09.11.2008 17:00 CET
1 : 2
(1:2)

Bayern vyhrál na Schalke a přiblížil se k čelu

Bayern porazil Schalke na jeho půdě 2:1 a na vedoucí dvojici Leverkusen, Hoffenheim ztrácí již pouhý jeden bod. Königsblauen byli po celý zápas lepším týmem, leč obhájcům titulu nejtěsnějším rozdílem podlehli.

V první půli byli aktivnější domácí, ale jako první udeřili velmi brzy hosté. Již v 3. minutě se trefil italský kanonýr Luca Toni. Vše rozjel Toni Kroos na pravém křídle, nahrál Tonimu, který patičkou prodloužil do strany na Van Bommela. Ten mu vrátil míč pod sebe a Toni umístěnou střelou k bližší tyčce poslal Bayern do vedení.

Ale Bayern neudržel vedení příliš dlouho. Westermann vyvezl míč na polovinu Bayernu, přihrál Rafinhovi na křídlo, ten si seběhl do středu hřiště, vyslal kolmicí Farfána a ten si z velkého úhlu dokázal poradit - 1:1.

Poté se hra drobet uklidnila a Schalke začalo mít lehce navrch. Nejdříve měl ve 14. minutě Kobiashvili dostatek času u levé postranní čáry, přizvedl si míč, jeho pokus o centr se stočil přímo na bránu, ale Rensing byl pohotový. O tři minuty později pálil Rakitič, ale Rensing se opět nenechal nachytat na švestkách. A do střetice pokus z dálky, tentokráté Fabien Ersnt. S jeho střelou měl již Rensing o poznání větší potíže a jen ji vyrazil na rohový kop.

V 27. minutě bylo velké vzrušení v pokutovém území Bayernu. Farfán se zmocnil míče po chybě bránícího hráče a poté upadl. Domácí se vehemetně dožadovali penalty, avšak píšťalka hlavního sudího k značné nevoli domácího publika mlčela. Z opakovaného záběru bylo vidět, že mlčela naprosto správně. O minutu později se Jones před šestnáctkou Bayernu obtočil kolem Borowského, vypálil svojí slabší levačkou a míč jen těsně minul bránu. Gólman Rensing měl ale vše pod kontrolou.

Ve 32. minutě to již bylo 1:2. Toni přihrál Klosemu, ten Ribérymu, který na pokraji pokutového území vysunul kolmicí přiběhnuvšího Zé Roberta. Ten mu vrátil zpátky pod sebe a na Ribéryho již zívala odkrytá brána.

V 35. minutě se udála stejná situace, jako na druhé straně v minutě sedmadvacáté. Borowski se po drobném kontaktu s bránícím hráčem skácel v pokutovém území jako padlá hruška. Rozhodčí tentokrát zapískal, ale nafilmovaný pád a Borowski tak obdržel kartu žluté barvy. Těsně před přestávkou mohlo Schalke ještě srovnat. Dvě minuty před koncem po nakrátko rozehrané standardní situaci centroval Farfán na vzdálenější tyč, kde si mazácky počíhal kapitán Bordon, ale svojí slabší pravačkou vysoko přestřelil bránu.

To bylo vše, co nabídl první poločas. Zato druhý se snad nemusel ani hrát. Schalke chyběla nějaká myšlenka, Bayernu větší podpora ofenzívy a shodně oběma celkům větší přesnost přihrávek. Co však skutečně štvalo diváky ve Veltins Aréně byly časté simulace hráčů Bayernu. Nejdříve Toni fauloval Rafinhu a když rozhodší pískl nedovolený zákrok, teatrálně se zbortil k zemi, tvář si schoval do dlaní a bolestně sebou na zemi cukal. Po minutě ošetřování bez problémů pokračoval ve hře, i opakovaný záběr prokázal, že se Rafinhův loket ani zdaleka nepřiblížil jeho tváři. To samé v bleděmodrém předvedl o něco později i Franck Ribéry, který neustál souboj s Jonesem. Diváci mu to dali potom náležitě "sežrat" a při každém jeho kontaktu s míčem pískali.

Jinak mohli klidně klimbat, protože na hřišti se toho moc neodehrávalo. Za zmínku stojí možná střela Ribéryho, který se k ní umně prokličkoval, ale její parametry nebyly zdaleka gólové. O zábavu diváků se chtěl přičinit i stoper Bordon, který nezapřel jižanskou krev a pěkně si zapinkal s balónem ve vzduchu a nůžkami uklidil míč do bezpečí.

Větší oživění přišlo až posledních pět minut hrací doby. V 86. minutě byl menší závar v pokutovém území Bayernu, ale střídající Streit nedokázal vrátit míč před bránu. Minutu před koncem řádné hrací doby vyslal Van Bommel na zteč Borowského, ale Neuer včasným vyběhnutím nebezpečí zažehnal. Hráči Bayernu ještě reklamovali ruku mimo pokutové území, ale s největší pravděpodobností žádná nebyla.

Již v nastavení se po stadardní situaci zahrávané Farfánem, známé to zbrani Schalke, dostal ke hlavičce stoper Westermann, ale těsně minul Rensingovu bránu. To byla poslední šance Schalke na zvrat utkání, naopak největší šance druhé půle přišla na druhé straně. Demichelis vystihl rozehrávku Schalke, přešel přes dva protihráče, posunul míč na Ribéryho, ten na střídajícího Sosu, který trefil ze 100% příležitosti pouze tyč. Utkání tak skončilo 1:2 a Bayern obhájil třetí příčku a ztácí na první pouhopouhý bod.

Autor: Jaromír Eybl