25.02.2012 20:45 CET
1 : 1
(1:0)

Tahák mezi Milánem a Juventusem vítěze nepoznal!

Pouze sedm minut dělilo fotbalisty Juventusu od první porážky v letošní sezoně. Šlágr kola mezi Milánem a Juventusem vítěze nepoznal. Rossoneri poslal do vedení už po čtvrthodině Nocerino, Starou dámu ale zachránil Matri. Na San Siru byly dále k vidění dvě neuznané branky, z toho jedna přímo do očí bijící, a také červená karta, tu uviděl Vidal.

Byl to hodně sledovaný zápas, dva nejžhavější kandidáty na Scudetto od sebe odděloval jediný bod. Na prvním místě byl AC Milán, avšak Juventus odehrál o jedno utkání méně. Každopádně vstup do tohoto zápasu se podaříl lépe domácím. Už po čtvrthodině hry zajistil Milánu vedení Antonio Nocerino. Jeho střelu z velké dálky tečoval jeden z hráčů a od něho skončil míč v síti - 1:0 pro Milán. Brankář Buffon nemohl vůbec nic dělat, teč zcela zásadně změnila směr do jeho protipohybu.

O něco aktivnější Milán pokračoval ve snažení. Mexesovu hlavičku fantasticky vytáhl Buffon a dorážející Muntari vstřelil druhý gól. Ke zděšení domácích ho však rozhodčí neuznal, Buffon totiž míč vyrážel, ale stalo se tak až když míč jasně přešel brankovou čáru. Naprosto selhal pomezní rozhodčí i rozhodčí za brankou, Milánu nebyl uznán zcela regulérní a naprosto jasný gól. Každopádně Gigi Buffon měl hlavní zásluhu na tom, že Milán vedl jenom 1:0. Hned z protiútoku následovala akce Juventusu a vzduchem se musel proletět i Abbiati. Dva krásné momenty, z toho jeden hodně diskutabilní, na obou stranách.

I další minuty patřily zejména Milánu. Robinho rozkmital své nohy a postupoval sám na Buffona, ten rychle vyběhl a nedovolil Robinhovi si zastavit míč a zakončit. Další rozruch přinesla Van Bommelova pumelice těsně vedle a totéž platilo i na druhé straně o ráně Vidala.

Začátek druhého poločasu tolik aktivní nebyl, hru brzdilo několik nepřesností na obou stranách. Větší rozruch přinesla až 69. minuta a Chielliniho precizní přihrávka z levé strany, která našla na malém vápně Quagliarellu a toho v jasné situaci vychytal výborný Abbiati.

Jedenáct minut před koncem stihl Starou dámu stejný osud jako Milán, totiž že jí nebyla uznána regulérní branka. Alessandro Matri v době přihrávky nestál v ofsajdu, dal gól, ale jeho radost byla zbytečná - zdvihnutý praporek pomezního byl nemilosrdný. Čas utíkal a Juventus se nebezpečně přibližoval první porážce. Conteho svěřenci se drali dopředu a nakonec, sedm minut před koncem, vyrovnali na 1:1. Pepeho krásný centr zprava dopravil do sítě Matri.

Tím ale utkání neskončilo. O chvíli později Vidal ve skluzu povalil Van Bommela a pro zbytek utkání dohrál, rozhodčí mu udělil červenou kartu. Vyloučení přišlo až příliš pozdě, Milánští už nestihli přesilovku zužitkovat a ve šlágru remizovali s Juventusem 1:1. Po závěrečném hvizdu si obě strany leccos vysvětlovaly, na milánské straně zjevně neudržel nervy na uzdě Van Bommel, na té turínské Giorgio Chiellini. Každopádně důležitý byl konečný výsledek 1:1.

Autor: Ondřej Linhart