03.02.2013 20:45 CET
2 : 1
(1:0)

AC Milán - Udinese Calcio 2:1

První zápas Maria Balotelliho v dresu AC Milán vyšel na výbornou. Supermario vstřelil obě branky a stal se jedním ze strůjců vítězství Rossoneri. Tím druhý byl bohužel sudí Valeri, který v nastaveném čase odpískal velice, ale velice spornou penaltu. Není divu, že hráči Udinese ještě po závěrečném hvizdu sudímu spílali.

I když AC vyhrálo kontroverzním způsobem, tři body si zasloužilo. V zápase bylo lepším týmem, a kdyby domácí útočníci proměnovali šance, mohl být rozdíl o něco vyšší. Trenér Massimiliano Allegri nakonec na nic nečekal a novou akvizici z Manchesteru City nasadil hned od úvodní minuty a byl to dobrý krok. Už v první minutě Balotelli napřáhl a těsně minul Padelliho branku. O několik minut později se stal z Balotelliho nahravač a sám před Padellim se objevil Niang, brankář Udine předvedl skvělý zákrkok a držel svůj tým nad vodou. To ale platilo jen do 25. minuty, na malém vápně se nekompromisně trefil Balotelli a Milán vedl 1:0.

Udinese nemělo příliš šancí, přesto dokázalo ve druhém dějství srovnat. Ještě než se tak stalo zasáhl Lazarriho centr Di Natale a netrefil branku. O tři minuty později už byl ale úspěšnější Giampiero Pinzi. Jeho střelu tečoval Zapata a Amelia byl bez šance - 1:1.

Milán následně vyvinul obrovský tlak a až do konce zápasu se hrálo na jednu jedinou branku. Znovu to zkoušel Balotelli a opět zasáhl skvělý Padelli. V 78. minutě opět zafungovala spolupráce Balotelli - Niang a druhý jmenovaný div, že nepřerazil břevno! Čtyři minuty před koncem zápasu rozehrál volný přímý kop Balotelli a Padelli musel předvést další vynikající zákrok. Vše se schylovalo k nerozhodnému výsledku, když v tom se v nastaveném čase přiřítil do pokutového území El Shaarawy. Obránce Udine jej čistě obral o míč, ale sudí Valeri byl jiného názoru. Nekompromisně odpískal pokutový kop a to se hostujícím hráčů včetně trenéra Guidolina vůbec nelíbilo. Protesty ale byly marné. Nabídnuté příležitosti se chopil Mario Balotelli a proměněnou penaltou stvrdil více než povedený zápas. AC Milán porazil Udinese 2:1 a na Ligu mistrů ztrácí už jen tři body.

Autor: Ondřej Linhart