Podle Webera musí Komličenko podávat ve hře lepší výkony

Útočník Nikolaj Komličenko prvním čtyřbrankovým představením v nejvyšší soutěži zařídil Mladé Boleslavi v 7. kole triumf 4:2 nad Českými Budějovicemi. Navzdory gólové erupci čtyřiadvacetiletého Rusa však trenér Středočechů Jozef Weber nebyl s jeho výkonem zcela spokojený.
25.08. | Aktuality | 72 komentářů

FORTUNA:LIGA - souhrn 7. kola

Slavia i s náhradníky rozstřílela ve vršovickém derby Bohemians 1905 a upevnila si vedoucí příčku. Jednoznačné vítězství 4:0 zaznamenala také Plzeň proti Opavě a posunula se před Jablonec, který překvapivě vyhořel v Příbrami, na průběžnou druhou pozici. Sparta opět zklamala a prohrála v Liberci. Mladá Boleslav otočila duel s Českými Budějovicemi, na čemž se čtyřmi góly podílel Nikolaj Komličenko...
25.08. | Komentáře a souhrny | 681 komentářů

Čermák oslavil návrat do sestavy gólem, asistencí a výhrou 4:0

Plzeňský záložník Aleš Čermák kvůli svalovému zranění měsíc nehrál a bezmocně sledoval trápení spoluhráčů. Návrat do sestavy však čtyřiadvacetiletému hráči vyšel dokonale, když gólem a asistencí pomohl k suverénní domácí výhře 4:0 nad Opavou v 7. kole první ligy. Podle Čermáka Viktoria přesně takový zápas potřebovala.
25.08. | Aktuality | 5 komentářů

Je to obrovská vzpruha, radoval se karvinský střelec Petráň

Až do sedmého ligového kola museli čekat hráči Karviné na první vítězství v sezoně. Dočkali se ho na hřišti Zlína, který smetli rozdílem třídy 4:1. Jednou brankou se na nečekaně hladkém výsledku podílel i útočník Michal Petráň. Výhra podle něj znamená obrovskou vzpruhu do dalších zápasů.
25.08. | Aktuality | 10 komentářů

Snad jsem nezklamal, řekl Markovič po debutu za Slavii

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský po úterním úvodním utkání play off Ligy mistrů s rumunskou Kluží celkem v deseti případech obměnil sestavu a hlavně pro brankáře Jakuba Markoviče bylo zařazení do hry ve vršovickém derby proti Bohemians 1905 výjimečným okamžikem. Osmnáctiletý debutant mohl při jednoznačném vítězství 4:0 v 7. ligovém kole oslavit i čisté konto.
25.08. | Aktuality | 40 komentářů

FORTUNA:LIGA - preview 7. kola

Slavia včera neměla problémy s Bohemians 1905 a na tahu je nyní Plzeň, ta hostí Opavu. Sparta cestuje do Liberce, Mladá Boleslav bude měřit síly s Českými Budějovicemi...
25.08. | Previews | 1613 komentářů

Jsem rád, že jsem dal konečně krásný gól, řekl příbramský Škoda

Nečekaného lídra tabulky střelců má po neúplném sedmém kole nejvyšší česká soutěž. Útočník Michal Škoda pomohl Příbrami dvěma góly k jasnému triumfu 4:0 nad druhým Jabloncem a brankový účet vylepšil na pět zásahů. Jednatřicetiletého tahouna Středočechů těšilo, že se mu díky druhé trefě konečně povedlo vstřelit krásný gól.
24.08. | Aktuality | 16 komentářů

Látal: Doufám, že tohle vítězství mužstvo nakopne

Olomoučtí vyhráli v 7. kole první ligy nad Teplicemi 2:0. Domácí poslal ve druhé minutě nejrychlejším gólem v sezoně do vedení Jakub Plšek a pojistku přidal ve 48. minutě Martin Hála. Hosté dohrávali od 53. minuty bez vyloučeného Petra Kodeše a zůstali v neúplné tabulce předposlední. Sigma doma v lize porazila Teplice počtvrté za sebou a připsala si třetí výhru v sezoně.
24.08. | Aktuality | 5 komentářů

Šašinka navzdory finanční sankci nastoupil za Slovácko na Baníku

Nikdo to nečekal, přesto se útočník Ondřej Šašinka v utkání 7. ligového kola překvapivě objevil na půdě Ostravy v dresu fotbalistů Slovácka, v jehož barvách hostuje z Baníku. A to navzdory finanční sankci, která v takovém případě podle smlouvy obou stran klub z Uherského Hradiště nemine.
24.08. | Aktuality | 71 komentářů

Ligového nováčka České Budějovice posílil útočník Rabušic

Českobudějovické posílil útočník Michael Rabušic, který naposledy působil v maďarském klubu Szombathelyi Haladás. Devětadvacetiletý hráč s prvoligovým nováčkem podepsal roční smlouvu s opcí.
23.08. | Aktuality | 31 komentářů
15:04 Program 13. kola první ligy
Program 13. kola první ligy:
Sobota 19. října:
14:30 Liberec - Jablonec (ČT sport),
16:30 Olomouc - České Budějovice, Zlín - Mladá Boleslav (oba O2 TV Fotbal),
19:00 Slavia Praha - Příbram (O2 TV Sport).
Neděle 20. října:
15:30 Bohemians 1905 - Opava, Karviná - Slovácko (oba O2 TV Fotbal), Plzeň - Ostrava, 18:00 Teplice - Sparta (oba O2 TV Sport). (ČTK)
13:47 Baník Ostrava bude postrádat De Azeveda
Prvoligové Ostravě bude zhruba měsíc chybět brazilský záložník Dyjan Carlos de Azevedo. Osmadvacetiletého fotbalistu nepustí do hry natržený vaz v kotníku. (ČTK)
22.09. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Mladá Boleslav - Ostrava 2:0 (6. Tatajev, 49. Hubínek), Sparta - Slavia 0:3 (19. Souček z penalty, 55. vlastní Sáček, 90. Masopust).
21.09. Hloušek má zlomený nos
Bolestivé zranění si z v Českých Budějovicích odnesl plzeňský obránce Adam Hloušek. Domácí útočník Ivan Schranz ho v 70. minutě trefil kopačkou do hlavy a způsobil mu zlomeninu nosu. Hloušek, který v 64. minutě vystřídal Jana Kovaříka, tak na trávníku příliš dlouho nepobyl. V 74. minutě jej musel vystřídal Ondřej Mihálik. Schranz za svůj faul dostal žlutou kartu. (ČTK)
21.09. Karviná vyhrála v Příbrami poprvé v historii
Vůbec první vítězství na půdě Příbrami vybojovali v sobotu fotbalisté Karviné. Na půdě středočeského soupeře vyhráli 2:0 a natáhli svou sérii bez porážky. Karviná nenašla v lize přemožitele už 4 zápasy. "Jsem dnes absolutně spokojený. Zápas jsme zvládli, přestože máme osm hráčů na marodce, ale byla cítit soudržnost, nadšení a bez vůle se takové zápasy nedají vyhrávat. Za výhrou jsme šli cílevědomě, tyhle tři body jsou pro nás živá voda," řekl trenér Karviné František Straka. (ČTK)
21.09. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Opava - Liberec 1:1 (59. Dedič - 53. Musa), Příbram - Karviná 0:2 (23. Smrž, 66. Ndefe), Slovácko - Teplice 1:1 (45. O. Šašinka - 22. J. Mareš), České Budějovice - Plzeň 0:3 (18. Krmenčík, 32. Procházka, 90.+3 Chorý).
20.09. FORTUNA:LIGA - výsledek
Výsledek dnešního utkání české ligy: Bohemians 1905 - Zlín 2:2 (23. a 49. Havel - 5. Wágner, 45.+1 Mašek).
19.09. Sivok a Hejda vynechají vzájemný zápas
Disciplinární komise udělila obligátní tresty zákazu startu v jednom soutěžním utkání za červené karty, kterou v minulém kole obdrželi českobudějovický Tomáš Sivok a plzeňský Lukáš Hejda. Oba přijdou o vzájemný sobotní duel na jihu Čech. (ČTK)
19.09. Teplice zaplatí pokutu za pyrotechniku
Teplický klub dostal od disciplinární komise pokutu 20.000 korun za pyrotechniku v hledišti při domácím utkání 8. kola s Karvinou (0:0). S dalšími pěti kluby, Zlínem, Spartou, Slavií, Slováckem a Ostravou, disciplinárka zahájila řízení vesměs za nesportovní chování fanoušků v 9. kole, v případě Zlína ale i kvůli rasismu. (ČTK)
18.09. FORTUNA:LIGA - výsledek
Výsledek dnešní dohrávky české ligy: Teplice - Mladá Boleslav 2:0 (4. a 37. J. Mareš).