25.03.2012 20:45 CET
2 : 0
(0:0)

Juventus FC - Inter Milán 2:0

Derby D’Italia ovládl Juventus a na výhru AC odpověděl tím nejlepším způsobem. Stará dáma tak nadále zůstává ve hře o Scudetto, naopak Interu se opět výrazně vzdalují evropské poháry. Derby D’Italia se lámalo až ve druhém poločase, trefili se Cacerés a Del Piero.

S první šancí zápasu přispěchal domácí Juventus, už ve 4. minutě musel zabraňovat nebezpečí brankář Cesar, který lapil přihrávku Pirla do jasné gólovky. Ve 14. minutě měl velkou šanci i Inter Milán. Poli krásně našel Milita a ten napálil jen Buffona. Milito vyloženě odmítl vedení Interu. O tři minuty později si naskočil na hlavičku Matri a Cesar musel boxovat na rohový kop.

Ve 32. minutě opět selhal Milito a to hned dvakrát, jeho první ránu Buffon stěží vyrazil, ale Militovo dorážka nesedla a skončila mimo branku. Pět minut před koncem prvního poločasu měl Inter další šanci, Stankovičova tečovaná rána nadělala Buffonovi opět velké problémy, skóre se ale nezměnilo.

Ve druhém poločase se diváci konečně dočkali branek a to výhradně do hostující sítě. Ještě než se tak stalo, protáhl Cesara střelou Marchisio. Z následného rohového kopu už Juventus udeřil. K hlavičce se dostal Martin Cacerés a Stará dáma vedla 1:0.

Conteho svěřenci výrazně ožili a nadále byli aktivnějším týmem. Pro Inter měla inkasovaná branka negativní psychický účinek, hostů se zmocnila herní křeč a Juventus měl další šance na zvýšení. Dvacet minut před koncem se ocitl sám před Cesarem Mirko Vučinič, ale jakoby se sám celé situace zalekl, v šanci nakonec pohořel.

O minutu později už to bylo 2:0. Vidal krásně vysunul Del Piera, ten se protlačil mezi hostující obranu a v tváří v tvář Cesarovi uspěl - trefil se na vzdálenější tyč! Ze strany Juventusu to nebylo vše, dalším zvýšením pohrdl Chiellini, fantasticky ho vychytal Cesar, a také Quagliarella, opět zazářil skvělý Cesar. Inter se nezmohl absolutně na nic a v Turíně zejména za druhý poločas zaslouženě prohrál.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net