Název:Stadio Luigi Ferraris
Město:Janov
Stát: Itálie
Kapacita:36,536
Kluby:UC Sampdoria, Janov CFC  
15.03.2020 Zemřel architekt stadionu Marassi
Legendární italský architekt Vittorio Gregotti, který mim jiné projektoval janovský stadion Marassi, na němž hrají jak Sampdoria, tak FC Janov, zemřel v 92 letech. Do nemocnice se dostal s nemocí Covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. V nemocnici je momentálně i jeho manželka. (football-italia.net)
16.11.2014 Ohroženo i utkání s Albánií
Kromě nedělního utkání s Chorvatskem, které ohrožují povodně v Miláně, je ze stejného důvodu v ohrožení i úterní přátelský zápas Itálie s Albánií, který se pro změnu má odehrát na janovském stadionu. Samotné utkání přitom mělo sloužit k zisku finančních prostředků na pomoc postižených ničivými povodněmi z minulého měsíce. (football-italia.net)
22.11.2012 Sampdoria by se mohla stěhovat
Janovští rivalové CFC a Sampdoria by se v dohledné době již nemuseli dělit o Stadio Luigi Ferraris. Prezident druhého jmenovaného celku Riccardo Garrone potvrdil, že se chystá městu představit návrh nového stadionu.
14.10.2010 Mezinárodní duely nadále v Janově
Stadion Luigi Ferraris v Janově bude i nadále hostit mezinárodní zápasy italské reprezentace. Tamní fotbalová federace se tak rozhodla navzdory faktu, že právě v Janově v úterý proběhly mezi srbskými fanoušky velké nepokoje. Kvalifikační zápas mezi Itálií a Srbskem proto musel být zrušen.
12.10.2010 Zápas Itálie - Srbsko nedohrán
Kvalifikační zápas mezi reprezentacemi Itálie a Srbska v Janově byl po necelých sedmi minutách předčasně ukončen kvůli řádění hostujících fanoušků, kteří házeli na hřiště světlice a zapalovali v hledišti pyrotechniku. Už začátek byl kvůli nim odložen o 35 minut. Srbsku nyní hrozí kontumační prohra 0:3.
Další expres zprávy
Domácí kluby
UC Sampdoria
Janov CFC
Další stadióny v zemi