25.11.2012 20:45 CET
1 : 0
(1:0)

AC Milán - Juventus FC 1:0

Teprve druhou porážku v sezoně utrpěli fotbalisté Juventusu. Aktuální ligový šampión nestačil v Miláně na AC a prohrál po sporné penaltě 1:0. Tu během první půle proměnil Brazilec Robinho. AC tak poskočilo na osmé místo, Juventus zůstal v čele ale po pondělku se může jeho náskok zužit na jediný bod.

Jak už bývá poslední dobou zvykem, trenér Allegri postavil na hřiště poněkud jinou jedenáctku, než tomu bylo ve vítězném utkání s Anderlechtem, asi největší změna se udála na brankářském postu, kdy Abbiatiho kvůli problémům se zády nahradil Amelia. Ten ale v prvních minutách nemusel výrazněji zasahovat. V 5. minutě se z pravé strany uvolnil De Sciglio a jen tesně minul Buffonovu branku. O několik minut později se objevil ve velké šanci Boateng, ale Buffon předvedl pohotový zákrok a nahoma střelu zneškodnil. AC bylo o něco lepším týmem, i když i výpady Juventusu byly nebezpečné.

Klíčový moment celého utkání nastal po půlhodině hry. Mauricio Isla podle sudího zahrál ve vápně rukou a tím pádem se kopala penalta. Opakované záznamy ale tvrzení hlavního rozhodčího vyvrátily a Stará dáma se po právu mohla cítit ukřivděně, zvláště když Robinho nařízenou penaltu se štěstím proměnil - 1:0 pro AC Milán. Juventus chtěl ještě do poločasu srovnat stav, ale nebylo mu přáno.

Také ve druhém poločase se bylo na co dívat. Hru Bianconeri svým příchodem osvěžil Giovinco, který se hned několikrát nachomýtnul k zajímavým příležitostem. Po centru Padoina ho obrana Rossoneri nechala ve vápně zcela volného, ale Giovincovi se akrobatické zakončení nepovedlo. Juve začínalo čím dál více otevírtat hru a to byla voda na mlýn pro ofenzivní trojici Robinho, Boateng, El Shaarawy, popřípadě pro střídajícího Pazziniho. Po jednom z takovém brejku pálil hodně nad Nocerino.

Sedm minut před koncem mohlo AC výsledek zpečetit, na rohový kop si naskočil Mario Yepes, ale Buffon skvěle zasáhl. Na druhé straně dokonce překonal Ameliu Vučinič ale na brankové čáře ho zastoupil Constant! Juventus se tlačil dopředu ale vyrovnat už nestihl. Sudi Rizzoli ukončil zápas, AC Milán zvítězil nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net