Česko - 1. Fotbalová liga - zprávy

Ďurica a Budínský dostali od disciplinárky třízápasové tresty

Obránce pražské Dukly Ján Ďurica a záložník Karviné Lukáš Budínský dostali od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace tresty zákazu startu na tři soutěžní zápasy. Ďurica bude dodatečně pykat za faul na jabloneckého Lukáše Masopusta, Budínský za zákrok na sparťana Bogdana Vatajela, po kterém na rozdíl od slovenského stopera v zápase dostal červenou kartu.
15.11. | Aktuality | 81 komentářů

Slavia přejmenuje arénu v Edenu na Sinobo Stadium

Pražská Slavia se připravuje na přejmenování svého stadionu v pražských Vršovicích z Eden Areny na Sinobo Stadium. Stadion tak ponese název po čínské firmě, která má v brzké době vstoupit do vlastnické struktury klubu.
14.11. | Aktuality | 242 komentářů

Sparta oslaví 125 let existence v černých retro dresech

Sparta v pátek oslaví 125 let existence. Spolu s fanoušky pak letenský klub, který byl založen v roce 1893, oslaví jubileum v neděli 25. listopadu při ligovém utkání s Jabloncem, k němuž nastoupí ve speciálních černých retro dresech.
14.11. | Aktuality | 151 komentářů

Karvinský univerzál Panák musel zranění vyřešit operací

Karvinský Filip Panák je na nespecifikovanou dobu mimo hru po operaci kolena. Třiadvacetiletý univerzál severomoravského celku chyběl už v posledních dvou ligových zápasech a v pondělí se podrobil drobnému artroskopickému zákroku v pravé noze.
13.11. | Aktuality | 107 komentářů

ČT: Pelta a fotbalová asociace jsou nově stíháni i za korupci

Policie rozšířila stíhání Fotbalové asociace ČR a jejího bývalého předsedy Miroslava Pelty v kauze sportovních dotací o korupci. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Pelta tvrdí, že nic nezákonného neprovedl.
12.11. | Aktuality | 296 komentářů

Stoch je rád, že góly pomáhá Slavii a těší se na reprezentaci

Slovenský záložník Miroslav Stoch měl po zápase 15. prvoligového kola se Zlínem radost, že jeho dva góly Pražanům pomohly k vítězství 3:1 a udržení prvního místa v tabulce. Devětadvacetiletý křídelník se už hodně těší na návrat do reprezentace a speciální derby ČR - Slovensko, které se hraje v "jeho" Edenu.
11.11. | Aktuality | 64 komentářů

Můj čas v Příbrami se naplňuje, řekl Csaplár po remíze v Plzni

Přestože hráči Příbrami po sérii čtyř ligových porážek šokovali v 15. kole remízou 1:1 na půdě mistrovské Plzně, trenér Josef Csaplár cítí, že jeho čas u týmu nováčka nejvyšší soutěže se naplňuje. O konci u středočeského mužstva uvažuje zkušený kouč už delší dobu.
11.11. | Aktuality | 28 komentářů

Je to velká ztráta, s Příbramí bychom měli vyhrát, řekl Kovařík

Plzeňský Jan Kovařík odehrál proti Příbrami první zápas po více než měsíční pauze zaviněné zraněním, návrat na trávníky mu ale poněkud zhořkl. Jeho celek totiž v utkání 15. ligového kola nezvládl roli obrovského favorita a s trápícím se nováčkem doma jen remizoval 1:1. Kovařík připustil, že takové ztráty by si obhájce trofeje v boji o titul neměl dovolit.
11.11. | Aktuality | 24 komentářů

FORTUNA:LIGA - souhrn 15. kola

Slavia zdolala Zlín a osamostatnila se na čele před Plzní, která pouze remizovala s Příbramí. Další vítězství zapsal ve formě hrající Jablonec. Slezské derby mezi Opavou a Baníkem Ostrava zvládli lépe domácí, kteří se po výhře 2:1 posunuli do klidnějších pater. Hostující družina naopak odmítla posun na průběžně třetí Spartu, která otočila zápas s oslabenou Karvinou. Venku uspěl také Liberec...
11.11. | Komentáře a souhrny | 519 komentářů

Dát gól v derby a vyhrát je nádherný pocit, řekl opavský Smola

Hrdinou slezského derby 15. kola první ligy se stal opavský útočník Tomáš Smola, který gólem rozhodl o výhře 2:1 nad velkým rivalem Ostravou. Triumf a gól si užil o to více, že se nepotvrdily jeho obavy z výtržnosti fanoušků a utkání se dohrálo bez větších problémů.
11.11. | Aktuality | 131 komentářů
09.12. FORTUNA:LIGA - výsledek
Výsledek dnešního utkání české ligy: Sparta - Teplice 0:1 (83. Moulis).
08.12. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Karviná - Jablonec 2:1 (9. Wágner, 68. Guba - 25. Holeš), Olomouc - Slovácko 1:0 (7. Nešpor), Ostrava - Bohemians 1905 2:0 (69. Holzer, 90. Stronati), Slavia - Mladá Boleslav 3:2 (20. Škoda z penalty, 51. Stoch, 73. Olayinka - 87. a 90. z penalty Komličenko).
07.12. Bílek: Nechytili jsme vstup do utkání
Zlín nestačil na Plzeň a promarnil možnost dotáhnout se na průběžně třetí Jablonec. "Nechytili jsme vstup do utkání a byli jsme hodně pasivní. Dostali jsme dva góly a první půle z naší strany nebyla dobrá. Ve druhém poločase jsme soupeře více dostávali pod tlak. Branku, která by soupeře znervóznila, jsme ale nedali. Byla pro nás komplikace, že jsme hráli bez Beauguela a měnili jsme rozestavení. Ve druhé půli jsme hráli 3-5-2, i když Hronek není útočník. Jsem zklamaný, že jsme prohráli. Plzeň má dobré, a zkušené mužstvo. První poločas jsme trošku prohospodařili. Měli jsme strach a chyběla nám sebedůvěra. Ve druhé půli už nebylo na co se šetřit," prohlásil zlínský trenér Michal Bílek. (ČTK)
07.12. Česká liga - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Dukla - Příbram 1:2 (56. Đuranović - 69. z penalty Rezek, 77. Fantiš), Zlín - Plzeň 0:2 (3. Chorý, 8. Kovařík).
03.12. Čivić, Frýdek a Kanga budou chybět Spartě
Spartě budou v 18. kole první ligy chybět hned tři hráči. Guélora Kangu a Eldara Čiviče čeká trest za vyloučení, Martina Frýdka za čtyři žluté karty. Distanc za karty dostanou také Pavel Čmovš a David Vaněček z Teplic, Michal Trávník z Jablonce, Pavel Zavadil a Tomáš Smola z Opavy, Josef Hušbauer ze Slavie a dva zápasy za osm žlutých karet bude stát Daniel Tetour z Dukly. (ČTK)
03.12. Bílek: Byl to náš nejhorší podzimní výkon
Zlín nezvládl utkání v Jablonci a ze severu Čech si odvezl debakl 0:4. "Měli jsme dobrou pasáž mezi 20. a 35. minutou, kdy jsme měli nějaké závary před soupeřovou bránou. To jsme nevyužili, nedostali jsme se k pořádnému zakončení. Pak rozhodly dvě slepené branky ke konci první půle. Jablonec byl v druhé půli lepší, individuální schopnosti jejich hráčů byly nad našimi. Nechávali jsme je hrát, nechodili jsme jim do těla. Byl to náš nejhorší výkon v podzimní části," řekl po zápase zlínský lodivod Michal Bílek. (ČTK)
03.12. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Jablonec - Zlín 4:0 (43. Lischka, 45. Doležal, 57. Holeš, 83. Chramosta), Opava - Slavia 2:3 (38. Zavadil z pen., 53. Kuzmanovič - 24. a 59. Zmrhal, 73. Souček).
02.12. Jsem zklamaný z výsledku, řekl Csaplár
Příbram nestačila na ostravský Baník a na plný bodový zisk čeká již sedm kol. "Jsem zklamaný z výsledku. Neříkám, že jsme si zasloužili vyhrát nebo remizovat, ale ve hře byla kvalita. Výkon jsme podali zajímavý. Když jsem sem přišel poprvé, ukazoval jsem klukům na hřišti tři prostory - nejdůležitější je vlastní pokutové území, pak soupeřovo a to mezi tím. A my jsme selhali v těch nejdůležitějších. Byli jsme dobří až po malé vápno, ale selhali jsme v koncovce. Prvních dvacet minut byl výkon hodně zajímavý, pak to bylo hlavně vinou našich nepřesností hluché. Po přestávce to bylo na jednu bránu, vytvořili jsme si i šance, ale nedali jsme je, protože nemáme kvalitu. Nejsme schopní dát gól z malého vápna. Říkal jsme klukům v kabině, že je umím naučit spoustu věcí, ale jestli máme trénovat střely z malého vápna, tak to je asi naučit neumím. Kdyby šlo všechno natrénovat, tak jsou všichni Ronaldové a Messiové. Ale všechno natrénovat nejde, protože hráči i týmy se podle soutěže, kde hrajou, dostanou na strop. Proto jsou také střelci právem placení zlatem, proto jsou nejslavnější, protože umí rozhodovat zápasy," zhodnotil utkání kouč Josef Csaplár. (ČTK)
02.12. Česká liga - výsledky
Dnešní výsledky české ligy: Bohemians 1905 - Dukla Praha 0:0, Příbram - Ostrava 0:2 (39. Hrubý, 90. Stáňa), Plzeň - Olomouc 2:0 (23. Chorý, 43. vlastní Sladký).
01.12. Česká liga - výsledky
Výsledky sobotních zápasů české ligy: Mladá Boleslav - Karviná 1:1 (12. Ladra - 56. Smrž), Slovácko - Sparta 2:1 (84. Zajíc, 90+3. Havlík z penalty - 61. Pulkrab).