29.09.2013 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

Slovan Liberec - 1. FK Příbram 1:0

Slovan Liberec měl namále, ale proti Příbrami nakonec doslova vydřel vítězství. Z poslední možné šance se trefil Pimpara a stal se libereckým hrdinou. Příbram odjíždí ze severu Čech s prázdnou, přestože byla favoritovi vyrovnaným soupeřem. Slovanu se tak výsledkově vydařila generálka na další utkání Evropské ligy.

Kdo čekal, že se U Nisy bude hrát atraktivní fotbal, ten musel být pořádně zklamán. Zejména v prvním poločase byla k vidění fotbalová nuda. Liberec chtěl určitě vyrukovat ofenzivně, ale hra Příbrami byla dobře organizovaná. V první půli se nezrodila vlastně žádná šance a diváci se v relativní zimě vyloženě nudili.

To samé platilo i takřka celý druhý poločas. V 70. minutě konečně nabídl vzrušení Pavelka, jehož ránu mnozí diváci už už viděli v síti. Příbram držela nerozhodný výsledek až do nastaveného času a její fanoušci už doufali v zisk jednoho bodu. Jenomže z poslední možné šance Liberec udeřil. Rohový kop Rybalky se snesl na hlavu Jiřího Pimpara a bylo rozhodnuto - 1:0 pro Liberec.

Příbram už neměla čas na vyrovnání, neboť sudí záhy utkání ukončil. Strakovi svěřenci si prohrát nezasloužili, ale fotbal bývá krutý. Liberec si díky výhře 1:0 upevnil čtvrté místo.