26.08.2012 18:00 CET
0 : 1
(0:0)

AC Milán - UC Sampdoria 0:1

Nepovedený start do sezony si připisuje jeden z favoritů na celkové prvenství AC Milán, když v dnešním utkání nestačil na Sampdorii 1:0. Potvrdily se tak obavy těch fanoušků, kteří měli za to, že velká vlna odchodů výrazně oslabí konkurenceschopnost. Pravdou také je, že Milán měl v dnešním utkání dost smůly a Sampdoria naopak štěstí.

Všichni fanoušci milánského AC byli zvědavi, jak si jejich tým povede po letním výprodeji svých největších hvězd i dlouholetých opor. Pochopitelně, favoritem nadále zůstávali domácí a jejich role byla na hřišti znát. Milán diktoval tempo hry, snažil se něco vymyslet, ale obrana v čele s brankářem Romerem byla pozorná. Ve 36. minutě zaváhala domácí obrana a Obiangova střela se minula účinkem. Diváci na San Siru více v prvním poločase neviděli, mnohem lepší fotbal se hrál až po změně stran.

Ve druhém poločase milánští pokračovali v platonickém tlaku, Robinhovu střelu bez potíží lapil Romero a střídající Pazzini pro změnu na přihrávku těsně nedosáhl. Místo toho přišel na druhé straně šok! Po hodině hry Sampdoria rozehrála rohový kop a hlavičkující Andrea Costa zajistil janovskému týmu klíčové vedení - 0:1.

AC Milán na nic nečekal a hned se vrhl do ofenzivy. Yepesovu hlavičku Romero vyrazil na tyč a se štěstím zabránil vyrovnávací brance, když zkrotil neposedný balón. Tlak Milána se stupňoval, čtyři minuty před koncem zakončoval Boateng, ale Romero opět lapil. Boateng měl o chvíli později ještě větší příležitost, když si krásně udělal prostor a střelou orazítkoval pravou tyčku Romerovy branky!

Hlavní sudí nakonec nastavil čtyři minuty a právě ve čtvrté minutě nastavení měl Milán další obrovskou šanci. Po závaru se dostal k dorážce Flamini, ale trefil jen hradbu těl na malém vápně. AC Milán nakonec vyrovnat nestihl a Sampdorii poněkud nešťastně podlehl 0:1.

Autor: Ondřej Linhart