Hejduk odešel z Leverkusenu

Americký obránce Frankie Hejduk přestoupil do Švýcarského klubu St.Gallen. Osmadvacetiletý hráč podepsal kontrakt do sezony 2002/2003 s opcí. Hejduk hrál v Leverkusenu čtyři roky, ale výrazně se neprosadil. Změnit tým se rozhodl po úspěchu na MS v Japonsku a Jižní Koreji, kde se s reprezentací USA probojoval do čtvrtfinále. Hejduk doufá v lepší angažmá než to, co měl v Bayernu Leverkusen.

Pizarro má radost ze začátku sezony

Peruánský útočník Claudio Pizarro je potěšený, jak mu vyšel záčátek sezony v Bundeslize, ale je nohama na zemi. Pizarro je v úžasné formě, dosavadní tři ligové zápasy mu vyšly skvěle, ale ví moc dobře, jak je obtížené udržet si místo v základní sestavě Bayernu Mnichov. "Já myslím, že jsem dobře hrál proti Hamburku, doufám, že můj výkon přesvědčil trenéra o mé užitečnosti pro tým. V kádru je hodně dobrých útočníků a já chci bojovat o místo v základní sestavě. Chceme vyhrát ligu a můj osobní cíl je vyhrát tabulku střelců v Bundeslize. Proto potřebuju co nejvíc hrát a získat sebedůvěru a udělat štasného sebe a trenéra," řekl Pizzaro.

Sparta téměř vstala z hrobu

Sparta v prvním utkání třetího předkola Ligy Mistrů na hřišti belgického Genku prohrála 0:2 a doma tak měla co dotahovat. Když v poločase prohrávala 0:1, zdálo se být vše jasné...

Zemětřesení v Kaiserslauternu

Kaiserslautern je prvním bundesligovým klubem, který po nevydařeném začátku sezóny propustil svého trenéra, Andrease Brehmeho. A aby toho nebylo málo, tak se rozhodl rezignovat i prezident klubu Jürgen Friedrich.

Do Schalke přestoupil Varela

Schalke dokončilo přestup Uruguajského reprezentanta Gustava Varely z Nacionalu. Čtyřiadvacetiletý útočník podepsal kontrakt do roku 2006. Generální ředitel Schalke je přesvědčený, že Varela bude velkou posilou pro jeho klub. "On může hrát jak v útoku, tak i v záložní řadě," řekl Assauer na internetové stránce klubu. Trenér Frank Neubarth je také přesvědčen o jeho kvalitách. "Je to kvalitní hráč, může hrát na mnoha postech, je rychlý a dobrý technik. Takový hráč je pro mužstvo přínos." Varela dostal dres s číslem 10 a v něděli nastoupí v utkání proti Hertě Berlin. Varela je v Schalke už druhým hráčem z Uruguajské reprezentace, minulý týden podepsal smlouvu Dario Rodriguez.

Bayern chce prodat Nika Kovače a Pabla Thiama

Duo Niko Kovač a Pablo Thiam je připraveno opustit bavorský velkoklub, ani jeden se neprobojoval trvale do základní sestavy. Po velkých nákupech Bayernu to vypadá, že oba hráči odejdou, i když do Bayernu přišli teprve před rokem. Bývalý matematik Hitzfeld už připustil, že oba hráči mohou do Vánoc odejít. O defenzivního záložníka Pabla Thiama se zajímá Wolfsburg, o Nika Kovače má zájem hned několik klubů. Thiam přišel do Bayernu zadarmo ze Stuttgartu, za Nika Kovače Bayern Hamburku zaplatil 4 milióny liber.

Bochum šokovala Leverkusen

Bochum pokračuje v báječném začátku a překvapivě triumfovala na hřišti Leverkusenu v poměru 4:2. Leverkusen se ujal vedení v 10. minutě, střelcem byl Jan Šimák, ale za tři minuty srovnal Thordur Gudjonsson. Bývalý reprezentant Německa Darius Wosz šokoval Klause Toppmöllera a všechny fanoušky Leverkusenu, když dostal Bochum ve čtyřiatřicáté minutě do vedení. Psychicky nalomení hráči Leverkusenu inkasovali další gól těsně před poločasem, střelcem se stal Frank Fahrenhorst a tým Klause Toppmöllera prohrával už 1:3. Po přestávce přidal další gól Thomas Christiansen, už svůj šestý ve třech zápasech bundesligy, a Bayer se zhroutil. Malá náplast přišla v sedmašedesáté minutě, kdy výsledek korigoval na konečných 2:4 Franca.

Baresi ve Fulhamu končí

Opravdu krátké trvání mělo působení italské legendy Franca Baresiho v anglickém Fulhamu. Na pozici sportovního ředitele nastoupil teprve 1. června, dnes kvůli neshodám s manažerem Jeanem Tiganou rezignoval.

Moratti: Ronaldo nikam nejde

Už dlouho se táhnou spekulace o tom, zda Brazilec Ronaldo, jedna z největších hvězd letošního světového šampionátu, opustí Inter Milán a upíše se slavnému Realu Madrid. Dohady rázně utnul prezident Interu Massimo Moratti.

Krátké zprávy z evropských lig

Trenéru Gussovi Hiddinkovi se povedl úvod mise v PSV Eindhoven dobře, i když ve finále nizozemského Superpoháru prohrál s Ajaxem. Začátek ligy se Hiddinkovi, který dovedl Koreu až do semifinále MS 2002, ovšem povedl dobře. PSV, jež Hiddink vede, vyhrálo na hřišti Excelsioru 2:0. První kolo holandské první ligy bylo úspěšné pro českého reprezentanta Tomáše Galáska, svému Ajaxu pomohl jedním gólem k výhře 3:1 nad Utrechtem. Vítěz minulého ročníku Poháru UEFA, Feynoord Rotterdam, porazil Nijmegen 2:0.

Surová Le Championat

Ano, surová liga - i tak by se mohlo přezdívat Francouzké 1. lize, která nese název Le Championat. Po třech odehraných kolech totiž hráči dostali dohromady už 18 červených karet. Zápas Bastia - Monako musel být na 5 minut přerušen kvůli hromadné potyčce hráčů.

Premier League odstartovala

Všichni fanoušci fotbalu se konečně mohou radovat, o víkendu začala podle mnohých odborníků nejlepší fotbalová soutěž na světě - anglická Premier League. V prvním kole se podařilo zvítězit všem favoritům, i když některým jen velice těsně. Slavný Manchester United přivítal ve svém chrámu na Old Trafford nováčka West Bromwich Albion. Ten si ale nevedl vůbec špatně - celý první poločas dokázal odehrát bez újmy v podobě obdrženého gólu. Už to vypadalo, že United zahájí sezónu chabým výsledkem, pak ale přišel na hřiště osvědčený trumf United - náhradník Ole Gunnar Solskjaer. Netrvalo dlouho a Manchester se zásluhou norského střelce dostal do vedení, které do konce utkání uhájil. Pro Solskjaera to byl jubilejní stý gól v dresu United. Trenér Ferguson se po zápase vyjádřil: "Mohli jsme vyhrát i 8:0, ale nakonec jsem spokojený i s jednogólovou výhrou". Nakonec tedy: Manchester Utd. - W.B.A. 1:0.

Haaland chce žalovat Keana

Nor Alf Inge Haaland a jeho klub Manchester City nejspíše budou podávat žalobu na Roye Keana, hráče konkurenčního United. Keane totiž v jedné ze svých autobiografiích, které pravidelně vycházejí v místních novinách, přiznal, že Haalanda loni hrubě fauloval úmyslně. Prý se mu tak chtěl pomstít za tři roky starý střet, po kterém musel Keane vynechat většinu ročníku 1997/98.

Bohemians opět prohrály

Fotbalisté Bohemians Praha opět prohráli. Tentokrát v přípravném zápase se Spartou "B". Jak naznačovaly mnohé předsezónní prognózy - s Bohemkou to letos vypadá opravdu bledě. Po třech prvoligových zápasech mají "klokani" potupné skóre 5:10.

Effenberg podepsal ve Wolsburgu

Na začátku týdne odjel dlouholetý kapitán Bayernu Steffan Effenberg do Rakouska jednat o smlouvě s Austrií Vídeň. "Když se s nikým nedohodne do středy, prý s fotbalem skončí," řekl Peter Svetits, sportovní ředitel Austrie, s nímž se Effenberg v týdnu sešel. Effenberg dostal den na rozmyšlenou, ale nakonec nabídnutou smlouvu odmítl. Změnil ale své rozhodnutí skončit s fotbalem a domluvil se s bundesligovým Wolfsburgem.

Na Čechov 15 legionárov

Tréner futbalovej reprezentácie Slovenska Ladislav Jurkemik nominoval osemnástku hráčov na blížiace sa medzištátne priateľské stretnutie proti Českej republike (hrá sa v stredu 21. augusta o 20.15 h v Olomouci), ktoré bude zároveň generálkou na úvodný súboj kvalifikácie ME 2004 v Turecku (je na programe 7.9. o 20.30 h miestneho času v Istanbule na štadióne Galatasarayu). V Jurkemikovej nominácii figuruje až pätnásť futbalistov zo zahraničných klubov, domácu najvyššiu súťaž reprezentujú iba slovanisti Peter Dzúrik, Róbert Vittek a Žilinčan Marek Mintál.

2.kolo Gambrinus Ligy

Naše nejvišší fotbalová soutěž se pomalu rozbíhá a přináší spoustu zajímavých výsledků! Velice pohledný duel byl vidět např. v Brně kde místní 1.FC hostilo mistra z Liberce. Hned v úvodu si Liberec vytvářel postustupný tlak ze kterého ovšem díky bezchybné brněnské obraně nebylo vůbec nic. Od 30. minuty Brno hru postupně vyrovnávalo a hra byla roztříštěná. Od druhého poločasu to ovšem bylo něco úplně jiného, Brno si postupně vytvořilo souvislý tlak ze kterého vzniklo i několik šancí. Ta nejvážnější byla poté co se míč postupně dostával za pomoci téměř celého mužstva hrou na jeden dotek až do vápna kde Došek zakončil celou akci střelou do spojnice tyče a břevna. Liberci tak zbyl čas pouze na brejky. Nastavovali se 4 minuty v nichž ověšem Brno trestuhodně vypustilo z daného tempa čehož Liberec dokázal využít a v 93. minutě po centru Pilného zakončil tečí do sítě exbrňan Zbončák,Brno-Liberec 0:1. Dlší zajímavý duel se hrál v Ostravě která hostila Teplice. Zápas se sice začal dobře vyvýjet dobře pro hosty když v 54. minutě dal gól Verbíř, to bylo ovšem ze strany Teplic vše. Za Ostravu přidali banky potupně Lukeš, 2krát Čížek a v 90. minutě ještě Žúrek. Ostrava-Teplice 5:1. Teplice dostaly v posledních dvou zápasech už 10 gólů. V dalším zápase hostily České Budějovice skvěle rozjeté z prvního kola pražskou Spartu. Hra byla na oko pohledná z obou stran ovšem až na krátkou dobu ve druhém poločase měla hru pod kontrolou Sparta. Konenčý výsledek 1:3. Jediný kdo po dvou kolech drží krok se Spartou je překvapivě Jablonec který dobrou hrou porazil doma Příbram 1:0. Jablonec se Spartou jsou jediné kluby které mají po dvou kolech plný bodový zisk. V dalším zápase se Blšanům které doma hrály proti Hradci posila ze Schalke 04 Jiří Němec který svou precizní hrou dopomohl Blšanům k vítězství 1:0. Na Žižkově se představil nováček ze Zlína kde byl opět nejlepším hráčem bezpochybi slovenský gólman Zlína Rzeszoto. Zlín měl ovšem v smúlu a stejně tak jako Brno dostal gól v nastavení. Žižkov-Zlín tedy 1:0. V dnešní dohrávce hostila Slavia klokany z Bohemians. Předsezóní prognózi se zatím doopravdy naplňují-nejdříve prohráli doma s nováčkem z Budějovic 2:3 a dnes se Slávií vysoko 4:1. S Bohemkou to v této sezóně rozhodně nevypadá dobře. V posledním zápase druhého kola Gambrinus Ligy remizoval Sinot Staré Město 1:1 s Olomoucí.

Pohár osvoboditelů pro Olimpii

Fotbalisté paraguayské Olimpie se stali výtězi Poháru Osvoboditelů když v odvetném zápase proti brazilskému Sau Caetanu vyhráli 2:1 a oplatili mu tak stejnou porážku z minulého týdne. Ovšem tedy museli rozhodovat až penalty vy kterých Olimpia zvítězila v poměru 4:2.

Best po operaci

Bývalý vynikající fotbalista ze Severního Irska a hráč Manchesteru United George Best je po operaci jater. Bestova závislost na alkoholu se na jeho játrech značně podepsala. O tom že se našel dárce se Best dozvěděl když byl na dovolené na Mallorce. "Podle všech známek játra pracují dobře" řekl chirurg Nigel Heaton. Best by podle doktorů přežil bez oné transplantace maximálně ještě rok.

Boloňa-Teplice 5:1

V semifinále Intertoto Cupu podlehl Teplický tým Boloni vysoko 1:5. Díky debaklu který si Teplice z Itálie vezou by museli Teplice příšti středu vyhrát 4:0. Teplice dostali první gól hned v úvod-ve 3.minutě se trefil Nervo. V 64.minutě sice Zelenka snížil na 1:3 ovšem tento nadějný stav vydržel pouze 3 minuty.