1 : 1 (0:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.81 - 4.04 - 4.42

Mönchengladbach se s Wolfsburgem rozešel smírně, góly padaly až v závěru

Wout Weghorst (© vfl-wolfsburg.de)

Mönchengladbach remizoval v sobotu večer s Wolfsburgem 1:1. Na první gól diváci čekali až do 78. minuty.

V zápase Borussie Mönchengladbach s Wolfsburgem byli mírným favoritem domácí, kteří si také vypracovali první velkou šanci. Ve 21. minutě hlavičkoval Neuhaus do levé tyče Casteelsovy brány a odražený míč pak jeden z jeho spoluhráčů napálil pouze do obránce.

Ve 35. minutě zahrozili domácí znovu, tentokrát pronikl do pokutového území Wolfsburgu po pravé straně Hofmann, jehož přízemní střela k zadní tyči však skončila pouze těsně vedle. Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu, přičemž hosté v první půli nevyvíjeli v podstatě žádnou ofenzivní aktivitu.

To se změnilo se začátkem druhého poločasu. Do druhého dějství totiž hráči Wolfsburgu vstoupili mnohem aktivněji a v 63. minutě málem strhli vedení na svou stranu. Nejdřív musel Arnoldovu střelu z dálky skvělým zákrokem vykrýt brankář Borussie Sommer a z následné dorážky se nepodařilo skórovat Bakuovi.

V 74. minutě přišel v utkání zvrat. Brankář hostů Casteels totiž ve vlastním pokutovém území fauloval protihráče a rozhodčí Schlager nařídil pokutový kop, který o čtyři minuty později proměnil Jonas Hofmann.

Inkasovaný gól však pro Wolfsburg vůbec neznamenal konec zápasu. V 85. minutě totiž Baku posunul míč na Weghorsta, který z otočky střílel k levé tyči a brankář Sommer byl na jeho střelu krátký. Vyrovnávací gól Wolfsburgu byl tím posledním, co jsme v zápase viděli a soupeři se tedy rozloučili remízou. Z té mohou mít větší radost právě hosté, kteří svůj jeden bod zachránili vyrovnávacím gólem v závěru zápasu.
Autor: Lukáš Hrneček / kicker.de