Česko - 1. Fotbalová liga - zprávy

Hodúr jde z Liberce do Mladé Boleslavi

Slovenský reprezentant Ivan Hodúr opustil po sedmi letech Slovan Liberec. S vedením severočeského mužstva se nedohodl na prodloužení smlouvy, která mu měla vypršet 30. června. Jeho novým působištěm je Mladá Boleslav, zástupci obou klubů se na přestupu dohodli dnes v podvečer.
09.01.2008 | Aktuality | 16 komentářů

Pospěch ve Spartě zůstane, další zimní přestup odmítá

Ještě v neděli večer některá česká i německá média informovala o přestupu Zdeňka Pospěcha do Wolfsburgu jako o hotové věci, ale už v pondělí dopoledne se vydal pravý reprezentační obránce zpět do vlasti, aby se zapojil do přípravy se Spartou, kde hodlá strávit celé jaro.
09.01.2008 | Aktuality | 15 komentářů

Sparta nakonec možná velký přestup udělá: Kadlece láká Lyon

Fotbalová Sparta Praha sice neprodala Zdeňka Pospěcha do Wolfsburgu, přesto nakonec možná ještě jeden velký přestup udělá. Podle informací francouzských médií totiž začal usilovat o příchod Michala Kadlece vedoucí tým ligy Olympique Lyon.
09.01.2008 | Aktuality | 51 komentářů

Most v Tipsport lize podlehl Kladnu

Nepříliš povedený vstup do nového roku prožili fotbalisté Mostu, kteří dnes ve svém úvodním zápase v Tipsport lize podlehli na domácí půdě Kladnu 0:4.
08.01.2008 | Aktuality | žádný komentář

Most získal na hostování obránce Bureše a Studíka

Fotbalisty Mostu posílili krátce po zahájení zimní přípravy dva obránci. Z Ružomberoku přichází na roční hostování s opcí šestadvacetiletý Jakub Bureš, ze Slavie získal klub na půl roku o čtyři roky mladšího Jiřího Studíka.
08.01.2008 | Aktuality | 8 komentářů

Věčně zraněný Švec věří, že smůlu si vybral

Do plné přípravy se na zimním soustředění fotbalistů Slavie Praha ve Špindlerově Mlýně již zapojil i Michal Švec. Dvacetiletý záložník, často pronásledovaný zraněními, odehrál na podzim jen asi polovinu zápasů svého týmu.
08.01.2008 | Aktuality | 6 komentářů

Slávisté se na horách potí na běžkách a spinningovém kole

Oblíbená Švýcarská bouda ve Špindlerově Mlýně, ale neoblíbená náročná zimní fyzická příprava. Tak vypadá devítidenní přechodné působiště fotbalistů Slavie Praha. Trenér vedoucího týmu první ligy Karel Jarolím má v Krkonoších dvaadvacet hráčů včetně tří posil Toleského, Marka Jarolíma a Kubáska. Nemoc na hory nepustila Blažka a nejnovější posila Černý se k týmu připojí až ve středu.

Readingu se můžu hodit, říká Matějovský

Ještě před osmnácti dny sledoval se smutkem z hlediště ve Florencii, jak Mladá Boleslav končí své účinkování v Poháru UEFA. Pak ale Marek Matějovský odcestoval do Anglie, aby začal vyjednávat o svém přestupu do Readingu. Transfer oznámil oficiálně až dnes před odletem do nového klubu, v němž by se chtěl co nejrychleji prosadit. Tamní soutěž je v plném proudu, a tak se mu to možná podaří už velmi brzy.
07.01.2008 | Aktuality | 40 komentářů

O Melinhově odchodu se zatím nejedná

Možný odchod brazilského fotbalového záložníka Melinha z Olomouce se nikam neposunul. Sedmadvacetiletý tvůrce olomoucké hry dnes za mužstvem odjel na kondiční soustředění na Českomoravskou vrchovinu s tím, že žádné jednání s konkrétním zájemcem na úrovni klubů neprobíhá.
07.01.2008 | Aktuality | žádný komentář

Pospěch do Wolfsburgu nejde, vrací se do Sparty

Reprezentační obránce Zdeněk Pospěch do německého Wolfsburgu nepřestoupil a dnes se znovu připojí k fotbalistům Sparty, kteří jsou na soustředění ve Špindlerově Mlýně. ČTK to řekl sparťanský mluvčí Jakub Otava.
07.01.2008 | Aktuality | 30 komentářů
10.12. Devět hráčů dostalo čtvrtou žlutou kartu
Hned devět fotbalistů dostalo v 18. kole první ligy čtvrtou žlutou kartu a kvůli jednozápasovému trestu vynechají poslední podzimní utkání. Spartě budou chybět záložník Nicolae Stanciu a Srdjan Plavšič, kteří se přidají ke Guéloru Kangovi, který si odpyká druhou část disciplinárního trestu za vyloučení. Kvůli čtyřem žlutým kartám už podzimní část ligové sezony skončila také pro plzeňského Milana Petrželu, jabloneckého Martina Doležala, zlínského Róberta Matejova, Uroše Djuranoviče z Dukly, karvinského Tomáše Wágnera, ostravského Adama Jánoše a Jana Jurošku ze Slovácka. Dokonce dvě kola bude muset vynechat liberecký Roman Potočný, který jako třetí v sezoně posbíral osm žlutých karet. Rozhodčí v 18. kole vyloučili jediného hráče, libereckého Petra Ševčíka, a počet červených karet v sezoně stoupl na 28. Sudí udělili také vysoký počet 44 žlutých karet, což je v součtu za celý ročník 603 napomenutí. (ČTK)
10.12. FORTUNA:LIGA - výsledek
Výsledek dnešního utkání české ligy: Liberec - Opava 1:2 (15. Potočný - 6. Janetzký, 84. Simerský).
09.12. FORTUNA:LIGA - výsledek
Výsledek dnešního utkání české ligy: Sparta - Teplice 0:1 (83. Moulis).
08.12. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Karviná - Jablonec 2:1 (9. Wágner, 68. Guba - 25. Holeš), Olomouc - Slovácko 1:0 (7. Nešpor), Ostrava - Bohemians 1905 2:0 (69. Holzer, 90. Stronati), Slavia - Mladá Boleslav 3:2 (20. Škoda z penalty, 51. Stoch, 73. Olayinka - 87. a 90. z penalty Komličenko).
07.12. Bílek: Nechytili jsme vstup do utkání
Zlín nestačil na Plzeň a promarnil možnost dotáhnout se na průběžně třetí Jablonec. "Nechytili jsme vstup do utkání a byli jsme hodně pasivní. Dostali jsme dva góly a první půle z naší strany nebyla dobrá. Ve druhém poločase jsme soupeře více dostávali pod tlak. Branku, která by soupeře znervóznila, jsme ale nedali. Byla pro nás komplikace, že jsme hráli bez Beauguela a měnili jsme rozestavení. Ve druhé půli jsme hráli 3-5-2, i když Hronek není útočník. Jsem zklamaný, že jsme prohráli. Plzeň má dobré, a zkušené mužstvo. První poločas jsme trošku prohospodařili. Měli jsme strach a chyběla nám sebedůvěra. Ve druhé půli už nebylo na co se šetřit," prohlásil zlínský trenér Michal Bílek. (ČTK)
07.12. Česká liga - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Dukla - Příbram 1:2 (56. Đuranović - 69. z penalty Rezek, 77. Fantiš), Zlín - Plzeň 0:2 (3. Chorý, 8. Kovařík).
03.12. Čivić, Frýdek a Kanga budou chybět Spartě
Spartě budou v 18. kole první ligy chybět hned tři hráči. Guélora Kangu a Eldara Čiviče čeká trest za vyloučení, Martina Frýdka za čtyři žluté karty. Distanc za karty dostanou také Pavel Čmovš a David Vaněček z Teplic, Michal Trávník z Jablonce, Pavel Zavadil a Tomáš Smola z Opavy, Josef Hušbauer ze Slavie a dva zápasy za osm žlutých karet bude stát Daniel Tetour z Dukly. (ČTK)
03.12. Bílek: Byl to náš nejhorší podzimní výkon
Zlín nezvládl utkání v Jablonci a ze severu Čech si odvezl debakl 0:4. "Měli jsme dobrou pasáž mezi 20. a 35. minutou, kdy jsme měli nějaké závary před soupeřovou bránou. To jsme nevyužili, nedostali jsme se k pořádnému zakončení. Pak rozhodly dvě slepené branky ke konci první půle. Jablonec byl v druhé půli lepší, individuální schopnosti jejich hráčů byly nad našimi. Nechávali jsme je hrát, nechodili jsme jim do těla. Byl to náš nejhorší výkon v podzimní části," řekl po zápase zlínský lodivod Michal Bílek. (ČTK)
03.12. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Jablonec - Zlín 4:0 (43. Lischka, 45. Doležal, 57. Holeš, 83. Chramosta), Opava - Slavia 2:3 (38. Zavadil z pen., 53. Kuzmanovič - 24. a 59. Zmrhal, 73. Souček).
02.12. Jsem zklamaný z výsledku, řekl Csaplár
Příbram nestačila na ostravský Baník a na plný bodový zisk čeká již sedm kol. "Jsem zklamaný z výsledku. Neříkám, že jsme si zasloužili vyhrát nebo remizovat, ale ve hře byla kvalita. Výkon jsme podali zajímavý. Když jsem sem přišel poprvé, ukazoval jsem klukům na hřišti tři prostory - nejdůležitější je vlastní pokutové území, pak soupeřovo a to mezi tím. A my jsme selhali v těch nejdůležitějších. Byli jsme dobří až po malé vápno, ale selhali jsme v koncovce. Prvních dvacet minut byl výkon hodně zajímavý, pak to bylo hlavně vinou našich nepřesností hluché. Po přestávce to bylo na jednu bránu, vytvořili jsme si i šance, ale nedali jsme je, protože nemáme kvalitu. Nejsme schopní dát gól z malého vápna. Říkal jsme klukům v kabině, že je umím naučit spoustu věcí, ale jestli máme trénovat střely z malého vápna, tak to je asi naučit neumím. Kdyby šlo všechno natrénovat, tak jsou všichni Ronaldové a Messiové. Ale všechno natrénovat nejde, protože hráči i týmy se podle soutěže, kde hrajou, dostanou na strop. Proto jsou také střelci právem placení zlatem, proto jsou nejslavnější, protože umí rozhodovat zápasy," zhodnotil utkání kouč Josef Csaplár. (ČTK)