26.07.2014 17:00 CET
2 : 0
(1:0)

Baumit Jablonec - Zbrojovka Brno 2:0

Vítěznou premiéru mají za sebou fotbalisté Jablonce, kteří pod vedením trenéra Jaroslava Šilhavého porazili Brno 2:0. Výhru Baumitu nastartoval v prvním poločase zkušený Čížek a definitivní pojistku přidal až těsně před koncem nově příchozí Pospíšil.

Jen na lavičce náhradníků zůstal Tomáš Jun, jeho jmenovec, reprezentační záložník Hübschman, dokonce ani tam. Úvod utkání byl opatrný, a tak se diváci dočkali výraznějšího momentu až ve 36. minutě. Zkušený Tomáš Čížek si navedl míč do středu a parádní ranou do šibenice zajistil Baumitu vedení 1:0. Golman Hladký se mohl natahovat jak chtěl, ale proti této ráně neměl nejmenší nárok. Bohužel v prvním poločase to byla jediná akce, která stála za zmínku. Brno nepřijelo na Střelnici jenom bránit, avšak obrana Jablonce byla pozorná a působila jistým dojmem.

Trenér Šilhavý nejspíše nebyl, i přes vedení, s výkonem svých svěřenců spokojen, protože jak jinak si vysvětlit velkou aktivitu domácích na začátku druhého poločasu. Pospíšil dokonce postupoval sám na Hladkého, ale ten předvedl dobrý zákrok. Další tři minuty na to tentokrát postupoval Čížek a rovněž jako Pospíšil nebyl úspěšný. Hladký výrazně držel šance hostů na bodový zisk. Po hodině hry zakončoval po spolupráci s Rossim Kopic, jenže netrefil branku.

Až v 63. minutě si vytvořila první velkou šanci Zbrojovka a stála za to. Pašek se položil do centru a orazítkoval břevno. Šest minut před koncem zápasu bylo ve vápně Jablonce pořádně horko, ale vše vyřešil z pohledu Baumitu sudí, který odpískal útočný faul.

Definitivní rozhodnutí přišlo až tři minuty před koncem. Pospíšil využil šikovného prostrčení a s přehledem překonal Hladkého - 2:0. Zbrojovka se alespoň na korekci nezmohla a Jablonci podlehla dvougólovým rozdílem.