12.12.2010 12:30 CET
0 : 3
(0:2)

Bologna FC - AC Milán 0:3

Ani po tomto kole se náskok milánského AC na čele ligové tabulky nesníží. Rossoneri si poradili i s Boloňou a na jejím hřišti v pohodě vyhráli 3:0. Průběh utkání trochu připomínal zápas s Brescií, neboť skóre brzy otevřel Boateng, následně se k němu přidali Robinho a ve druhé půli Ibrahimovič.

Boloňa se na svém stadionu Renato Dall'Ara úspěšně bránila jen devět minut, pak mužstvo z Milána poprvé udeřilo. Zlatan Ibrahimovič poslal do pokutového území navýsost přesný centr a Prince Boateng vstřelil branku - 1:0 pro AC Milán. Domácí toho v ofenzívě moc neukazovali, ale kdo ví, jak by zápas vypadal, kdyby Gimenezovu povedenou ránu nevyrazil Abbiati.

Milán byl aktivnější, z dálky zkusil štěstí Andrea Pirlo, jenže přestřelil. Ve 35. minutě zdvojnásobil vedení Rossoneri forvard Robinho. Brazilec obdržel přihrávku po rychlé akci Ibrahimoviče a Boatenga a ač tísněn, dokázal dostat míč za záda brankáře Viviana - 2:0 pro AC Milán. Robinho za chvíli vysouval do gólovky Ibrahimoviče, Viviano proti vytáhlému Švédovi zasáhl. Jak už bylo výše zmíněno, Boloňa hrozila jen sporadicky, veterána Di Vaia zastavil praporek pomezního. V nastaveném čase prvního poločasu se zase předvedl Milán, Ibrahimovič efektivně našel Robinha, toho včas zastavil Viviano a z dorážky orazítkoval břevno obránce Zambrotta. Milán vedl po půli naprosto zaslouženě 2:0.

I ve druhém poločase byli lepší hosté, Pirlovi ale rána nesedla. Po standardce Di Vaia se mohli prosadit domácí, ale nikdo z hráčů nedokázal jeho centr zasáhnout a usměrnit do branky. Na druhé straně vyslal hodně nepříjemnou jedovku Ibrahimovič, Vivano s úspěchem vyrazil. Zajímavý okamžik se naskytl i před brankou Rossoneri, Abiatti vyběhl, ale míč neodkopl a ztratil ho, následně Ramirez trefil jen boční síť.

Rossoneri se nakonec dočkali i třetí branky. Andrea Pirlo jako za starých dobrých časů vyslal mistrovský pas za obranu, Ibrahimovič si míč pokryl a v poklidu zvýšil na 3:0. Nepříliš šťastný byl příchod nizozemského záložníka Seedorfa, který vystřídal Boatenga. Seedorf totiž nohou zasáhl Di Vaia, a jelikož to bylo v pokutovém území, kopala se penalta. Marco Di Vaio ale vypjatý moment nezvládl a Abbiati jeho penaltu lapil. Bez gólového úspěchu skončila i hlavička Britose a střela Meggioriniho. Milán v Boloni vyhrál zaslouženě 3:0 a upevnil si vedení v tabulce.

Autor: Ondřej Linhart