06.10.2019 20:45 CET
1 : 2
(1:1)

Conte poprvé padl, Juventus se vrací na první místo

Juventus zvládl první velkou konfrontaci s hlavním rivalem o mistrovské Scudetto a vyloupil San Siro. Už ve 4. minutě se první brankou postaral o Sarriho radost Paulo Dybala a ke konci utkání rozhodl střídající Gonzalo Higuaín, takže penalta Lautara Martíneze Inter nespasila.

V Itálii se všechno vrací do svých starých kolejí. Po zápase s Interem je totiž milánský celek opět až na druhém místě a na prvním se usadil tým, který ho v posledních letech moc neopouští. Doposud byl Inter stoprocentní, což ho vysadilo do čela Serie A. Největší test jeho opravdových schopností však Inter čekal na domácí půdě s Juventusem. A navzdory pomalejšímu startu byl favoritem právě turínský gigant.

V základní sestavě Bianconeri se objevil Paulo Dybala, ačkoli měl podle předzápasových prognóz hrát spíše Gonzalo Higuaín. Že udělal trenér Sarri dobře, když vedle Ronalda s Bernardeschim postavil právě argentinskou desítku, to Dybala ukázal už ve 4. minutě. Někdejší opora Palerma si naběhla na pas z hloubi pole a Milan Škriniar před ní prakticky jen couval. Toho Dybala využil k ráně na zadní tyč, kam se brankář Samir Handanovič natahoval marně - 1:0.

Cristiano Ronaldo nechtěl své pověsti zůstat nic dlužen a po několika pádech ukázal svou fotbalovou přednost. Jeho postup do vápna nezastavil nikdo z obránců domácího celku a ránu pravačkou muselo zastavovat až břevno. Na opačné straně se hnal za vyrovnáním Romelu Lukaku, který měl před sebou prakticky jen Leonarda Bonucciho. Ten jej ale ustrážil.

V 17. minutě směřoval dlouhý pas do vápna Juve, kam si nabíhal Lautaro Martínez. Trochu nešťastně se míče ještě před ním dotkl Matthijs de Ligt, od jehož ruky balon putoval také do ruky Martíneze. Sudí neváhal ani chvíli a nařídil pokutový kop. K němu se postavil právě Lautaro Martínez a napodobil zkušenější argentinskou desítku v barvách Juve. Brankář Wojciech Szczęsny sice vystihl směr, ale vyrazit balon nestačil.

Byla to rozhodně bitva o každý metr hřiště a zejména domácí hráči působili někdy až přemotivovaným dojmem, což vedlo k mnoha tvrdým zákrokům. Sudí Gianluca Rocchi je ale dostatečně zkušená persona a rozhodl se netahat karty z kapsy moc často. Problémy Interu začaly ve 34. minutě, když se zranil mladý záložník Stefano Sensi a musel ze hřiště. Zpětně si pak fanoušci museli uvědomit, jak moc je Sensi potřebným hráčem pro kombinaci a rovnováhu Nerazzurri.

Pět minut před koncem poločasu opět pálil Cristiano Ronaldo, jenže jeho ránu zpoza vápna brankář Handanovič perfektně vyrazil. O minutu později už ani Handanovič nestačil, protože Ronaldo se po krásné kombinaci na pár doteků prosadil. Jenže radost mu posléze zkazil praporek pomezního arbitra a gól byl pro těsný ofsajd odvolán.

Ani jeden z týmů soupeři nic nedaroval a emoce byly znát i při odchodu do šaten, kdy došlo k potyčce. V tomhle utkání šlo vážně o hodně.

Deset minut po nástupu na trávník obrana Interu zcela nepokryla náběh Dybaly, kterého vyslal do uličky Khedira. Na Handanoviče už ale mladý Argentinec nevyzrál. Tempo zápasu trochu opadlo a vzbudit ho mohl Matías Vecino. Jeho tečovanou ránu zastavovala místo Wojciecha Szczęsného až tyč.

Rozhodnutí šlágru kola vnesl na hřiště až střídající Gonzalo Higuaín. Rodrigo Bentancur v 80. minutě přiťukl míč napravo, kde si Higuaín naběhl do vápna a přesnou ranou překonal bezmocného Handanoviče.

Autor: Ondřej Pražák / goal.com, onlajny.com