27.11.2010 18:00 CET
1 : 1
(0:1)

UC Sampdoria - AC Milán 1:1

Remízou 1:1 skončilo utkání mezi Sampdorií Janov a AC Milán. Rossoneri přitom po prvním poločase vedli, trefil se Robinho, ovšem ve druhém dějství odpověděl kanonýr Giampaolo Pazzini.

Milán vstoupil do utkání aktivněji, což dokazují střely Robinha, Boatenga a Ibrahimoviče, brankář Curci byl však pokaždé na místě. Ve 22. minutě měl velkou šanci Robinho, Curci se ale znovu vyznamenal. Jasně lepší Milán pokračoval v tempu a Sampdoria byla na dlouhou dobu neškodná. Až po chybě Nesty zahrozil Pazzini, ovšem Abate svého kolegu z obrany dokonale zaskočil.

Odpor domácích byl zlomen až v závěru prvního poločasu, Ibrahimovič s Robinhem si efektivně vyměnili balón a Brazilec otevřel skóre utkání - 1:0 pro AC Milán. Sampdorii se podařilo vyrovnat zhruba po hodině hry, zahraný rohový kop se dostal až k Pazzinimu a střelec k pohledání vyrovnal na 1:1. Bohužel to byla poslední branka v zápase, kterou mohli diváci vidět. Nicméně šance byly, a to na obou stranách.

Například Abbiati vytáhl po hlavičce fantastický zákrok, čímž prakticky zabránil obratu. Milán zase spálil tutovku prostřednictvím Seedorfa, tomu vyslal přesnou kolmici Ambrosini, jenomže Nizozemec napálil míč je do postaveného brankáře. O chvíli později se pokoušel obstřelit Curciho Robinho, ale neúspěšně.

V nastaveném čase Milán svého soupeře přikoval k pokutovému území, skvělou příležitost měl Robinho, jehož střelu mohl ještě zasáhnout Ibrahimovič. Utkání nakonec dospělo do svého konce a na výsledku 1:1 se nic nezměnilo.

Autor: Ondřej Linhart