07.04.2012 15:00 CET
1 : 2
(1:0)

AC Milán - ACF Fiorentina 1:2

AC Milán doma překvapivě prohrál s Fiorentinou 1:2 a může přijít o vedení. Rossoneri měli přitom jasně navrh. Po Ibrahimovičově penaltě dokonce vedli, ale po změně stran srovnal Jovetič a minutu před koncem rozhodl Amauri.

Milánští začali dle předpokladů lépe a Fiorentina se pouze bránila. První vážnější pokus přesto měli hosté, Jovetič však minul branku. Po čtvrthodině hry přišla první stoprocentní gólovka. Ibrahimovičův volný přímý kop musel Boruc vyrazit a dorážející Muntari přestřelil branku. Skóre se poprvé měnilo až ve 31. minutě a prosadili se domácí. Maxi Lopéz evidentně přifilmoval pád po kontaktu s Nastasičem a Milánští kopali penaltu. K míči se postavil spolehlivý exekutor Zlatan Ibrahimovič a ani tenokrát nezaváhal - 1:0 pro AC Milán. O tři minuty později mohlo být srovnáno, Ljajičův přímý kop nadělal Abbiatimu pořádné problémy, milánský brankář nakonec střelu vyrazil.

Ve 39. minutě přišel jeden z klíčových momentů zápasu. Maxi Lopéz si krásně zpracoval míč a překonal Boruce, avšak Violu v tento moment zachránila pravá tyčka. V závěru poločasu diváci ještě viděli nepřesné pokusy Ibrahimoviče a Jovetiče.

Po změně stran čekal San Siro pořádný šok. Jovetič na hraně ofsajdu pláchl milánské obraně a sám proti Abbiatimu se s trochou štěstí prosadil - 1:1. Milán okamžitě vrhl všechny síly do útoku, ale dobré šance zmařila obrana Violy v čele s brankářem Borucem. Nerozhodný výsledek 1:1 trval až do 89. minuty. Poté vyrobil chybu obránce Mexes, Amauri s Jovetičem si vyměnili míč a původem brazilský forvard překonal Abbiatiho podruhé. Fiorentina vedla minutu před koncem nad domácím AC 2:1. Opařený Milán už se nezmohl ani na vyrovnání, rozhodčí přitom nastavil celých pět minut. Porážka AC pochopitelně nejvíce vyhovuje Juventusu, který se večer může dostat na první místo.

Autor: Ondřej Linhart