21.12.2016 20:00 CET
3 : 0
(3:0)

Bayern Mnichov - RB Lipsko 3:0

Nečekaně jednoznačný průběh měl šlágr posledního podzimního bundesligového kola mezi Bayernem Mnichov a RB Lipsko. Byť se mezi dvěma nejlepšími celky Hinrunde čekal poměrně vyrovnaný zápas, opak byl pravdou.

Domácí šli do vedení v sedmnácté minutě, když si kapitán Die Roten Philipp Lahm velmi pěkně naběhl do pokutového území, načež přihrávkou našel Roberta Lewandowského. Střelu polského kanonýra ještě maďarský gólman Peter Gulácsi dokázal vyrazit, avšak na dorážku Thiaga Alcantary do prázdné brány už se nezmohl.

O osm minut později byl náskok mnichovského celku už tvořen dvěma brankami. Po chybě v rozehrávce hostí poslal Lewandowski přesný pas na autora prvního gólu Thiaga, který namísto vlastní střely upřednostnil přihrávku na lépe postaveného Xabiho Alonsa a zkušený španělský středopolař přesnou ranou překonal Gulácsiho.

Definitivně se zápas zlomil ve prospěch Bayernu přesně po půl hodině. Jeden z nejlepších hráčů Lipska v dosavadní části sezony, křídelní útočník Emile Forsberg, najel zezadu bez pardonu do Lahma a rozhodčí ho za nevybíravý foul ocenil po poradě s pomezním červenou kartou.

Mnichovští pak proti v deseti hrajícímu Lipsku přidali i třetí úder. Výborně hrajícího Douglase Costu poslal Gulácsi ve vápně k zemi, což sudí posoudil jako penaltový střet. K desítce se postavil Robert Lewandowski a jelikož si vybral opačnou stranu než maďarský gólman, pohodlně přihrál Bayernu tříbrankové vedení.

Druhý poločas i přes dvě zajímavé šance Bayernu, které v poslední desetiminutovce obstarali Douglas Costa a střídající Frack Ribéry, další branky nepřinesl - domácí tak v posledním utkání podzimu porazili Lipsko jednoznačně 3:0 a o tři body nyní vedou bundesligovou tabulku.

Autor: Jan Pikous / onlajny.com