03.11.2012 20:45 CET
1 : 3
(1:0)

Juventus poprvé padl!

A porazil ho milánský Inter. Stramaccioniho svěřenci sice od začátku zápasu prohrávali, ale nakonec slaví vítězství. Dlouhá (a obdivuhodná) série Staré dámy končí, Inter se znovu hlásí do boje o nejvyšší příčky.

Slavné Derby d'Italia mělo příchuť souboje o první místo. Ač se to mohlo zdát neuvěřitelné, Inter se dokázal po úvodních nezdarech vzchopit a dnešní zápas měl dokázat jeho návrat mezi elitu.

Hlavní rozhodčí Tagliavento sotva pískl do píšťalky, diváci sotva našli svá sedadla a domácí Bianconeri udeřili! Již v první minutě se po přihrávce Mirka Vučiniče prosadil Arturo Vidal, jehož střela skončila za zády brankáře Samira Handanoviče - v první minutě byla tedy nachystána ideální scéna pro pozdější dramatickou zápletku!

Domácí publikum hnalo své miláčky vpřed, v další šanci se objevil Claudio Marchisio, jehož zastihla přihrávka Pirla ve skvělém náběhu. Potom ale následoval rychlý reflex Handanovičových nohou, které balon vyrazily. V desáté minutě se o srovnání pokoušel holohlavý motor záložní řady jménem Cambiasso, jeho projektil ale letěl nad bránu.

O deset minut později kroutil svou střelu do brány Cassano, brankář Buffon ale nakonec zasahovat nemusel. Po půlhodině hry dostal žlutou kartu Stephan Lichtsteiner, který byl o chvíli později stažen. Nahradil ho uruguayský obránce Martin Caceres. První poločas uzavřela střela Artura Vidala, která ale prosvištěla mimo bránu Interu.

Nad bránu Buffona zase pálil ve slibném protiútoku Rodrigo Palacio po spolupráci s Cassanem. Rukavice italské reprezentační jedničky byly v pohotovosti také po ráně Japonce Nagatoma. Inkasování ale stejně nezabránil, protože Claudio Marchisio ve vápně fauloval pronikajícího Milita a sudí byl neoblomný - penalta ve prospěch hostí. K ní se postavil Diego Milito, nadechl se a srovnal!

Střídající Freddy Guarin se dnes mohl stát turínským katem, jeho rána ale našla pouze rukavice Gianluigiho Buffona. To nicméně neznamenal konečnou pro akci Nerazzurri, protože se u míče zjevil Diego Milito a doklepl míč za Buffonova záda - Inter obrátil výsledek ve svůj prospěch a chvíli před koncem se začala nad impozantní sérií Juventusu stahovat mračna porážky.

Juventus pochopil, že teď je řada na něm a snažil se o srovnání. Nejprve to byla střela Andrey Pirla, poté pálil také střídající Dán Bendtner. Oba pokusy ale skončily nezdarem. Když tlak Juventusu vzrůstal a utkání se blížilo ke svému konci, zasadil Inter třetí ránu. Obránce Nagatomo přihrál volnému Palaciovi, argentinský útočník stanul tváří v tvář Buffonovi a ačkoli italský gólman míč stačil tečovat, jeho cestě do sítě nezabránil. Inter tak v závěru utkání zpečetil svou výhru, ukončil jednou velkolepou sérii a z druhého místa se na svého konkurenta dotahuje na rozdíl jediného bodu. Italská Serie A dostává nový náboj!

Autor: Ondřej Pražák / football-italia.net, onlajny.cz