06.01.2013 20:45 CET
4 : 1
(1:0)

SSC Neapol - AS Řím 4:1

V nedělním šlágru kola dokázala Neapol porazit AS Řím 4:1 a posunout se tak na klíčovou třetí pozici. V utkání, které slibovalo ofenzivní podívanou, nakonec padlo pět branek. Tři domácí zásahy měl na svědomí Edinson Cavani, hattrickem se stal jednoznačnou hvězdou utkání.

Diváci, kteří si na San Paolo našli cestu, nemuseli na první branku zápasu čekat příliš dlouho. Hned ve čtvrté minutě utkání si zaběhl za hostující obranu Edinson Cavani a přesnou ranou otevřel účet utkání - 1:0 pro Neapol. Další vzrušení přišlo až po půlhodině hry, střelu Inlera ale zlikvidoval Goicoechea. Na druhé straně zase zazdil dobrou šanci útočník Destro. Ve 39. minutě se neujala ani tvrdá rána Pjaniče, tu De Sanctis vyškrábl. Těsně před koncem prvního poločasu se ještě slibně dral do šance Panděv, ale neuspěl.

AS Řím si určitě představoval start do druhé poloviny lépe. Hned tři minuty po začátku totiž využil závaru a zmatků ve vápně Vlků Edinson Cavani a svojí druhou brankou v zápase zajistil dvoubrankové vedení Neapole - 2:0. O chvíli později mohli Azzurri ještě zvýšit, Hamšík pelášil sám na Goicoecheu, ze slibné příležitosti ale vytěžil jen rohový kop. Po hodině hry odmítl snížení Destro a toho následně v útoku nahradil Osvaldo. A čerstvá síla na hřišti se okamžitě uvedla, Osvaldo našel lamelu, kteréhom vychytal De Sanctis.

V 70. minutě už Neapol zvýšila na 3:0, na rohový kop si naskočil Cavani a zkompletoval hattrick! Pro AS Řím byl výsledek hodně krutý. Nicméně za dvě minuty vykřesal novou naději na bodový zisk Osvaldo - přesnou střelou překonal De Sanctise - 3:1. Jenže "akcie" AS Řím následně znovu klesly, Pjanič po sporném zákroku uviděl červenou kartu a Vlci museli dohrávat o deseti. Neapol si ale i tak musela dávat pozor, neboť po zakončení Bradleyho se ozvala tyč De Sanctisovy svatyně. Šance byly k vidění na obou stranách až do konce zápasu. V nastaveném čase ještě Neapol naposledy zvýšila, Maggio postupoval sám na brankáře AS a uspěl! Neapol rozstřílela ve šlágru kola AS Řím 4:1 a posunula se na třetí pozici za Juventus a Lazio.