Kadlec se po další operaci kolena do konce roku k fotbalu nevrátí

Sparťanský útočník Václav Kadlec se dnes podrobil další operaci kolena a jeho návrat k fotbalu se znovu odkládá. Podle informací klubového webu nebude šestadvacetiletý hráč trenérovi Zdeňku Ščasnému k dispozici minimálně do konce roku.
05.11. | Aktuality | 159 komentářů

FORTUNA:LIGA - souhrn 14. kola

Derby mezi Spartou a Slavií přineslo hned několik zvratů, čtyři góly a výslednou remízu 2:2. Červenobílá družina se vrátila na první místo před Plzeň, která oplatila pohárové vyřazení Ostravě. Jablonec rozstřílel Duklu, dlouho se však na průběžné čtvrté pozici neohřál. Slovácko vyhrálo na hřišti Příbrami a posunulo se z posledního místa...
05.11. | Komentáře a souhrny | 763 komentářů

Stoch se stal hráčem října. Trenérům vládl Trpišovský

Pražská Slavia ovládla oceňování v nejvyšší české soutěži za měsíc říjen. Nejlepším hráčem FORTUNA:LIGY za uplynulý měsíc byl v anketě Ligové fotbalové asociace zvolen záložník Miroslav Stoch, mezi trenéry dostal nejvíce hlasů Jindřich Trpišovský.
05.11. | Aktuality | 8 komentářů

Slovácko povede trenér Jihlavy Martin Svědík

Hráče Slovácka povede Martin Svědík, který momentálně trénuje v druholigové Jihlavě. Čtyřiačtyřicetiletý kouč převezme mužstvo během reprezentační pauzy jako nástupce Petra Vlachovského, jenž po odvolání Michala Korduly připravoval prvoligový tým zatím ve dvou zápasech.
05.11. | Aktuality | 98 komentářů

Masopust má vážně poraněné koleno a podzim pro něj skončil

Jablonci bude do konce podzimu chybět Lukáš Masopust. Reprezentační záložník utrpěl v sobotním ligovém utkání s Duklou Praha zranění postranního vazu v koleni po faulu stopera Jána Ďurici. Přijde tím pádem nejen o zbylých pět podzimních kol, ale také o tři zápasy Evropské ligy a o blížící se sraz národního týmu.
05.11. | Aktuality | 109 komentářů

Jeden z mých nejdůležitějších gólů, řekl slávista Souček

Záložník Tomáš Souček označil svůj vyrovnávací gól, jímž v 70. minutě zajistil Slavii remízu 2:2 v ligovém derby na Spartě, za jeden z nejdůležitějších v kariéře. Reprezentační středopolař připustil, že se červenobílým ve šlágru 14. kola hodinu nedařilo podle představ. A tak bod bral.
05.11. | Aktuality | 39 komentářů

FORTUNA:LIGA - preview 14. kola

Česká nejvyšší soutěž nás zavede do Liberce, kam zavítá Mladá Boleslav. Té se proti severočeskému protivníkovi opakovaně nedaří, dokáže konečně prolomit tuhle statistiku?
05.11. | Previews | 1557 komentářů

Zápas za nic nestál, bod je maximum, řekl kouč Slavie Trpišovský

Slávistického trenéra Jindřicha Trpišovského zklamala nízká úroveň dnešního ligového derby na Spartě. S výkonem svých svěřenců hlavně v ofenzivě nebyl vůbec spokojený a připustil, že ve šlágru 14. kola na víc než remízu 2:2 neměli.
04.11. | Aktuality | 59 komentářů

Ščasný: Pořád tvrdím, že máme lepší tým než Slavia

Trenéra Zdeňka Ščasného mrzelo, že hráči Sparty nedotáhli dobře rozehrané derby se Slavií k vítězství a nakonec jen remizovali 2:2. A zklamaný byl o to víc, protože podle něj mají letenští silnější tým než rival z Vršovic, který vede ligu o skóre před druhou Plzní a o sedm bodů před třetí Spartou.
04.11. | Aktuality | 148 komentářů

Dostáváme stále stejné góly, byl po derby zklamaný Stanciu

Záložník Nicolae Stanciu byl po remíze 2:2 v derby se Slavií zklamaný, že Sparťané opět inkasovali dva totožné góly z rohových kopů. Pokud letenští na bránění standardních situací nezapracují, bude podle něj pro ně velmi těžké udržet krok s čelem tabulky.
04.11. | Aktuality | 41 komentářů
10.12. Devět hráčů dostalo čtvrtou žlutou kartu
Hned devět fotbalistů dostalo v 18. kole první ligy čtvrtou žlutou kartu a kvůli jednozápasovému trestu vynechají poslední podzimní utkání. Spartě budou chybět záložník Nicolae Stanciu a Srdjan Plavšič, kteří se přidají ke Guéloru Kangovi, který si odpyká druhou část disciplinárního trestu za vyloučení. Kvůli čtyřem žlutým kartám už podzimní část ligové sezony skončila také pro plzeňského Milana Petrželu, jabloneckého Martina Doležala, zlínského Róberta Matejova, Uroše Djuranoviče z Dukly, karvinského Tomáše Wágnera, ostravského Adama Jánoše a Jana Jurošku ze Slovácka. Dokonce dvě kola bude muset vynechat liberecký Roman Potočný, který jako třetí v sezoně posbíral osm žlutých karet. Rozhodčí v 18. kole vyloučili jediného hráče, libereckého Petra Ševčíka, a počet červených karet v sezoně stoupl na 28. Sudí udělili také vysoký počet 44 žlutých karet, což je v součtu za celý ročník 603 napomenutí. (ČTK)
10.12. FORTUNA:LIGA - výsledek
Výsledek dnešního utkání české ligy: Liberec - Opava 1:2 (15. Potočný - 6. Janetzký, 84. Simerský).
09.12. FORTUNA:LIGA - výsledek
Výsledek dnešního utkání české ligy: Sparta - Teplice 0:1 (83. Moulis).
08.12. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Karviná - Jablonec 2:1 (9. Wágner, 68. Guba - 25. Holeš), Olomouc - Slovácko 1:0 (7. Nešpor), Ostrava - Bohemians 1905 2:0 (69. Holzer, 90. Stronati), Slavia - Mladá Boleslav 3:2 (20. Škoda z penalty, 51. Stoch, 73. Olayinka - 87. a 90. z penalty Komličenko).
07.12. Bílek: Nechytili jsme vstup do utkání
Zlín nestačil na Plzeň a promarnil možnost dotáhnout se na průběžně třetí Jablonec. "Nechytili jsme vstup do utkání a byli jsme hodně pasivní. Dostali jsme dva góly a první půle z naší strany nebyla dobrá. Ve druhém poločase jsme soupeře více dostávali pod tlak. Branku, která by soupeře znervóznila, jsme ale nedali. Byla pro nás komplikace, že jsme hráli bez Beauguela a měnili jsme rozestavení. Ve druhé půli jsme hráli 3-5-2, i když Hronek není útočník. Jsem zklamaný, že jsme prohráli. Plzeň má dobré, a zkušené mužstvo. První poločas jsme trošku prohospodařili. Měli jsme strach a chyběla nám sebedůvěra. Ve druhé půli už nebylo na co se šetřit," prohlásil zlínský trenér Michal Bílek. (ČTK)
07.12. Česká liga - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Dukla - Příbram 1:2 (56. Đuranović - 69. z penalty Rezek, 77. Fantiš), Zlín - Plzeň 0:2 (3. Chorý, 8. Kovařík).
03.12. Čivić, Frýdek a Kanga budou chybět Spartě
Spartě budou v 18. kole první ligy chybět hned tři hráči. Guélora Kangu a Eldara Čiviče čeká trest za vyloučení, Martina Frýdka za čtyři žluté karty. Distanc za karty dostanou také Pavel Čmovš a David Vaněček z Teplic, Michal Trávník z Jablonce, Pavel Zavadil a Tomáš Smola z Opavy, Josef Hušbauer ze Slavie a dva zápasy za osm žlutých karet bude stát Daniel Tetour z Dukly. (ČTK)
03.12. Bílek: Byl to náš nejhorší podzimní výkon
Zlín nezvládl utkání v Jablonci a ze severu Čech si odvezl debakl 0:4. "Měli jsme dobrou pasáž mezi 20. a 35. minutou, kdy jsme měli nějaké závary před soupeřovou bránou. To jsme nevyužili, nedostali jsme se k pořádnému zakončení. Pak rozhodly dvě slepené branky ke konci první půle. Jablonec byl v druhé půli lepší, individuální schopnosti jejich hráčů byly nad našimi. Nechávali jsme je hrát, nechodili jsme jim do těla. Byl to náš nejhorší výkon v podzimní části," řekl po zápase zlínský lodivod Michal Bílek. (ČTK)
03.12. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Jablonec - Zlín 4:0 (43. Lischka, 45. Doležal, 57. Holeš, 83. Chramosta), Opava - Slavia 2:3 (38. Zavadil z pen., 53. Kuzmanovič - 24. a 59. Zmrhal, 73. Souček).
02.12. Jsem zklamaný z výsledku, řekl Csaplár
Příbram nestačila na ostravský Baník a na plný bodový zisk čeká již sedm kol. "Jsem zklamaný z výsledku. Neříkám, že jsme si zasloužili vyhrát nebo remizovat, ale ve hře byla kvalita. Výkon jsme podali zajímavý. Když jsem sem přišel poprvé, ukazoval jsem klukům na hřišti tři prostory - nejdůležitější je vlastní pokutové území, pak soupeřovo a to mezi tím. A my jsme selhali v těch nejdůležitějších. Byli jsme dobří až po malé vápno, ale selhali jsme v koncovce. Prvních dvacet minut byl výkon hodně zajímavý, pak to bylo hlavně vinou našich nepřesností hluché. Po přestávce to bylo na jednu bránu, vytvořili jsme si i šance, ale nedali jsme je, protože nemáme kvalitu. Nejsme schopní dát gól z malého vápna. Říkal jsme klukům v kabině, že je umím naučit spoustu věcí, ale jestli máme trénovat střely z malého vápna, tak to je asi naučit neumím. Kdyby šlo všechno natrénovat, tak jsou všichni Ronaldové a Messiové. Ale všechno natrénovat nejde, protože hráči i týmy se podle soutěže, kde hrajou, dostanou na strop. Proto jsou také střelci právem placení zlatem, proto jsou nejslavnější, protože umí rozhodovat zápasy," zhodnotil utkání kouč Josef Csaplár. (ČTK)