). Deschamps ale na turnaj nevzal ani Hatema Ben Arfu, nominovaného na hráče roku v L1, ani zkušené lokální veterány Perrina s Valbuenou. Minimálně ten první jmenovaný by se mu přitom v současné situaci hodil přímo dokonale.

Dokonce i slavná lyonská akademie, jejíž hráči sestavili jedenáctku, která dvakrát v řadě získala ligové stříbro, má v nominaci jediného zástupce — je jím Samuel Umtiti, stoper, který se do kádru dostal až po vypadnutí pěti (!) kolegů. V součtu je mezi třiadvaceti vyvolenými pouze pět zástupců Ligue 1, a to ještě dva z nich patří mezi náhradní gólmany.

Když proto Karim Benzema pouhých deset dní před výkopem Eura promluvil pro deník Marca, vypadalo to, že atmosféra ve francouzské kabině je na pokraji kolapsu. Oslabený tým se najednou musel vypořádat s tím, že nejlepší fotbalista země — vyřazený kvůli skandálu s vydíráním spoluhráče Mathieu Valbueny — veřejně do novin pomlouvá celý tým včetně trenéra, kterého dokonce nařknul z rasismu.

Reakce, která následovala, však musela fanoušky uklidnit minimálně v jedné věci: tento tým je psychicky mnohem silnější než před nějakými šesti, osmi lety. Francouzské rádio RMC přineslo zprávu o tom, že celá kabina (toho času na soustředění v Rakousku) Benzemu jednohlasně odsoudila a jeho výroky označila za nechutné a sobecké. "Jistě, náš trenér je rasista. Proto povolal deset bílých a třináct barevných hráčů," vyjádřil se sarkasticky nejmenovaný reprezentant. Dokonce i Olivier Giroud, kterého publikum vypískalo při přáteláku s Kamerunem (3:2), na situaci reagoval se stoickým klidem: "Proč na mě pískali? Je to kvůli Benzemovi. Já i Dédé (Gignac) víme, že to odskáčeme."

Ať už je současná soupiska jakkoliv podivně nevyvážená a díky absencím 'děravá', zdá se, že jedna věc se jí upřít nedá: ochota táhnout za jeden provaz. To je pro francouzské fanoušky ohromně osvěžující zpráva.

Historie

Francouzský fotbalový tým má hluboké kořeny. Oficiálně byl založen v roce 1904, krátce před vznikem FIFA, a 1. května téhož roku sehrál první přátelák s Belgií v Bruselu (3:3). Ve 30. letech potom už Les Bleus platili za relativně kvalitní evropský tým; zúčastnili se prvního MS v roce 1930, to třetí (1938) dokonce sami pořádali. V této dekádě se v jejich dresu mimochodem objevili Raoul Diagne a Larbi Benbarek, původem ze Senegalu, resp. Alžírska; šlo o první barevné hráče, kteří kdy oblékli dres evropské koloniální mocnosti.

Historii les Bleus rámují tři zlaté generace. Ta první vznikla v 50. letech a zdobila ji taková jména jako Just Fontaine, Raymond Kopa nebo Jean Vincent. Její vrchol přišel na mistrovství světa v roce 1958, kdy získala bronz po výhře 6:3 nad SRN; Fontaine tehdy skóroval čtyřikrát a stanovil dosavadní střelecký rekord mundialu — 13 tref. O dva roky později pak Francouzi pořádali vůbec první Euro a opět došli až do semifinále, v boji o bronz ale podlehli Československu, a to byl jejich poslední úspěch na hodně dlouhou dobu.

Teprve o více než 20 let později poznali fanoušky nové hrdiny z druhé zlaté generace: Michela Platiniho, Jeana Tiganu a Alaina Giresseho. Domácí Euro 1984 skončilo pod Platiniho vedením prvním mezinárodním zlatem. Po další krátké odmlce pak už přišel čas na éru vůbec nejslavnější: Tým přezdívaný 'blacks, blancs, beurs' (černí, bílí, Arabové) během ní opanoval slavný světový šampionát 1998 i Euro o dva roky později. Byla to generace Zinedinea Zidaneho; generace, jejíž hráči se stali prvními opravdovými superhvězdami. Žádný fotbalový okamžik ve Francouzích nevzbudil tolik národní hrdosti a štěstí jako legendární pařížské finále z roku 1998, kdy Brazílie padla jasným poměrem 0:3.

Uplynulo obligátních deset let úpadku, které sice ozdobilo trochu zapomenuté 'Ribéryho' stříbro z MS 2006, veřejnost si je ale bude pamatovat spíše díky nechutným zákulisním rvačkám a skandálům pod 'vedením' příliš slabého Raymonda Domenecha. Od roku 2012 se ale věci dávají pomalu zpět do pořádku. Na posledním MS došel Deschampsův tým až do čtvrtfinále, kde vypadl po vyrovnaném boji s pozdějším vítězem z Německa - a teď přišel čas dovršit domácí hattrick.

Infograficky


autor: Víťa Horák

Cesta na šampionát

Francouzi se coby pořadatel na šampionát kvalifikovali automaticky. UEFA ale v rámci tohoto šampionátu poprvé zavedla experimentální formát, v němž les Bleus v neúplné skupině I 'doplnili' soutěžní týmy; odehráli tak všechny zápasy s Portugalskem, Albánií, Dánskem, Arménií i Srbskem, aniž by se jejich výsledky počítaly do konečné tabulky. Jediný získaný bod z dvojzápasu s Albánií byl překvapením a nabízí fanouškům nepříjemné déjà-vu, neboť Orli na slavnějšího soka číhají i v 'ostré' skupině A. Jinak ale Francie působila suverénně, získala 'neviditelných' 23 bodů a skupinu by (za normálních okolností) ovládla.

Jediným indikátorem formy tak byly přátelské zápasy, kterých Deschamps odřídil poměrně hodně, a které nabídly vesměs optimistické výsledky. Prohra 0:2 v Anglii představuje jediné zaváhání za posledních devět duelů; Francouzi jinak všechny vyhráli, a to i proti silným soupeřům. Triumfovali v Portugalsku (1:0), Dánsku (2:1) i Nizozemsku (3:2), doma přehráli Německo (2:0), Rusko (4:2) i posledně Kamerun. Před výkopem Eura proti Rumunsku je ještě čeká generálka proti Skotsku v Métách, už teď je ale možné říct, že jejich forma je (v přípravě) vynikající.

Legendární Thierry Henry v rozhovoru pro L'Équipe nabídl ještě jeden zajímavý úhel pohledu: Deschamps prý za 'přípravu' bral i brazilský mundial. "Trenér k tomu takto přistupuje od začátku," prohlásil. "Před mistrovstvím světa prakticky řekl: Tohle je rozehřívací kolo před Eurem. V Brazílii nechtěl vyhrát. Cílem nebyla medaile, ale sehrání se, vytvoření kompaktního týmu. Což vysvětluje i jeho nominaci, do které za ty dva roky pronikli jen borci, které zkrátka nebylo možné opomenout — jako N'Golo Kanté."

Trenér — Didier Deschamps

Dokáže Deschamps skutečně zopakovat historii? Není pochyb o tom, že tento šampionát je pro něj absolutním vrcholem dosavadní trenérské kariéry, okamžikem, na který se připravoval od prvních vteřin ve funkci. Stále teprve sedmačtyřicetiletý kouč má vítěznou krev; v roce 1998 byl kapitánem nejslavnějšího výběru francouzské historie, jejž dovedl ke dvěma velkým titulům. Teď touží přidat třetí jako trenér.

Ačkoliv jeho kritici často připomínají, že příliš lpí na systému 4-3-3, není schopen pružně reagovat na vývoj okolností a těžko vybředává ze stereotypů a vleklých krizí (což se ukázalo na konci jeho působení v Marseille), faktem je, že obrovská bojovnost a motivační schopnosti mu rozhodně nechybí. Monaco dotáhl v roce 2004 coby zelenáč do finále Ligy mistrů, trénoval Juventus, v Marseille získal šest trofejí (včetně zatím posledního titulu v sezoně 2009/10). A co především — má přirozenou autoritu a respekt. Hráči ví, že mají co do činění s váženou legendou, a Deschamps tuto pozici zatím zvládá využívat pro dobro týmu. Kde byl Domenech příliš zbabělý a Blanc příliš pasivní, Deschamps drží otěže pevně v rukou — a kabina Les Bleus pod jeho vedením drží pohromadě.

Bylo to ostatně vidět i v kvalifikaci na poslední mistrovství světa, kde Francie v prvním barážovém kole prohrála 2:0 na Ukrajině a řada lidí ji už vyřazovala. Les Bleus se ale zvedli a pod Deschampsovou taktovkou soupeře v domácí odvetě naprosto rozebrali. Podobný entuziasmus bude na Euru potřeba jako sůl.

Tahoun týmu — Paul Pogba (Juventus)


zdroj: richestcelebrities.org

Je hodně kacířskou myšlenkou nazvat Pogbu 'novým Zidanem'? Jistě, mladík z Juventusu nemá s herním stylem nejslavnějšího francouzského fotbalisty všech dob společného takřka nic, kromě toho, že oba hrají v záloze; možná je ale načase přestat se pídit po Zizouově nástupci mezi technickými hračičkami a přijmout fakt, že fotbal se za posledních 15 let dramaticky posunul. A že Pogba představuje pro francouzské fanoušky stejný klenot jako Zizou pro generaci jejich otců.

Co se potenciálu týče, může být Pogba nejlepším hráčem na světě. Má neskutečnou dynamiku, energii, přehled, techniku... zkrátka všechno. Jeho jedinou slabinou je fakt, že nedokáže podávat stoprocentní výkony v každém zápase. Pokud mu ale utkání takříkajíc sedne, je neporazitelný.

Francie bude potřebovat, aby do play-off naladil svoji optimální formu. On sám to bude potřebovat taky — pokud se chce skutečně zapsat do historie. Talent na to rozhodně má. Může být ještě mnohem lepší než ten, ke kterému ho v začátcích kariéry přirovnávali: Patrick Vieira. Deschamps na něj bezmezně spoléhá.

Na prahu slávy — Antoine Griezmann (Atlético Madrid)


zdroj: forzaitalianfootball.com

"Francii dnes chyběl Griezmann. Je pro ně ohromně důležitým hráčem, je to jejich kreativní duše a zároveň skvělý střelec. Ohromně chytrý fotbalista. Bylo vidět, že jim schází. Možná mají problémy se stopery, ale skutečným problémem bude, pokud vypadne Griezmann," nechal se po posledním přáteláku slyšet kamerunský kouč Hugo Broos. Pro pětadvacetiletého forvarda je to ohromná pochvala.

Griezmannova kariéra se ubírá po skutečně strmé křivce: někdejší velký talent z Realu Sociedad se za poslední dvě sezony vypracoval v klíčovou oporu Atlétika Madrid, jednoho z nejlepších klubů na světě, a teď může na domácím Euru učinit krok mezi tu úplně nejužší špičku. Pro Deschampse bude zcela zásadní, aby mu šampionát vyšel; má totiž potenciál dotáhnout Francii ke zlatu. Autor sedmi branek v reprezentačním trikotu (26 startů) je ohromně cenný i proto, že může nastoupit na všech třech pozicích v útočném trojzubci trenérova oblíbeného 4-3-3.

Pokud Griezmannovi šampionát vyjde podle předpokladů, není vůbec vyloučené, že jeho jméno bude v srpnu lámat přestupové rekordy. Vsadit si na něj jako na nejlepšího střelce turnaje ale můžete už teď.

Předpokládaná sestavaFrancie má na hřišti v podstatě pouze dva problémy: Tím prvním je obrana. O epidemii zranění ve stoperských řadách už jsme psali; i kdyby ale byli všichni zdraví, stále by chyběl někdo jako svého času Laurent Blanc — typický lídr, generál defenzivy, pod jehož vedením by bylo možné vzadu jednoduše "zavřít" a soupeře znechutit. Koscielny je kvalitní stoper, ale v krizových situacích bývá příliš měkký; Mangala má velký talent, ale je náchylný k chybám; a splašený třicátník Adil Rami — povolaný zničehonic proto, že Deschamps mezi stopery postrádal praváka zvyklého nastupovat na pravé polovině hřiště — v zápase s Kamerunem zmatkoval natolik, že stavět ho do základu na Euru by smrdělo pořádným průšvihem.

Dvojice Rami - Koscielny tedy v ostré zkoušce příliš neobstála; otázkou je, jestli má Deschamps po ruce lepší alternativu. Koscielny je sice pravák, prakticky celou kariéru (v Arsenalu i v národním týmu) ale hraje nalevo. Mangala a Umtiti jsou potom typičtí leváci, pro něž je 'náhradní' pozicí levý bek, ne pravý stoper. Nejlepší formu má jednoznačně Umtiti, ten je ale v národním týmu úplný nováček a bylo by velkým překvapením, kdyby dostal šanci od začátku. Takže alternativy jsou v podstatě dvě: Rami - Koscielny a Koscielny - Mangala.

Pokud k tomu připočteme fakt, že stabilním bekům Sagnovi s Evrou je dohromady 68 let, a fakt, že Lloris — ač dlouhodobě jeden z nejlepších gólmanů na světě — si vždycky hleděl spíše svého řemesla (chytat míče) a nějakým dirigentským talentem příliš neoplýval, vychází z toho jediné: Francie může mít vzadu potíže. Ostatně ve třech zápasech v roce 2016 inkasovala dohromady šest gólů.

Na druhou stranu jich ale deset sama dala — a právě tady leží druhý velký problém. Ne snad že by Deschamps neměl vepředu z čeho vybírat; naopak, skvělých hráčů do ofenzivy má (i bez Benzemy) přehršel. Musí ale najít tu správnou útočnou trojici, což nebude jednoduché. Tato Francie není žádným pragmatickým týmem, který by dokázal pozornou defenzivou hlídat těsné vedení; je to zábavný, ofenzivně laděný celek, jehož úkolem bude soupeře prostě přestřílet. A k tomu potřebuje bezchybně šlapající útok.

Je jisté, že v základu bude Griezmann (pokud bude zdravý). Jinak se ale možnosti liší. Řada odborníků předvídá, že by křídelník Atlétika fungoval nejlépe jako falešný hrot; tato situace je ale krajně nepravděpodobná vzhledem k tomu, že Deschamps nominoval dvě klasické devítky, Oliviera Girouda a André-Pierre Gignaca (který v mexickém exilu nasázel 35 gólů v 52 zápasech a stal se tak vůbec nejproduktivnějším francouzským hráčem sezony).

S Griezmannem se proto zřejmě počítá na pravé křídlo, kde by ho měl 'stínovat' Kingsley Coman; nalevo si říká o základ supertalentovaný Anthony Martial, jemuž dělá konkurenci odborník na přímé kopy Dimitri Payet.

Payet je ovšem zároveň zdaleka nejkreativnějším hráčem týmu — a pokud bude ze sestavy vynechán, mohla by Francie doplatit na přílišnou čitelnost. Hvězda West Hamu byla ostatně celou kariéru vychovávána jako moderní desítka, 'attacking allrounder' schopný vymyslet cokoliv na kterékoliv pozici na hřišti (což rok co rok podporuje obrovským množstvím vytvořených šancí).

Jak tedy Deschamps svůj trojzubec nakonec poskládá? Letos se zatím zkoušely varianty Griezmann - Giroud - Payet, Griezmann - Gignac - Martial a Coman - Giroud - Payet, všechny s obstojným úspěchem.

Co se zálohy týče, nemusí se Deschamps ničeho obávat: v Blaise Matuidim a Paulu Pogbovi má dva box-to-box středopolaře absolutní světové špičky, a pokud je bude zezadu jistit nezastavitelný N'Golo Kanté, bude francouzská záloha prakticky neprůchodná. Zároveň ale také poněkud nekreativní, neboť Kanté (na rozdíl od druhé varianty na DM, Yohana Cabayeho) neplní roli deep-lying playmakera. Pokud Griezmann, Payet a spol. zvládnou vepředu obstarat kreativní složku, trojice titánů za nimi poskytne nepropustný, dynamický a neskutečně silný štít.

Tip redakce na umístění: 1. místo

Přípravné zápasy
25.03.2016
Nizozemsko - Francie
2:3
29.03.2016
Francie - Rusko
4:2
30.05.2016
Francie - Kamerun
3:2
04.06.2016
Francie - Skotsko
3:0
Program zápasů - skupina A
10.06.201621:00Saint-Denis
Francie - Rumunsko
15.06.201621:00Marseille
Francie - Albánie
19.06.201621:00Lille
Švýcarsko - Francie
Konečná nominace
Brankáři: Benoît Costil (Stade Rennes), Hugo Lloris (Tottenham), Steve Mandanda (Marseille).
Obránci: Lucas Digne (AS Řím), Patrice Evra (Juventus FC), Christophe Jallet (Lyon), Laurent Koscielny (Arsenal FC), Eliaquim Mangala (Man. City), Adil Rami (Sevilla FC), Bacary Sagna (Man. City), Samuel Umtiti (Lyon).
Záložníci: Yohan Cabaye (Crystal P.), Kingsley Coman (Bayern M.), N'Golo Kanté (Leicester), Blaise Matuidi (Paris SG), Dimitri Payet (West Ham), Paul Pogba (Juventus FC), Morgan Schneiderlin (Man. Utd), Moussa Sissoko (Newcastle).
Útočníci: André-Pierre Gignac (Tigres UANL), Olivier Giroud (Arsenal FC), Antoine Griezmann (Atl. Madrid), Anthony Martial (Man. Utd).
Detailní nominace

Autor: Dominik Zezula
Související články
Komentáře (318 / 0 nových)
papanegra
02.06.2016 08:15
#
Škoda těch zranění, ta defenziva by jinak byla na TOP úrovni, ale i tak je pasuju do jednich z největších favoritů.
Csaplárova past
02.06.2016 14:03
#
Kante, Pogba a Matuidi ty vole, tomu rikam stred zalohy. Kvalitu defenzivy jenom srazi Koschielny ....
lofin9
02.06.2016 15:04
#
Koscielny je tam najlepší stopér ty jarine
JeséRodriguez
02.06.2016 17:06
#
lofin9
03.06.2016 11:18
#
myslel som v tejto nominácii alebo tam vidíš lepšieho?
vteco
02.06.2016 17:28
#
Csaplárova past
03.06.2016 05:37
#
Ted uz asi ano , ale jinak je to traged .... Ten hrac prakticky 90 minut nevi, ktera bije. Jestlipak vis, kolik zavinil tento rok golu v Arsenalu ... Hmmmm ??
smazaný uživatel
03.06.2016 07:48
#
Nebyt Koscielneho, tak je defenziva Arsenalu jeden velky vtip. To on ji drzi pohromade, urcite ne Mertesacker a psycho Gabriel uz vubev ne.
lofin9
03.06.2016 11:16
#
určite menej ako Cahill
Babacar:)
02.06.2016 17:13
#
vteco
02.06.2016 17:28
#
Csaplárova past
03.06.2016 05:38
#
Bez si spravit komplexy na gunners.cz
vteco
03.06.2016 10:00
#
Tak určitě. Nevíš která bije.
smazaný uživatel
02.06.2016 08:19
#
Nenormálne naslapana zostava
elChe
02.06.2016 08:20
#
Ta obrana teda vypada
smazaný uživatel
02.06.2016 08:22
#
Nebýt těch zranění a hlupáka DD, tak mohla být ta sestava daleko silnější...
10
02.06.2016 08:24
#
Sleduju Pogbu v každým zápase poslední 4 roky, předtím jsem ještě delší dobu sledoval hru Zizoua...a nevidím hráče, který by se mu stylem hry a elegancí přiblížil víc než Polpo.

Samozřejmě to nejsou kopie, ale napsat, že "mladík z Juventusu nemá s herním stylem nejslavnějšího francouzského fotbalisty všech dob společného takřka nic" mi přijde úplně mimo, protože určitý pohyby a řešení situací mají naprosto identický, zvlášť pokud budu srovnávat s působením ZZ v Juve.
Ángel di María 22
02.06.2016 08:30
#
smazaný uživatel
02.06.2016 08:38
#
smazaný uživatel
02.06.2016 08:58
#
Říkal jsem si úplně to stejný. Neskutečný jak je v souboji a o vteřinku později už je dva metry od protihráče, kterej sedí na zemi :).
smazaný uživatel
02.06.2016 09:08
#
smazaný uživatel
02.06.2016 09:30
#
Až na to, že je černý.
salami
02.06.2016 09:38
#
smazaný uživatel
02.06.2016 09:48
#
pawelFCB
02.06.2016 11:00
#
smazaný uživatel
02.06.2016 11:47
#
Zidane bol este o triedu elegantnejsi a technickejsi, mal ladnejsie pohyby. Pogba je viac strojovy typ hraca, ale v urcitych momentoch sa Zidanovi podoba, to ano.
10
02.06.2016 11:56
#
ano, Zizou byl dost možná nejelegantnější hráč v historii, všechny ty 3 atributy hry měl geniální...ale Polpo se mu pro mě přiblížil nejvíc

navíc je Paulovi pořád teprve 23 let, Zizou přicházel do Juve až v 24...
smazaný uživatel
02.06.2016 12:25
#
Jj, ale taky Iniesta napr. je elegantnejsi ako Pogba, ten sa co do elegantnosti a geniality podoba viac na Zidanea...
10
02.06.2016 12:34
#
možná, ale tam zase veškerá podobnost končí...třeba proto, že je Iniesta o 2 hlavy menší než byl Zizou a Polpo
j_mrazik
02.06.2016 14:54
#
Malým se to machruje.
Hokaido
02.06.2016 12:28
#
Nejelegantnější hráč historie je Hatem ben Arfa.
domingo
02.06.2016 12:37
#
Sorry, Pogbu jsem dopisoval uz ve spechu, jinak bych si projel minimalne fanouskovsky fora a zkusil o tom srovnani neco najit. Ve francouzskejch realiich je prirovnani Pogby a Zidaneho neobvykly, na rozdil od jmen typu Gourcuff, Ben Arfa nebo Ribery.. tak jsem vychazel primarne z toho + ze svych (uz hodne zaprasenych) vzpominek na ZZ.

Beru, ze fanousci Juve, kteri je oba meli na ocich tyden co tyden, do toho maji lepsi vhled.
BrainBlender
02.06.2016 15:56
#
Je tam podobna elegance. Styl pohybu, ale jinak Pogba ma zvireci element, ktery Zizou podle me proste nemel (zato mel jine kvality, ze)
Zizou
03.06.2016 14:09
#
Zizou uměl úplně všechno. On snad neměl ani žádnou slabinu. Navíc s jakou lehkostí a elegancí on hrál. To byla opravdu pastva pro oči. "Když nevíš co s míčem, nahrej Zidanovi." No bohužel jsem neměl moc příležitostí vidět Pogbu, ale jsem na něj teda hodně zvědavý, protože přirovnávat ho k jednomu z nejlepších hráčů téhle hry, je opravdu odvážné. Každopádně dle komentů tady na to nejspíš má a navíc je hodně mladý, takže má ještě dost času se rozvíjet. Vidět Zidana v černé provedení by vůbec nebylo na škodu.
madridcan
02.06.2016 08:25
#
Tip je vysledkom kompromisu medzi dvoma redaktormi, nemusi sa preto zhodovat s nazorom autora clanku Tu vam to velmi neverim...
fantomas
02.06.2016 08:28
#
Jako proč?
Ángel di María 22
02.06.2016 08:29
#
Ten pískot na Girouda, to je fakt hustý od Francouzů

Ze skupiny postoupí v pohodě, pak zas vytečou. Ten tým je teď hooodně nesympatickej, ale Martialovi a Grizimu bych to přál. Škoda, že jinak je to pleps.
Gunner14
02.06.2016 08:43
#
Spíš dementní než hustý, jestli na něj fakt bučí skrz to, že Deschamps nevzal Benzemu... Giroud dal za Francii 10 golů z posledních 11 zápasů a je jejich nejlepším střelcem od roku 2012. Giroud 15(+6 asistencí) Benzema 14 .
salami
02.06.2016 09:39
#
pozor na cizí termity
smazaný uživatel
02.06.2016 08:31
#
Predstavovani tymu zacina a to znamena, ze fotbalovy svatek se blizi. Pro me osobne ten nejzazivnejsi a nejzajimavejsi. Uz od roku 2000, kdy jsem sledoval sve prvni Mistrovstvi Evropy
db18
02.06.2016 08:32
#
To je tip na umístění ve skupině?
Jinak super článek - akorát se tady s Domingem neshoduji v názoru na Pogbu, který ve velkých zápasech často ztrácí svou dynamiku... a dál doufám ve variantu s Griezmannem na hrotu a Payetem s Comanem na krajích...
fantomas
02.06.2016 08:33
#
Takhle to soukromě chtěl i domingo, akorát s Martialem místo Comana.
Stiksxx
02.06.2016 08:35
#
Když to dobře poskládají a sednou si, tak mají na finále. Semifinále to bude jistě.
C-M@ster
02.06.2016 08:41
#

Ono se spekuluje, že by jako Payet nebyl základ? Dost mě šokuje, že jsem jedinej, kdo čeká, že bude nejlepší střelec Francie.
technecium
02.06.2016 08:44
#
Payet je ten, co je na hřišti jen na přímáky?
C-M@ster
02.06.2016 08:46
#
Když jsem viděl hrát Francii, byl nebezpečnej i ze hry. Zdaleka nejvíc na place.
fantomas
02.06.2016 08:48
#
Switchback
02.06.2016 08:55
#
Sem tam se ukopne no
Hokaido
02.06.2016 09:20
#
fenixLFC
02.06.2016 10:40
#
pawelFCB
02.06.2016 11:00
#
tunkic
02.06.2016 11:21
#
Tady ho někdo asi "viděl" někdy hrát
Manny
02.06.2016 14:49
#
Co to jako je toto, to ma byt vtip?
Bayernista18
02.06.2016 15:44
#
Mada
02.06.2016 16:16
#
Hachim Mastour
02.06.2016 18:13
#
Jerichoo
03.06.2016 00:03
#
Error
02.06.2016 09:11
#

Payet - Martial - Griezmann, nic jiného by u mě nepřipadalo v úvahu.
Hokaido
02.06.2016 09:22
#
Giroud určitě začne v útoku. Payet-Giroud-Griezmann je taky pecka.
smazaný uživatel
02.06.2016 10:03
#
magnat7
02.06.2016 18:16
#
technecium
02.06.2016 08:43
#
Platini >> Zidane
smazaný uživatel
02.06.2016 08:50
#
REPLIKATOR
02.06.2016 08:50
#
Switchback
02.06.2016 08:55
#
tak o tom snad není pochyb ...
Puskas
02.06.2016 09:01
#
To, co předváděl na Euro 84, ostatně jako celý mančaft, na to nikdy nezapomenu. Kdo zažil, pochopí...
Switchback
02.06.2016 09:01
#
Puskas
02.06.2016 09:14
#
??
valloire
02.06.2016 13:37
#
Čemu se gebíš? 9 fíků v 5 zápasech jako záložník a jak je teď moderní říkat i desítky vytvořených gólových šancí. Jeden ze 3 nejlepších individuálních výkonů hráče na velkých turnajích.
Puskas
02.06.2016 13:49
#
technecium
02.06.2016 17:52
#
Poprvý s tebou souhlasím
valloire
03.06.2016 13:10
#
Jen se nestyď víc.....s Barcelonou nemusíš, ale já mám vždycky pravdu Vy to víte a to vás sere.
Hokaido
02.06.2016 09:22
#
Kolik je ti vůbec let?
Puskas
02.06.2016 09:36
#
Asi tak: starší je už jen Olympic, černé uhlí a valloire:)
valloire
02.06.2016 13:31
#
Puskas
02.06.2016 13:48
#
FUnk
02.06.2016 10:33
#
minule nam vysvetloval, jak se kdysi nabijely pusky zepredu...
Puskas
02.06.2016 10:49
#
Žaludy. Učil mě to Rumcajs.
smazaný uživatel
02.06.2016 23:00
#
smazaný uživatel
02.06.2016 23:00
#
Krampol měl na svůj věk též dobrej vtip. Znal jsem mrtvý moře, když bylo ještě marod.
smazaný uživatel
03.06.2016 00:02
#
smazaný uživatel
03.06.2016 07:54
#
Šemík byl hříbě...Staropramen byl jen Pramen...Říkalo se:Stůj,nebo hodim...
smazaný uživatel
03.06.2016 23:01
#
valloire
02.06.2016 13:31
#
smazaný uživatel
02.06.2016 22:46
#
misinho7
02.06.2016 09:04
#
pawelFCB
02.06.2016 11:00
#
smazaný uživatel
02.06.2016 11:42
#
==
smazaný uživatel
02.06.2016 16:08
#
raduinho
02.06.2016 08:43
#
Skončí v semifinále. V tom je porazíme hlavičkou Sivoka po rohovém kopu v 72.minutě 1-0.
smazaný uživatel
02.06.2016 08:43
#


...hraje si tu nejake fantasy euro?
Wat
02.06.2016 08:48
#
Věřím, že i přes problémy v defenzivě si dojde tahle parta pro zlato. Na jejich zápasy se těším, očekávám velkou podívanou plnou branek.

Docela mě mrzí, že se nezkoušela varianta podobná: Lloris - Sagna, Kos, Umtiti, Evra - Kante - Pogba, Matudi - Payet, Griezmann, Martial, ale s tím zřejmě nejde moc počítat, protože Gignac a Oli tam nejsou jenom pro parádu.
REPLIKATOR
02.06.2016 08:49
#
Hodně slabá obrana.
smazaný uživatel
02.06.2016 08:49
#
Ja jsem sto let za opicema, ale to fakt postupuji 3 tymy ze skupiny?
fantomas
02.06.2016 08:50
#
Hokaido
02.06.2016 09:24
#
z 24 týmů půjde 16 dál, je to trapný.
DieFohlenBMG
02.06.2016 10:42
#
dokonce 18
Hokaido
02.06.2016 11:15
#
To bude hrát ještě Celtic se svým béčkem, né?
Murtago
11.06.2016 10:50
#
DieFohlenBMG
02.06.2016 10:42
#
tak ne
smazaný uživatel
02.06.2016 09:30
#
Jako vazne? Zrovna jsem tam chtel naprat nepostup Ruska ze skupiny za 3.1
Kovi81
02.06.2016 15:36
#
to bych zkusil, podle me budou posledni
Riviera Kid
02.06.2016 09:46
#
První dva z každé skupiny plus čtyři nejlepší na třetích místech.
smazaný uživatel
02.06.2016 08:52
#
Absence Benzemy a Varaneho je bohužel bude stát titul. Jinak super článek
Switchback
02.06.2016 08:56
#
Super Těším se hlavně na Pogbu a jsem celkem zvědavej na Girouda, jestli zase něco neposere ...
kylo ren
02.06.2016 08:58
#
Kazdej den clanek?
fantomas
02.06.2016 09:00
#
Tři
kylo ren
02.06.2016 09:01
#
Diky
Gunner14
02.06.2016 09:06
#
Pigeon
02.06.2016 09:15
#
matZz
02.06.2016 09:51
#
Nikikrew
02.06.2016 10:00
#
pawelFCB
02.06.2016 11:00
#
icka
02.06.2016 16:07
#
fantomas
02.06.2016 23:59
#
Tak se to samozřejmě nepovedlo dodržet hned v první den
Euphael
02.06.2016 09:02
#
"Koscielny až čtvrtý nejlepší stoper země"
Gunner14
02.06.2016 09:06
#
Jj dobrá kravina
smazaný uživatel
02.06.2016 09:09
#
a před ním Sakho
Euphael
02.06.2016 09:11
#
No to snad není myšleno, že by byl před ním Sakho nebo Zouma
smazaný uživatel
02.06.2016 10:54
#
REPLIKATOR
02.06.2016 09:11
#
pátý?
afc
02.06.2016 09:13
#
Druhy.
Euphael
02.06.2016 09:19
#
V tom případě na děleném prvním a druhém.
afc
02.06.2016 09:22
#
V prospech Varaneho hovori vek,takze Kosc je 2.
Euphael
02.06.2016 09:39
#
Jak může hrát věk ve prospěch v situaci, kdy porovnáváme kvality? Můžu zase říct, že ve prospěch Kose hrajou zkušenosti.
10
02.06.2016 09:15
#
8. - 15. spíš
smazaný uživatel
02.06.2016 13:09
#
smazaný uživatel
02.06.2016 16:09
#
vteco
02.06.2016 17:29
#
Puskas
02.06.2016 09:15
#
Tak když může být Limberský jeden z nejlepších beků v Evropě...
Hokaido
02.06.2016 09:24
#
Je to trošku zdramatitovaný, no.
smazaný uživatel
02.06.2016 09:33
#
Tak Varane, Umtiti, Zouma a pak až Koscielny. Bohužel je to tak.
Euphael
02.06.2016 09:38
#
to víš, že jo.
livefan
02.06.2016 10:04
#
Spasitel
02.06.2016 10:05
#
fantomas
02.06.2016 10:11
#
Umtiti
jmj.mirasek
02.06.2016 10:23
#
tunkic
02.06.2016 10:29
#
smazaný uživatel
02.06.2016 10:55
#
Varane, Zouma..
pawelFCB
02.06.2016 11:01
#
smazaný uživatel
02.06.2016 11:42
#
Az na Umtitiho, Vaso.
smazaný uživatel
02.06.2016 16:09
#
vteco
02.06.2016 17:29
#
Nikikrew
02.06.2016 10:01
#
neskutocne
domingo
02.06.2016 12:40
#
"podle mnohych" - a to proste sedi, Sakho, Zouma i Varane maji pro velkou cast fanousku lepsi jmeno
Counter
02.06.2016 13:40
#
Koho zajímá ignorantní většina
Euphael
02.06.2016 13:44
#
ty jsi šašek
Counter
02.06.2016 13:57
#
A jako fakt má už za tu chvilku v Chelsea Zouma větší jméno než Kosc? To mě docela překvapuje.
Hokaido
02.06.2016 16:57
#
Taky mě překvapuje, jak je pro většinu lidí Zouma bez nějakýho přemýšlení lepší. Kdybych si jednoho mohl vybrat, tak beru určitě Zoumu, ale jestli se bavíme o momentální kvalitě...
A Sakho je imho bez debat horší stoper.
smazaný uživatel
02.06.2016 18:58
#
tak imho nebo bez debat?
Hokaido
02.06.2016 19:03
#
Imho bez debat, to se more snad nevylučuje?
kiwwi
02.06.2016 14:19
#
Zouma a uz tobôž nie Sakho niesu lepší hráči ako Koscielny a ani nemajú lepšie meno... To uz skôr ten Laporte
Manny
02.06.2016 14:54
#
Jako fanousci z francie? Jinak nechapu jak by mohl mit sakho lepsi zvuk nez kos...
smazaný uživatel
02.06.2016 19:00
#
kos je zpevnejsi nez sako.
smazaný uživatel
02.06.2016 16:10
#
skor az 5-ty by som povedal
kylo ren
02.06.2016 09:05
#
Podle mě to vyhraje někdo z trojice španělsko německo francie
Euphael
02.06.2016 09:06
#
ješté si to pojistí Belgií, Německem a Itálií
C-M@ster
02.06.2016 09:18
#
Německo pro sichr 2x?
Euphael
02.06.2016 09:19
#
myslel jsem anglii
kylo ren
02.06.2016 09:21
#
Anglosasove
db18
02.06.2016 15:33
#
No vidíš... ani pořes prsty ti to nejde...
Murtago
11.06.2016 10:51
#
smazaný uživatel
02.06.2016 09:10
#
podle mě určitě vyhraje tým, který předtím postoupí ze skupiny
smazaný uživatel
02.06.2016 14:19
#
"Čim víc dáme gólů, tim víc máme bodů. Kdyby někdo chtěl, tak vám to ukážu v excelu"
meno
02.06.2016 14:23
#
Podle mě rozhodně nevyhraje Holandsko
Spasitel
02.06.2016 09:10
#
Vypadnú v semifinále tím je ako tak kvalitný ale nie tak súdržný a ešte ked Deschamps dá proti silnému súperovi Girouda
Manik...
02.06.2016 09:13
#
Ten Giroud tam s Benzemou by byli vůbec, jinde
smazaný uživatel
02.06.2016 09:20
#
To je taky cirkus s tím Benzemou... Ono mu neuškodí, když ho posadí, byť teda na lavici obžalovaných..
PropanbutanovaBomba
02.06.2016 09:26
#
Martial>Coman
Uwe háže buly
02.06.2016 11:27
#
Leda v mokrém snu..
Hokaido
02.06.2016 12:29
#
smazaný uživatel
02.06.2016 14:05
#
db18
02.06.2016 15:34
#
Tam bych teda nechtěl ani jednoho...
kiwwi
02.06.2016 19:45
#
pff, vies kolko kuriev by so sebou dotiahli taki znami futbalisti?
db18
02.06.2016 20:29
#
...a nakonec by mne začal vydírat Benzema, to víš že jo...
smazaný uživatel
02.06.2016 20:47
#
Benzema by ti s těma kurvama pomohl, on je známý návštěvník různých podniků v Madridu. Problém by nastal jestli by vznikl nějaký audiovizuální záznam.
DelPiero137
03.06.2016 12:38
#
Hokaido
02.06.2016 12:30
#
Tak o tom asi moc lidí nepochybuje, ale Coman je taky raketa.
Swarley
02.06.2016 09:35
#
ty problémy v obraně jsou tak nádherně nalajnovaný na to, aby Kostelník dostal v prvním zápase redku...já vím, osud nemusí být vždy svině, ale tohle si přece nemůže nechat ujít...
smazaný uživatel
02.06.2016 14:21
#
lepší by to bylo ve třetím zápase, aby do čtvrtfinále poslal nerozehranýho stopera
smazaný uživatel
02.06.2016 09:36
#
Podcasty ako pred MS 2014 tentoraz nebudu?
fantomas
02.06.2016 09:41
#
Nn, zabraly strašně moc času, v podstatě celej jeden den, a když odečtu předloňskej efekt novinky (kterej v počtu poslechů udělal hodně), tak si nemyslim, že by to tentokrát stálo za to. Radši energii vložíme do psaných preview a podcasty pak pravidelně během turnaje.
Liquid
02.06.2016 09:44
#
Francie to bude největší zklamání turnaje podobné kolapsu na MS 2010.
Liquid
02.06.2016 09:52
#
ale ze skupiny postoupí tentokrát, při tomto systému nepostoupí jen zoufalci
livefan
02.06.2016 10:04
#
Ribéry ukončil repre kariéru ne? Dokud to neudělal, tak myslím hrál pod Deschampsem pořád.
smazaný uživatel
02.06.2016 10:05
#
Celá záloha + krídla špičkové, ale obrana mi pripadá dosť slabá
smazaný uživatel
02.06.2016 10:07
#
Maximálně semifinále, ten tlak neustojí
salami
02.06.2016 10:08
#
to mi uplně uniklo, že Francouzi byli součástí tý kvalifikační skupiny, dobrej nápad
fantomas
02.06.2016 10:11
#
Taky
livefan
02.06.2016 10:17
#
Arne
02.06.2016 13:00
#
Pro me taky novinka..
pa3ce
02.06.2016 14:11
#
db18
02.06.2016 15:37
#
guzman
02.06.2016 16:51
#
cetto
02.06.2016 10:08
#
Mám takové zlé tušení, že Griezmannovi tento turnaj moc nesedne. Přecijen v repre ta statistika není nic moc a navíc v Atléticu má úplně jinou roli a pozici, ze které se goly střílejí lépe. Mangala v té základní sestavě podle mě taky moc dlouho nevydrží, ale ten trojlístek ve středu zálohy bude neprostupnej. Alespoň tak dlouho, než Deschamps pochopí, že jednoho z nich musí obětovat po špětku kreativity...
Godwinson
02.06.2016 10:18
#
Koscielnyho mně je líto už teď, ale třeba to nebude tak horké
Eve95
02.06.2016 10:19
#
Před zhruba 2 měsíci sem je měl za největšího favorita, ted po těch zraněních už si nejsem tak jistý. Stále mají špičkový tým, ale ta obrana je hrozivá.
Bude taky hodně záležet na složení útočné trojice, pokud nebude hrát Payet tak jak bylo řečeno článku budou francouzi strašně předvídatelní,

Za mě sestava Lloris - Evra, Mangala, Koscielny, Sagna, Kante, Pogba, Matuidi, Griezman, Giroud, Payet
Nebo v útoku Payet, Griezman, Martial (Coman)
mr.Silver
02.06.2016 10:46
#
Ta zaloha je neskutecne naslapana, suverenne nejlepsi na svete. Jsem velmi zvedav na Girouda jak se s tim popere. Kazdopadne ta obrana je tragicka, no ale kdyz bude v kazdem zapase Francie padat 6 golu, tak se taky nebudu zlobit
smazaný uživatel
02.06.2016 10:53
#
tak třeba záloha Španělska mohla dle předpokladů tu Francouzskou mohla ještě převýšit...
smazaný uživatel
02.06.2016 10:52
#
díky za super článek po ráno to prvně..
K tomu Benzemovi: co se Francii strhává je strašná fraška, Benzema je debil a evidentně problémovej egoistickej hráč, pro což já osobně někdy mám pochopení, ale tohle je za čárou morálky týmu. On není žádná nenahraditelná hvězda a Deschamps tým evidentně připravil a dobře připravil na hru bez Benzemy. btw k jeho tu vyzdihovanému výkonů na posledním ms, žádná hvězda šampionátu to nebyla, to byli hráči jako Neymar, James.. mohl dát minimálně 2xtolik branek a v rozhodující chvíli stejně jako ostatní zklamal..

Jinak.. trošku jsem se usmál u Riberyho stříbra , byť největšíma tahounama byli pořád končící Zidane, Vieira.. tak právě Ribery tam vnesl ten novej impuls a bez něj by v tom finále nebyli..
Co se týče přirovnání Pogby k Zidanemu - není se čemu divit a sám se přitom divím, že to nepřišlo už dříve. Pogba je vyjimečný hráč, trošku jiné pozice než byl Zidane, ale snad o to komplexnější.. Těším se z jeho hry..
salami
02.06.2016 11:44
#
já teda Benzemu chápu, asi neni pochyb o tom, že to je nejlepší francouzskej útočník a kvuli kauze ve který mu nebyla prokázána vina se nemá zúčastnit domácího mistrovství? tohle by nesl špatně každej, akorát teda to, jak do toho zapojil rasismus, je hovadina, je evidentní, že to s tim nemá co do činění
smazaný uživatel
02.06.2016 11:47
#
presumpce viny je hezká věc. ale Benzema by měl prvně začít u sebe a vyčítat sám sobě, že je debil a zapletl se do takovejch věcí. a evidentně zapletl.. vždycky začněme u sebe!
smazaný uživatel
02.06.2016 12:44
#
Benzema není egoistický hráč, kde si to vzal.
smazaný uživatel
02.06.2016 13:06
#
prohlášení..
EXoRcIsT
02.06.2016 10:59
#
Dúfam že to vyhrajú majú perfektné mužstvo plné mladíkov z ktorých môžu ťažiť nasledujúce roky len škoda Varana a Zoumu
Phillipinho
02.06.2016 11:11
#
Lloris-Sagna Koscielny Mangala Evra-Pogba Kante Matuidi-Griezmann Martial Payet

Skoda, ze tam bude Giroud .....
EXoRcIsT
02.06.2016 11:12
#
to nemaju niekoho lepsieho ako Sagna ? a Martial by mal hrat z kridla tam je najlepsi
smazaný uživatel
02.06.2016 11:27
#
nejhnusnejsi vyber na svete, snad vyleti uz ve skupine hlavne at se neopakuje tlacenka z ms98
Uwe háže buly
02.06.2016 11:30
#
Ten Kante fakt bude v základu? Vždyť má tak 2 zápasy ne? Navíc to starší složení zálohy mi přišlo dost sehraný, to uż radši Lasse.
fantomas
02.06.2016 11:33
#
Lass už ani neni v nominaci, místo něho Schneidy, ale taky to vidim spíš na Cabayeho.
Uwe háže buly
02.06.2016 11:37
#
Toho sem si nevšimnul, škoda, klidně i radši Sissoka, ten taky vypadal v repre dobře.
fantomas
02.06.2016 11:43
#
Sissoka jako DM? To bys byl dobrej sebevrah. Takovou hitparádu by si nelajz ani Carver
Langi
02.06.2016 12:55
#
no to by byl vubec gól...aby při těch všech variantách byl v základu nakonec Cabaye
fantomas
02.06.2016 13:05
#
Nevidim na tom nic moc podivnýho. Typologicky je tam teď celkem unikátní a Deschamps někoho takovýho potřebuje, resp. už cejtil tu potřebu v minulosti.
smazaný uživatel
02.06.2016 11:30
#
Normálně bych jim fandil, ale po té co nevzali nejlepšího útočníka Benzemu a nakonec nebude hrát ani Varane, tak jim přeju, aby vůbec nepostoupili ze skupiny.
fenixLFC
02.06.2016 14:24
#
smazaný uživatel
02.06.2016 11:44
#
Hral by som urcite diamant s Girezmannom a Martialom na hrotoch, Giroud je sracka... Inak dobre, ze idu ME, Dominik aspon vyzenie na cas svojich demonov .
JuveGrandeAmore <3
02.06.2016 11:53
#
Vyzeraju celkom silni, najma v ofenzivnej casti (sice s absenciou Benzemu) maju dost slusnych mien. Dotiahnu to daleko, semifinale, kludne i finale, ale zrejme to zlato nedaju. Aj ked Pogbovi by som to doprial. Osobne to vidim skor na zlato u Nemcov, kedze Taliani slabi, bohuzial, Spanieli s Del Bosque nemaju sancu. Mimo favoritov prekvapia tak max. Anglicania (tym, ze tento rok tak rychlo nevypadnu :D ) + Belgicania budu rozhodne zaujimavi. Kazdopadne, je na co sa tesit.
smazaný uživatel
02.06.2016 11:58
#
v skupine pôjdu z 1. miesta a potom v semifinále koniec
smazaný uživatel
02.06.2016 12:02
#
http://europredictor.uefa.com/bracket/newprediction Jak vám to vyšlo? Za mě Francie
Godwinson
02.06.2016 12:06
#
Finále Portugalsko-Německo, Němci vítězství
smazaný uživatel
02.06.2016 12:20
#
Itálie-Německo, taky výhra Německa
smazaný uživatel
02.06.2016 12:20
#
Úplně stejně.
HalaMadrid_Flx
02.06.2016 12:23
#
Španělsko - Německo, Němci WIN
Španělé nechápu jak se tam dostali, ale měli tak easy los
smazaný uživatel
02.06.2016 14:27
#
taky se mi tam sere to portugalsko, podle mě má docela umetenou cestičku do finále
Gedofrey
02.06.2016 21:29
#
V semifinále jsem měl Portugalsko - Chorvatsko a dal jsem Chorvaty. Ve finale vítěz Německo
Fabregas@ole
02.06.2016 12:20
#
Vítěz Německo, osmifinále ČR-SR
Spalovač šancí
02.06.2016 12:25
#
Chorvatsko
Trapný diskutér
02.06.2016 12:34
#
tvl. semifinále polsko - slovensko a německo - francie
andrew96
02.06.2016 12:50
#
Věřil jsem našim a dal jsem je na druhé místo ve skupině a jeb v osmifinále Belgie takže bohužel.
Slováci čtvrtfinále V osmifinále udělají Rakušany, ve ČF je zastaví Francie.
1. Německo, 2. Španělsko, 3. Anglie, Francie.
smazaný uživatel
02.06.2016 13:12
#
mi taky. ale věřím v postup..
JuveGrandeAmore <3
02.06.2016 15:03
#
Tie prve top 4 miesta uplne zhodne... Navyse tiez SVK vyradilo FRA v osemfinale u mna
JuveGrandeAmore <3
02.06.2016 15:08
#
*SVK bolo vyradene
smazaný uživatel
02.06.2016 13:13
#
byl jsem optimista, romantik a fanoušek všech těch fotbalových pohádek..
Itálie - Francie finále a tam si už netipnu.
krásný semifinále ITA-SPA a GER-FRA
Naši čtvrtfinále
mul
02.06.2016 13:25
#
Godwinson
02.06.2016 13:34
#
Vyšlo mi úplně to samé, takže je to jasné
mul
02.06.2016 13:39
#
mne v kazdom pripade vyslo semifinale: ESP - POR, GER - FRA a tam uz nejak nie som rozohdnuty ani v jednej dovjici
smazaný uživatel
02.06.2016 14:14
#
finále Francie - Španělsko
KnoxXx
02.06.2016 14:16
#
smazaný uživatel
02.06.2016 22:46
#
smazaný uživatel
02.06.2016 14:18
#
smazaný uživatel
02.06.2016 14:32
#
cetto
02.06.2016 14:35
#
Semifinále Turecko x Švýcarsko a Španělsko x Francie. Finále Turecko x Francie. Vtipný je, že turkům vůbec nevěřím, nechal jsem je postoupit ze třetího fleku. Akorát že jim to pak celý vycházelo nějak haluzácky xD Napřed dostali Island, pak Polsko a nakonec Švýcarsko
smazaný uživatel
02.06.2016 15:12
#
Semifinále: Španělsko x Portugalsko , Německo x Wales
Finále: Portugalsko x Německo
Vítěz: Portugalsko ♥
db18
02.06.2016 15:41
#
Hned v osmifinále derby se SVK
A ve finále Německo - Island: http://europredictor.uefa.com/bracket/share/AVURV-3RqeBr0QKYFC7H
smazaný uživatel
02.06.2016 15:57
#
Německo:Španělsko finále a v semifinále Francie a Anglie
Pyroman
02.06.2016 16:20
#
Finále Angllie - Francie, vítěz 2
Willy Wonka
02.06.2016 20:55
#
technecium
02.06.2016 17:58
#
Finále Švýcarsko - Německo, Němci vítěztví

Švýcaři prošli přes Polsko, Chorvatsko a Španělsko, Němci přes Rusko, Belgii a Francii
raduinho
02.06.2016 17:59
#
Finále Česko - Německo, výhra našich.
Mariano13
02.06.2016 18:24
#
FRA víťaz, vo finále ESP, v semifinále aj prekvapenia CRO (vyradili Nemcov) a SWE (Ibra sa lúčil s repre postupom cez ENG) ... našich som posunul cez AUT do QF tam ich domáci vyradili a CZE nestačili 3 body na postup z 3. miesta
smazaný uživatel
02.06.2016 19:46
#
3 body na postup ze 3. mista... si moh rovnou napsat ze sme neziskali ani bod.
smazaný uživatel
02.06.2016 18:25
#
finále Ger-Esp, SF Por-Esp a Ger-Fra, naši ve skupině, Slováci v OF s Rakouskem
stas87
02.06.2016 22:20
#
Furia Ceca
02.06.2016 23:23
#
Španělsko-Francie, výhra Francie
Zaschrona
03.06.2016 04:57
#
osmifinale CZE-SVK, to by bylo drsne
smazaný uživatel
02.06.2016 12:21
#
Klasika, turnaj se blíží a kolem Francie je skvělá atmosféra Z jedné strany Cantona a Benzema a z druhé strany fanoušci, kteří pískají na hráče. V obraně Koscielny, v útoku Giroud, konec někde ve čtvrtfinále.
Gunner14
02.06.2016 12:40
#
Stiksxx
02.06.2016 12:58
#
Kolikata je Francie v žebříčku fifa?
Wat
02.06.2016 13:59
#
17.
Stiksxx
02.06.2016 16:59
#
No tam jsou Nizozemci
smazaný uživatel
02.06.2016 13:21
#
Super formát, těším se na texty o Německu, Rakousku a Švýcarsku.
valloire
02.06.2016 13:35
#
NSR ne NDR v 58. A Riběryho stříbro je spíš Zidaneho stříbro.
DelPiero137
03.06.2016 12:43
#
Zidane tam bol rozhodujucim faktorom pre postup do semifinale a finale.
Maresma
02.06.2016 14:18
#
Ten střed Matuidi - Pogba - Kante mi přijde strašně nekreativní, k té ofenzivní trojici bych přidal ještě Payeta.. alespoň proti slabším soupeřům.
smazaný uživatel
02.06.2016 14:30
#
krajní obránci 68 let tam se asi moc nedá očekávat podpora útoku co?
smazaný uživatel
02.06.2016 15:09
#
Evra lítá furt jak stíhačka
smazaný uživatel
02.06.2016 15:15
#
I některý holky jsou stíhačky. Teďka zrovna jedna taková má o mě zájem. Napíše mi na email a pokud do 15 minut neodpovím, tak už mi píše na facebook a pokud ani tam neodpovím, ihned mi píše sms. A pořád se se mnou chce scházet. Musím to zarazit, dřív než bude pozdě.
smazaný uživatel
02.06.2016 15:42
#
To tak chodí, já to mám spíš naopak, je neskutečně apatická.
smazaný uživatel
02.06.2016 16:07
#
Tak to také není dobré.
smazaný uživatel
02.06.2016 20:07
#
Není, ale aspoň se z toho ponaučíš.
Hachim Mastour
02.06.2016 18:19
#
Manny
02.06.2016 15:00
#
Mam takove tuseni, ze tohle bude Giroudovo mistrovstvi
smazaný uživatel
02.06.2016 19:50
#
to jo more. vsichni francouzi po nem pudou a bude utikat zadnima vychodama kopytak jeden.
Mariano13
02.06.2016 15:26
#
Môžeme sa tešiť a na nejaké podcasty ako napr. popri MS ?? Niečo čo by som si namiesto prednášok mohol púšťať
BrainBlender
02.06.2016 15:58
#
Paradni clanek Miluju stred Pogba, Kante, Matuidy. Snad se bude Francii darit.
Je tu nekdo dalsi, komu prijde, ze Mangala by mel maximalne podavat piti?
Pyroman
02.06.2016 16:15
#
Mangala je ještě celkem solidní stoper, taky bych tam místo něho radši viděl Perrina, ale když se ho DD rozhodl nenominovat, tak tam Man být musí, při té sérii zranění. Rozhodně je lepší než Rami.
smazaný uživatel
02.06.2016 16:18
#
mangala je este horsi ako kikscielny a to uz je co povedat. ak budu hrat v takomto zlozeni tak to mozu rovno zabalit... bohuzial
smazaný uživatel
02.06.2016 16:46
#
Mangala byl ze začátku sezóny tragický, ale ke konci se zvednul. Problém bych viděl, v tom, že on i Koscielny jsou zvyklí mít vedle sebe nějakého vůdce. Dostatečně kvalitní jsou oba.
kiwwi
02.06.2016 19:46
#
nezvednul, hral furt jak totalny mantak
livefan
03.06.2016 07:04
#
dal asi dva slušný zápasy za sebou a tim to skončilo.
Atlético de Madrid
02.06.2016 16:13
#
Jsem hrozne zvedavy na Griezmanna. Nevidel jsem jediny zapas Francie v kvalifikaci, takze nevim, jakou pozici presne hraje. Ale s tim tvrzenim, ze muze zahrat kazdou pozici v ofenzivnim trojzubci, bych byl na zaklade zkusenosti z Atletica opatrny. U nas hraje dva roky vyhradne hrotoveho utocnika, ale ve 4-4-2. A vzdycky je trosku stazenejsi nez ten druhy, hodne si nabiha z druhe vlny (at uz na hlavicky nebo na strely). A tak bych byl zvedavy, jak by se popral s roli jedineho hrota. Mozna celkem dobre, jen by nehral hrot, ale spis takovy podhrot, ktery si hodne sbiha do kombinace (jak vlastne domingo pise). 4-6-0 bychom mohli rict. A mozna je to celkem dobry napad, ta zalozni trojice neni uplne kreativni a zaroven by na krajich mohl mit Martiala, ktery je dost golovy. Byl bych na to rozhodne zvedavy. Nakonec jsem zvedavy i na prave kridlo, to on u nas vubec nehraje..kdyz uz, tak si nabiha zleva.
Phillipinho
02.06.2016 16:31
#
Praveze tuhle sezonu hraje spis zprava nez zleva. Treba ted ve finale LM se hodne stahoval pro mice a stahoval se k Juanfranovi.
smazaný uživatel
02.06.2016 19:14
#
Já si myslim něco podobného čeká Němce, pokud nebude v základu Gomez - akorát to co píšeš o Griezmannovi se bude týkat Müllera.
Pyroman
02.06.2016 16:13
#
Na sledování (případně sázení overů) asi nejlepší tým na šampionátu, protože ta obrana fakt není dobrá, což bylo vidět i v přátelácích, zatímco útok je našlapaný a relativně funguje. Atmosféra kolem týmu teď není ideální, ať už kvůli zraněním nebo tomu, že je Benzema kretén, ale věřím, že když kvalitně zvládnou úvodní zápas s Rumunskem, bude to všechno zapomenuto. Na druhou stranu, případná ztráta hned na úvod by je mohla o to více rozložit, dostat pod tlak médií a byl by z toho rychlý konec. Jako stoperskou dvojici bych nejraději viděl Umtitiho s Koscielnym, ale DD bude v tomhle asi konzerva, tak snad dá alespoň přednost Mangalovi před Ramim, protože ten byl proti Kamerunu otřesný. I tak je ta obrana slabá, přestárlé kraje, chybující střed, tam je největší slabina Francie. Střed je jasný, i bez Lasse je tam velká síla. Griezmann s Giroudem jsou v útoku jistota, s nimi snad bude hrát Payet, jehož kreativita bude hodně potřeba, aby to fungovalo. Navíc, i kdyby za celý zápas nezpracoval balon, s ním na hřišti se z přímáku skoro stávají penalty.
Kang & Kodos
02.06.2016 16:39
#
To je skupina Tam si budou muset dávat bacha spíš na věci než na soupeře.
cubinho
02.06.2016 17:09
#
ZB 07
02.06.2016 17:26
#
smazaný uživatel
02.06.2016 19:57
#
smazaný uživatel
02.06.2016 22:26
#
Jerichoo
03.06.2016 00:08
#
smazaný uživatel
03.06.2016 01:03
#
smazaný uživatel
02.06.2016 17:23
#
Krásny článok, no musím upozorniť na chybu - Francúzi v 58. porazili v boji o tretie miesto Západné Nemecko. NDR si na svetovom šampionáte zahrala len v roku 1974.
miky10
02.06.2016 17:49
#
Ty kraje. Já chci Digneho.
Jacks11
02.06.2016 18:07
#
Afrika= Francie
Mariano13
02.06.2016 18:18
#
Deschamps si dovolil, že pri takej maródke ešte aj odmietol Sakha. Aj keď si myslím, že Koscielny je lepší ako on, no som zvedavý ako mu to pôjde s Mangalom. Jednoznačne najväčšia slabina tímu, ale Hugo sa o to postará. Záloha je nabitá tam nieje o čom a útok by mal šlapať aj bez problémového Benzemu .. tých možností je tam snáď nekonečno a neprekvapila by ma ani alternatíva s MArtialom na hrote a Payetom namiesto neho
Corosian
02.06.2016 18:20
#
Ten kohoout na prsou Koscielnyho....tfuj tfuj
smazaný uživatel
02.06.2016 18:41
#
Je mi líto Benzemy.. Možná je pravda že vydíral , tím pádem se ale do reprezentace už asi nikdy nepodívá
smazaný uživatel
02.06.2016 18:42
#
Jednoznačně nejlepší střelec Francie bude Griezmann společně s Pogbou potahají Francii, ale na vítězství jim moc nevěřím.. Skončí v semifinále
cristiano.K.
02.06.2016 20:42
#
Možná by to byl defenzivní propadák,ale přál bych si vidět tohle

---------------Pogba-Matuidi--------------
-Ben Arfa-------Payet----------Martial--
---------------Griezmann-----------------
smazaný uživatel
02.06.2016 20:54
#
V šesti by to byl defenzivní propadák určitě
cristiano.K.
02.06.2016 21:15
#
Counter
02.06.2016 20:59
#
Ben Arfa ani není v nominaci.
cristiano.K.
02.06.2016 21:15
#
vím,já to píšu bez ohledu na nominaci
vilp
02.06.2016 22:33
#
Coman - Schneiderlin - Pogba - Ribéry
Benzema - Griezmann
smazaný uživatel
02.06.2016 22:37
#
Jerichoo
03.06.2016 00:08
#
Murtago
11.06.2016 10:54
#
Bozz
02.06.2016 23:08
#
Sakho a Zouma pred Kosem Jeden slon v porcelanu a druhy borec, co ma teprve jednu poradnou sezonu za velkoklub
bayern987
03.06.2016 07:34
#
Můj tip: čtvrtfinále
cristiano.K.
03.06.2016 07:36
#
300. pro Hatem Ben Arfu, nejzábavnějšího francouzského fotbalistu
Largo
03.06.2016 08:13
#
Do části "Na prahu slávy" bych ale rozhodně nedával Griezmanna. To už hvězda je. Víc by to tam sedělo Kantému nebo možná Martialovi. Jinak skvěle napsaný!
fantomas
03.06.2016 09:08
#
Souhlas v obecnym měřítku, ale v repre je Griezmann pořád dost neokoukanej. Přáteláky nikoho nezajímaj a na MS ještě akorát převážně střídal. Takže to přece jen celkem pasuje.
smazaný uživatel
04.06.2016 12:16
#
v Deschampsově nominaci mi schází KEVIN GAMEIRO - já bych ho bral do útoku místo A. P. Gignaca. Minimálně skvělý žolík.
smazaný uživatel
04.06.2016 18:17
#
Vdaka za skvely clanok, je to super a vidim ze v mnohych "novych" tymoch panuje nadsenie, bude to moc zaujimave. Drzim palce Fracuzsku.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.
Anketa
Kdo bude při Benzemově absenci nejlepším francouzským střelcem
Antoine Griezmann (572 / 64%)
Olivier Giroud (212 / 24%)
Anthony Martial (69 / 8%)
více hráčů (26 / 3%)
někdo jiný (18 / 2%)
Anketa byla ukončena!